Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi lehet az oka, hogy így...

Mi lehet az oka, hogy így leromlott a teljesítményem matekból az évek során?

Figyelt kérdés

Általános iskola alsóban amikor még az alapokat kellett tanulni, nagyon jól ment. Az osztályban akkor a legjobbak között voltam matekból.

Aztán általános iskola felsőben egyre több osztálytársamtól elkezdtem lemaradni tudásban, pedig nem tanultak nálam többet, megcsináltam mindig amit kell, a bonyolultabb dolgok mégse mentek már túlságosan.

Középiskolában meg szinte a legrosszabb voltam matekból az osztályban, többször 1est is kaptam, a 3-4eseknek meg már örültem, hiába törekedtem hogy jobban menjen, nem ment. Nem tudtam megérteni egy csomó mindent, amit a többiek jóval hamarabb felfogtak. Fizikával ugyanez, a számolásos feladatokat sose értettem, középiskolában meg már néha a szöveget se, hogy miről van szó.


Miért romolhatott így le a teljesítményem? Általános iskola alsóban az akkori korosztályomhoz mérve okos voltam, középiskolában meg az osztály hülyéje aki nem tudott megoldani már bonyolultabb feladatokat.


2015. nov. 2. 09:07
 1/2 A kérdező kommentje:
Az érettségit azért meg tudtam csinálni végül 3asra, de elég sokat kellett küzdeni érte
2015. nov. 2. 09:11
 2/2 anonim ***** válasza:

A feladatok az évek sorával bonyolódnak,egyre nehezebb és összetettebb anyagot adnak le az évek során a diákoknak.Az általános alsóban szereplő anyagot könnyen megtanulod,hisz még kiemelkedően fogékony az agyad az új információkra,viszont minél feljebb lépsz,osztályonként egyre sokrétűbbé válik az anyag.A mennyiségről nem is beszélve...középiskolában pedig eléggé kritikus a helyzet, a feladatok nehézsége a mennyiséggel együtt növekszik.Illetve,mikor még alsóba jár az ember,akkor játékosak és színesek a tanulnivaló információk,az évek során pedig fokozatosan eltűnik a játékosság és a könnyedség,szárazzá válik az anyag,és a könnyebb tanulhatóságot elhanyagolva arra épít,hogy minél több tényt közöljön.Meg jönnek az új tantárgyak,ergo több dologra is kell koncentrálnod.Szerintem fogékonynak is kell lenni a dologra,tehát a teljesítményünk és a befogadóképességünk nem lehet minden tárgyra egyforma,ezért van,hogy például én meggebedhetnék a tanulástól egy fizika dolgozatra,viszont egy irodalom témazáróra maximum egyszer kéne átlapoznom az anyagot.

Lehetnek magánéleti okai is,esetleg nem tudtál úgy rákoncentrálni,ahogy szeretted volna,vagy egyszerűen máshoz vagy fogékony.

Ezek persze mind csak a saját felvetéseim,lehet,hogy másképp van.:)

2015. nov. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!