Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sos. Meg akarok venni egy...

Sos. Meg akarok venni egy házat . Nincs benn ára sem viz sem gág mindet elvették mert nem fizették a tartozásnak van köze a vev9höz? Ráterhelhetik a házra?

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt előtte nem lehetett volna vhogy megtudni? Mikor én lakást vettem volt 140000 ft elmű tartozása az előző tulajnak (rokontól vettük, tudtunk róla, úgyhogy ez nem volt gond közöttünk). Átírták a nevemre az órát és azt mondták, majd az előző tulajon behajtják, nem terhelték a lakásra. A többinél nem tudom.
2010. márc. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

de tudomhogy van rajta de nem tudom mennyi nem mondták meg a földhivatalnál-akkor szerinted nem lehet közöm a tartozásaihoz?

és ha már nem az eoné hanem behajtoirodáé a tartozás?

2010. márc. 18. 20:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogyhogy a földhivatalnál. Ha már a földhivatalnál be van jegyezve egy tartozás, akkor nem is tudod megvenni a házat, amíg a tartozás nincs kifizetve.
2010. márc. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt úgy szokás csinálni, hogy az eladó szépen elmegy minden szolgáltatóhoz és kér egy nullás igazolást, hogy nincs víz, gáz, villany, közösktg tartozása. Addig nem szabad megvenni az ingatlant, amíg ezeket és a tiszta tulajdoni lapot meg nem mutatja.
2010. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

a földhivatal nem mondja meg nekm hogy van e tartozás rajta nem ad felvilágositást..

és a tulajjal még nem beszéltem csak még érdeklödünk..de nagyon jo kis ház és ugy gondolom hogy olcson megkapnánk mert a család nagy gázban van...

2010. márc. 18. 21:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, mert elvileg a tulajdoni lapok nem titkosak. Párezerft-ért kaphatsz másolatot. Azt hiszem a helyi önkormányzattól is, de mindegy, mert addig úgysem lehet eladni, amíg tartozás van rajta. Azt előtte mindenképp rendezni kell.
2010. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
és ha behajtoirodáé a ház a tartozás összegéért megvehetem???
2010. márc. 18. 21:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem. Ilyenkor nyilvános árverésre bocsátják a házat. A behajtó irodáé nem lesz sosem, és bírósági per után lehet árverezni. Az hosszú folyamat. Helyileg hol van a ház?
2010. márc. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A Földhivatal csak akkor tud a tartozásról,ha azt a Bíróság ráterhelte jelzálogként a házra,másképp nem.

A végrehajtót kell megkeresned,(vagy a szolgáltatót)az ad felvilágosítást.Az eladóval pedig megbeszéled,hogy kifizeted a tartozást és a visszakötést,és ennyivel kevesebb vételárat kap tőled.

2010. márc. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

már egyszer ki volt irva nyilvános árverésre nem kellett akkor senkinek..most hogy tudnám ismét árverésre rakatni?senki nem tud rola semmit..de majd elmegyek a tulajhoz és felhívom a szolgáltatót.

köszi a válaszokat.

2010. márc. 18. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!