Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önfejlesztés? Motiváció?...

Önfejlesztés? Motiváció? Hallottál már Brian Tracy-ről, Szabó Péterről stb.

Figyelt kérdés

Mi a véleményed róluk?


Önfejlesztés.... ez egy érdekes dolog. Ha valamit tanulsz akkor fejleszted magad. Szoktam ezeknek és hozzájuk hasonló emberek könyveit, hanganyagait hallgatni. Néha úgy érzem, hogy jó, ez kell, néha pedig hogy csak mellébeszélés.


Van aki foglalkozik ezzel a témával?



2015. dec. 23. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Én úgy gondolom, hogy alapvetően egy jó dolog, amit mondanak, de néha már már szektásnak érzem ezt az egész dolgot.

Másik meg, hogy nekem csak humbugnak tűnik az egész, mindig ugyanazt mondják.

(Okvetlenül is a Family Guy egy része jut eszembe, amikor az egyik szereplő bestsellert ír úgy, hogy leszarja az egészet, csak beleírkál olyan dolgokat, amiket az emberek bírnak/ hallani akarnak - valahogy ezeknél a "motivációs trénereknél" is ezt érzem)


Ha viszont úgy érzed, hogy neked ez működik, és motivál, akkor hallgasd.

2015. dec. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!


Te is hallgatod/olvasod őket? Mellesleg egyetértek veled.

2015. dec. 23. 13:54
 3/9 A kérdező kommentje:
Ahogy elnézem tele van a piac. Érdekelne, hogy van-e egyáltalán olyan könyv, amit érdemes elolvasni. Melyek az ajánlottak.
2015. dec. 23. 17:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem én olvasom, hanem a barátnőm szokta ezzel tömni a fejemet..:D

Én úgy vagyok vele egyébként, hogy fontos a pozitív gondolkodás, de attól, hogy nem gondolok negatív dolgokra, és próbálom őket kizárni, még ott vannak, és ez a "szőnyeg alá sepregetés" módszer nem fogja eltüntetni őket.


Azt sajnos nem fogom tudni neked megmondani, hogy melyik könyv nem humbug, biztos vagyok benne, hogy a 80%-a, aki ilyen könyveket dob a piacra, csak a pénzért csinálja, és leszarja, hogy neked jobb lesz e tőle, vagy sem.

Azt javaslom, hogy olvasgasd el a leírásukat, esetleg lapozz bele, stb.. és, ha valamelyik megfog, akkor bátran olvasd el, hátha az majd segít neked.

Egyébként csak rajtad múlik, hogy hogyan gondolkozol, a könyvek max. csak "felnyitják a szemed".

Az már szerintem mindegy milyen könyv, attól függ, hogy számodra melyik a legszimpatikusabb.

Aztán majd írj, hogy találtál-e, és hogy változott-e valami!:) kiváncsi vagyok

2016. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A pszichológusom, aki tényleg tanult szakember, röviden és tömören az átb*szás szóval jellemezte az ilyen motivation speakerek munkáit.
2021. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azóta már leszoktam róluk. :)
2021. dec. 19. 11:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Ó, és hogyhogy?
2021. dec. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyobb a füstje mint a lángja. Nem tartom olyan jó terméknek. Főleg nem a magyar motivációs előadó okoskodásait.
2021. dec. 21. 06:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled, jó, hogy beláttad. :)
2021. dec. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!