Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nincs semmi olyan...

Miért nincs semmi olyan dolog, amiért igazán élni akarok?

Figyelt kérdés

19 vagyok, most fogok főiskolára menni gépészmérnöknek. Nem tudom miért választottam ezt a szakot, napokig nézegettem, hogy mik vannak, de nem találtam semmit, ami annyira izgatott volna, így bejelöltem ezt.

Testvéremmel és anyával élek egy panelban, barátaim nincsenek, néhány haver van távolabb a várostól egy faluban, habár a néhány is csak 2-3-at jelent.

Igazából nincsenek is álmaim, amik éltetnének, nem akarok igazán barátokat, később feleséget és gyereket, de élettársat se nagyon, ha nem muszáj. Nem vágyom sok pénzre, most is van egy kevés pénzem, de nem tudom mire költeni, mert mindenre úgy érzem, hogy csak pazarlás.

Egy dolog van, amit majd egyszer el akarok érni az életben, az pedig a lehető legtöbb izmot építeni naturál szinten. Ennyi igazából, de ezt nem nevezhetném életcélnak, mert 4-5 év alatt megvan, ha van munkám és mellette egy kevés időm edzeni. Most is csinálnám, csak nincs pénzem kajára és bérletre, így nem tudok fejlődni. Hiába megyek a haverokkal buliba, nem nagyon dob fel, csak az időt ütöm el vele. Amúgy itthon gépezek szinte egész nap, mert nem tudok a panelban mást csinálni. Főként játszok, youtubeozok, fórumokat olvasgatok.

Régen, mikor kicsi voltam, voltak álmaim. Katonatiszt akartam lenni, magas rangú, külföldön élni jó fizetéssel, szóval ilyenek. De mára ez elhalt, nem értem, hogy miért akartam ezeket annyira. Szóval ennyi, nem tudok olyat mondani, amit igazán el szeretnék érni az életben.


2015. aug. 17. 03:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Kicsit én is ilyen vagyok mostmár, 18 évesen. mindig volt valami hobbim, nagyon sok dolog érdekelt, és nagyon sok mindent megtanultam jól csinálni. Ma már magam alatt vagyok nem látom értelmét az életnek. A különbség köztünk annyi, hogy nekem még vannak álmaim, de tudom, hogy ezek elérhetetlenek. De ami elérhetô, az se sikerül. Szeretnék találni egy lányt, aki nem olyan, mint manapság a lányok, aki szeret, és megért. Egyelôre ez sem sikerült. Nekem ugyan van egy legjobb barátom, olyan mintha családtag lenne, de néha már ez sem segít, egyedül érzem magam. Mások közben csajoznak, fesztiváloznak, olimpiára készülnek, sakkversenyt nyernek stb, én meg úgy érzem, hogy eltelik az élet felettem. Imádok sportolni, úszom egyesületben, de azt sem tudom már rendesen csinálni, mert rászoktam a dohányzásra, és napi 1 dobozt elszívok, sikerült elbāszni az állóképességem. Állandó rettegésben élek, mindig aggódok valamin, kötekedek mindenkivel, mindenkibe a rosszat keresem, tele vagyok gyûlölettel, és kérdésekkel, szar embernek érzem magam, és változtatni kéne.

Igazából élhetsz az edzésnek. Ha már elérted a naturál maximumot, akkor növelheted az állóképességed, belekezdhetsz más sportokba, vagy ugyanúgy edzhetsz tovább, hogy fenntartsd az izmaidat.

Azt írtad van egy kis pénzed, de nem szívesen költöd, aztán meg azt, hogy nincs pénzed edzeni. Most akkor hogy is van? Keress egy olcsóbb termet, a kajád meg nem igazán lesz drágább, mint a mostani étkezésed. Ha nem költesz többet szalámkra, meg kenyérre, több pénzed marad csirkemell-rizsre. Mondjuk én szarul kajálok, és nem is kondizok, de érdekel a dolog, úgyhogy sokat olvastam róla. Tápkiegre szerintem ne költs, ha a kajád rendben van, gyakorlatilag nincs rá szükséged. Ez így szerintem fizethetô.

Ne legyél rest belekezdeni, tudom milyen az, ha nem tudsz szabadulni a mindennapok rabságából, és nincs energiád/kedved ledobni a láncokat, és belekezdeni valamibe, de meg kell tenned, megéri, utána már könnyebb lesz.

És ha van legalább egy célod, ami az edzés az esetedben, akkor már van miért élned, szenteld ennek az életed. Legyél benne jó, és megjön az életkedved, önbizalmad. Nem fogok csöpögni, hazudni, valószínûleg sosem leszel híres, vagy lesz olyan aki leszól, meg nem te leszel a legjobb benne, de nem is kell a legjobbnak lenni, elég ha simán csak jó vagy. Hogy otthon érzed magad valamiben, hogy mások elismernek. Azért szteroidokhoz sose nyúlj, tudom, írtad, hogy naturál, de tartsd is magad hozzá.

