Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudom elviselni ha...

Miért nem tudom elviselni ha valaki nem kedvel/utál?

Figyelt kérdés
Az ilyesmit annyira le kéne sz**ni de valahogy nem megy. Kellemetlenül és rosszul érzem magam ha valaki utál. Másokat annyira nem foglalkoztat a dolog. Engem akkor miért? Képtelen vagyok nem azzal foglalkozni az adott pillanatban ha ez kiderül. Betegre aggódom magam hogy most mi lesz. Ezt hogy lehetne megoldani hogy ne érdekeljen?

2015. aug. 14. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Én akkor vagyok így, ha számomra eddig fontos ember utált meg. Vagy éppen ilyen emberrel kell megszakítanom kapcsolatot. (pl. tegnap) :( De ezen kívül nem igazán érdekel, ha megtudom, hogy valakinek nem vagyok szimpatikus. Hiszen amúgy nem beszéltem vele. Ez egyébként nem gyakori, hogy csak úgy megutál valaki. Nem is lenne normális.
2015. aug. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem az túlzás hogy megutál de hamar unszimpi leszek ha olyan kedvembe vagyok hogy mindenki bekaphatja. De nem értem másoknál miért fogadják ezt el. Nálam miért nem. Pl egyik bnőm nonsztop utálkozik és mégis mindenki szereti. Ha én utálkozok akkor egyből fintorognak és furán néznek rám. És olyankor jön hogy csalódnak bennem/ nem kedvelnek már annyira és ez engem zavar. És nálam is csak az ismertebb embereknél van így ha ismeretlen akkor én is teszek rá.
2015. aug. 14. 13:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt elhiszem, hogy zavar. De ha olyan emberek számára leszel "nem kedvelt" akikkel eddig jó viszonyban voltál, akkor nekik meg kéne érteni, hogy Te nem ilyen vagy és megbocsátani. Biztos, hogy nekik is vannak rossz pillanataik, ahogy neked is és mindenkinek. Ha elnézted nekik a bunkóságaikat, akkor elvárható, hogy ők is nézzék el neked.


Viszont ha nem tudnak megbocsátani, akkor ott az alapvető viszonnyal lehet a gond. Mert ha így reagálnak (csalódtam benned, stb.) akkor nem olyan emberek, akik miatt ki kéne akadnod, hogy gyűlölködnek. Nem tudom megérteni őket.

2015. aug. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!