Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék, hogy ne legyen...

Mit tehetnék, hogy ne legyen ilyen rossz? (többi lent)

Figyelt kérdés

Mostanában, azaz 1-2 éve egyfolytában az élet értelmén járt a fejem, ez most átcsapott abba, hogy nem tudok mit kezdeni magammal...

Semmitől sem vagyok boldog, mindig próbálok új hobbykat "magamra erőltetni", de a legtöbb untat, vagy nagyon hamar megunom.Semmilyen foglalkozás érdekel igazán, amiben meg egy kicsi érdekességet is találok, arra gondolok, hogy nem érné meg egy olyan munkával elpocsékolni az életem felét, amit lehet hogy megunok, és igazából annyira nem is érdekel.

Barátaim nem nagyon vannak, egyszerűen nem tudok senkivel semmiről beszélni, még az iskolában sem.Egyedül a családommal értem meg magam, bár mostanában már velük sem.Először arra gondoltam, hogy csak túl jó dolgom van, azaz túl sok a szabadidőm, ezért többet segítettem be Anyunak, meg próbáltam több időt a kötelezettségeimre(pl.tanulás,szobám takarítása) fordítani, így csak napi 2-3 órám maradt, amit azzal tölthettem volna el amivel akarok, de semmi, elkezdtem valamit, a végére megint ott ültem unottan.Annyira rossz érzés, hogy nincs semmi a világon amit várnék...

Tudom hogy még fiatal vagyok, és hogy még valószínűleg alakulni fog a világnézetem, meg hogy mindenkinek vannak ilyenek az életében de ez már túl hosszú ideig tart...Azt is felfogtam, hogy a boldogság, nem egy élethelyzet, hanem ideig-óráig tartó jó érzés, ezért nem azt várom, hogy felhőtlen legyen az életem, csak legyen valami, ami boldogságot tud okozni, mégha kicsit is..

Most nem azt várom, hogy számomra nagyon érdekes elfoglaltságokat írjatok, mert erre szerintem csak én jöhetek rá, csak azt szeretném kérdezni, volt-e már más is ilyen helyzetben, és hogy valaki tud-e valamilyen megoldást erre.Előre is köszönöm.

12 éves lány vagyok.



2015. okt. 26. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem egy életre választasz munkát... :) Kiskorodban miket csináltál? Suliban milyen tárgyakból vagy jó?


A családod ilyen "mintacsalád"?

Mennyire ismered magad, a saját személyiséged? Nincs megfelelési kényszered szüleid felé?

2015. okt. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ. :)

Tudom, hogy ez nem élet-halál kérdés, de félek, ha most nem gondolkozok rajta, később már nem lesz rá elég időm, de igazad van, lehet, hogy ezt túlgondoltam.

Kiskoromban leginkább társasjátékokkal játszottam a többi gyerekkel, meg rajzoltam, teljesen átlagos dolgokat csináltam.A tantárgyakkal nincs bajom, mindenből 5-ös vagyok,bár elég sokat tanuloknapi(1-2órát), tehát gondolom azért.

A "mintacsalád"-ot úgy érted, hogy a szüleim túl sokat várnak-e el tőlem?Hát nem hiszem, a szüleim nem igazán szigorúak velem, nem vettem észre, hogy azt éreztetnék,hogy meg kell felelnem bárminek is.

Hát nem igazán ismerem magam, mármint lehet néha olyat erőltetek, ami nem nekem való,ezért nem tetszik a dolgok többsége.


Mégegyszer köszi a választ, jó iránynak tűnik először megpróbálni megismerni magam...bár nem nagyon tudom hogy hogyan kéne hozzáfognom, szóval ha valaki tud, légszi segítsen. :)

2015. okt. 26. 20:55
 3/4 A kérdező kommentje:
*légyszi
2015. okt. 26. 20:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok ismét


Bőven van időd. :) Még fejlődhetnek képességeid is dögivel, a kedvenc hobbim például úgy 24 évesen találtam meg. Sokan pedig az életük közepén váltanak hivatást.


Szoktatok összejárni a barátaiddal?

Lehet, hogy túlhajtod magad egy picit. Csinálj olyan dolokat, amik kikapcsolnak. Figyeld meg, hogy mik ezek. A szórakozás emberi szükséglet.


Kérdezz körbe, hogy a barátaid, szüleid, esetleg a tanáraid milyennek látnak téged, ez jó kiindulópont lehet az önismerethez. :)

2015. okt. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!