Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Másoknál is gyakran előfordul,...

Másoknál is gyakran előfordul, hogy nem érzi magát annyi idősnek, amennyi valójában?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, egyetemre járok (nem is "büfészakra"), szinte mindenki azt mondja, hogy agyilag sokkal idősebbnek tűnök a koromnál. Magasságra, alkatra igaz, hogy nem is nézek ki 14-nél többnek, de én valamiért lelkileg mindig úgy érzem, mintha csak 15-16 lennék, pedig sose voltam olyan, mint egy átlagos tini, nem buliztam, nem ittam, nem dohányoztam, stb., ahogy a mai napig sem. De akkor ez az érzés mitől lehet? Túl gyorsan megy az idő és a szervezetem nem bírja követni? Valaki egyszer mondta, hogy akinek tele van az élete kudarccal, az lényegesen többnek érzi magát, de eszerint akkor nekem már 40 körül kéne lennem, annyi pofont kaptam az elmúlt években. A szüleim szerint beteg vagyok, legalábbis valami bajom van, ha ilyet érzek. De én ebben a pszichológia témában egyáltalán nem vagyok otthon, szóval nem tudom, normális az ilyen érzés, és az, hogy gyakran elkeserít, hogy mennyire öreg vagyok már, miközben 21 évesen ez még mondható el?
2015. aug. 29. 05:07
1 2
 1/12 szántóvető ***** válasza:
hát még 10 év múlva hogy el leszel keseredve,bele se gondolj ebbe.
2015. aug. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
Ha te alkatra, termetre 14 vagy , akkor csak simán fejletlen a szervezeted. Az meg hogy te agyilag 40-nek gondolod , okosabbnak képzeled magad pusztán beképzelt vagy. Persze szinte mindegyik nő sokkal okosabbnak gondolja magát mint amilyen. Enyhén " szőkenő " szindróma.
2015. aug. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20 eves srac vagyok, szinten egyetemre jarok, es ugyan en nem 15-nek nezek ki kulsore, de nem is vagyok egy gorilla, de sokszor bennem is megvan ez az erzes, hogy 2-3 evvel fiatalabbnak erzem magam, es ezt van amikor a viselkedesem is tukrozi:D es gyakran jobban ki is jovok a nalam par evvel fiatalabbakkal. sztem egyszeruen vannak keson ero tipusok, es mi ezek koze tartozunk :) vagy egyszeruen nem akarjuk elfogadni, hogy bizony lassan ven trottyok leszunk.
2015. aug. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 szántóvető ***** válasza:
2-es pont fordítva van,fiatalabbnak érzi magát mint amennyi valójában.
2015. aug. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Titusztitusz ***** válasza:
Ne aggódjál, nincs veled valszeg semmi probléma, csak KÉSŐN ÉRŐ TÍPUS VAGY...Vannak olyanok akik már 15 évesen úgy viselkednek-gondolkoznak-élnek mint egy 30 éves, és vannak olyanok, akik még 30 évesen is úgy viselkednek-gondolkoznak-élnek mint egy 15 éves...Viszont tenni nem lehet nagyon a jelenség ellen, maximum annyit csak, hogy "sodródol az árral", és kivárod azt az időszakot, amikor már "utoléred" mentális téren is a biológiai korodat...Ez az állapot előbb-utóbb eljön, szóval nincs miért aggódnod...Ha meg valaki értetlenkedik meg piszkál amiatt hogy nem a biológiai korodnak megfelelően viselkedel, mond neki nyugodtan azt, hogy:"Későn érő típus vagyok,úgyhogy ez van akkor"...
2015. aug. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lelkileg jóval idősebbnek érzem magam, fizikailag pedig évekkel fiatalabbnak néztem mindig is ki, mint amennyi voltam. A három összetevő max. a csecsemőkoromban lehetett összhangban.
2015. aug. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
35 évesen úgy érzem magam, mintha még mindig 25-26 lennék, de a környezetem visszajelzései alapján azért ez már nem igaz :P
2015. aug. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 monacica73 válasza:
Kedves kérdező! Nem baj,ha fiatalabbank érzed magad. Én már 42 éves vagyok, de teljesen úgy érzem mintha 21 éves lennék. Az a fontos, hogy jól érezd magad. Nem vagy beteg!!!!
2015. aug. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem igazából senki nem érzi magát annyi idősnek, mint amennyi valójában, legalábbis nagyon ritka... Pláne fiatalabb korban mindenki idősebbnek, meg érettebnek képzeli magát, mint amilyen, 16 évesen már mindenki nagyon felnőttnek hiszi magát, én is annak hittem magam. Csak aztán általában "hozzánő" ehhez az elképzeléséhez az ember.
2015. aug. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#2 Nem gondolom magam 40-nek, mások mondják, hogy értelmileg idősebbnek tűnök, de én ezt nem gondolom magamról. Egyáltalán nem vagyok beképzelt, ennek sokkal inkább az ellenkezője igaz rám.


#5 Viselkedésben nem tudom, hova soroljam magam. Öltözködésben inkább a farmer, tornacipő, póló kombinációt szeretem, sokszor felveszek mesefigurás ruhát is, de magassarkú, szoknya, ing csak akkor van rajtam, ha muszáj, ahogy nem bírom elviselni a kivágott, apró ruhákat sem. De elég antiszociális vagyok, sose járok buliba, nem iszom, nem dohányzom, nem fekszem össze mindenkivel, pedig a legtöbb 15-16 éves manapság ezt csinálja. Párkapcsolatom is csak egy volt, az is 20 évesen.

Szóval nem mondanám, hogy viselkedésre és gondolkodásra 15 vagyok, de lelkileg valamiért mégis annyinak érzem magam. Talán azért, mert az alakom és az arcom is olyan kislányos (ami egyébként nem zavar, nem is szeretnék felnőttesen kinézni).

2015. aug. 30. 03:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!