Legyen ez a Te kiutad.

Peace.

2015. aug. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

A lányokkal én is így vagyok. Nemrég volt az első barátnőm, nem is tartott 1 hónapnál tovább, mert olyan szinten nem az én esetem volt, hogy csoda az az 1 hónap is. Szép lány volt, csak nagyon nem azt mutatta az elején, mint amilyen igazából. Szűz maradtam így, pedig beszéltünk róla, hogy lépünk, de nem érdekel. Nem ez tesz emberré. Nincs olyan lány az ismerős köreimben, aki normális és tetszik is és nem a Facen éli az életét lájkokban fürödve. Ilyet nem ismerek sajnos.

A pénzt úgy értettem, hogy van 70.000 forintom, de az nem lenne elég csak pár hónapra, mivel anyám nem állja a kajámat, amit meg is értek, de hiába magyarázom neki, hogy nem lenne drágább a normális kaja, nem érdekli. Naphosszakat olvastam az étkezésről és edzésről és edzettem is fél évig, de kaja hiányában 4 hónap után nem fejlődtem. Ezért nem akarok megint úgy belekezdeni, hogy tudom, hogy nem tudom majd fedezni a kaját idővel pénzhiányában.

Téged a dohányzás billentett ki, engem meg a folytonos bulizás. Anno 1 sört ittam és sosem rúgtam be. Manapság mindig elfelejtem, hogy hol a határ és nagyon szétcsaptam magam. De tegnap megígértem magamnak, hogy nem piálok többet. Magamra sem ismerek, régen sosem ittam.. Nem kívánom soha, csak mikor iszok buliban, akkor elhomályosodik a határ és túllépem akár hányásig. Rá is ment múlt hónapban rengeteg pénzem, pedig azt igazán megspóroltam volna és lenne vagy 100.000-em..

Többször is magával ragadott ez a divatélet, hogy buli-buli hátán piával karöltve és más semmi, de már unom és tudom, hogy ez nem én vagyok. Nem csinálom ezt többet és pont.

Tudom, hogy ezzel előrébb leszek legalább egy kicsivel. Szorgalmi időszakban, ha sok időm lesz, lehet, hogy megpróbálok keresni valami diákmelót, hogy legyen pénzem és idővel elkezdeném a kondit.

2015. aug. 17. 23:17
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem te egyszerűen nem szereted az embereket. Nem akarsz élettársat? Gyereket sem? Üres lesz az életed, ember!
2015. aug. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Élettársat majd talán. Egy ideig szeretnék egyedül élni. A gyerekvállalásban kételkedem. Nem akarom, hogy a gyerekem is talán olyan legyen, mint én, hogy nem tudja élvezni az életet és alapból egy zsar világba szülessen.
2015. aug. 22. 21:22
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem sz*r a világ, csak ha sz*r szemszögből nézik.


Egyszerűen lény boldog, nyitott, ne pedig egy magába fordult, pesszimista ember.


Érdekes, egy csomó gyerek nő fel úgy, hogy a világról alkotott képe nem sz*r. Miért? Mert jó szülei voltak, és jó környezetben nevelkedett.

2015. aug. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Faterom 13 éves koromban hunyt el. Rákban. Sosem ivott, sosem cigizett, mégis kínok között halt meg. Anyám özvegyen nevel 6. éve. Rendes szüleim vannak. Biztosítalak.
2015. aug. 22. 23:26
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha akarnál feleséget, és gyereket, lenne miért élned.
2015. aug. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De nem akarok. :)
2015. aug. 24. 00:34
 9/15 A kérdező kommentje:
Ez nem életcél. Ez társadalmi norma, vagy hogy nevezzem.. Ez a társadalom által elvárt, hogy felnövök, feleség, gyerekek. Ez mitől cél? Ez nem több az élet meneténél, ezt nem lehet célként felfogni.
2015. aug. 24. 00:35
 10/15 anonim ***** válasza:

De lehet, csak van, aki képtelen rá. Nem csak társadalmi norma, de egy csodálatos dolog is, amiért érdemes élni. Aki ezt nem képes felismerni, vagy egyszerűen nem tartja jónak, az egy negatív, magányra vágyó ember. Lehet, hogy ezt eddig is tudtad magadról. Akkor meg nincs is miről beszélni. Aki ilyen, annak unalmas lesz az élete, és akkor jönnek a kérdések, hogy "miért éljek?".


Amúgy meg nem feltétlenül kell valami hatalmas életcél, nehogy azt hidd. Ez nem a Sims. Sokkal inkább fontos, hogy kitöltsd valamivel az életed (barátok, család, jó munka, jó programok, utazás), hogy ne legyen üres.

2015. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!