Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Túl spórolós vagyok?

Túl spórolós vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyon megnézem, hogy mit veszek, és hogy mennyiért.

Ellenzem a félkész kajákat, amit tudok, azt elkészítem otthon. Általában egyszerű ételeket főzök (paprikás krumpli, rakott tészta, rántott sajt, rántott zöldségek).

Nem támogatom a kaja rendelést, illetve az éttermi étkezést se, ha nem alkalomról van szó. (Évforduló, szülinap, barátokkal összefutás).

Nem veszem meg boltban készen, amit én is el tudok készíteni (édesség például).

Ruhákat akkor veszek, ha szükségem van rá, akkor is csak jól kombinálható alapdarabokat, minden felsőmet fel tudom venni minden nadrágommal ill szoknyámmal.

Kozmetikumokra olyan havi 2000 megy el átlagban, sminkre meg olyan évi 5000.

Nem élünk olyan rosszul, csak én így nőttem fel.

Nekem megfelel, de a párom szerint már néha túlzásba viszem.


2016. jan. 4. 17:38
1 2
 1/16 anonim válasza:
76%
szerintem is túlzás
2016. jan. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Az ételeken való spórolás egyszer majd megbosszulja magat gyógyszerköltségként.
2016. jan. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

A kaja része szerintem túlzás, amiket írtál, azok a magyar junk food tipikus példái.

A többi mindegy, az nem befolyásolja az egészséget, ott ha megteheted, akkor csináld úgy, ahogy jobban érzed magad :)

2016. jan. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Van néhány dolog a felsorolásban, amik valóban túlzóak.
2016. jan. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát kinek mi.


Nem kell ennyit agyalni a félkész/kész kajákon, mert ott a plusz pénzért cserébe más dolgozik helyetted. Olcsóbb egyben venni a krumplit, de mire lehámozom elmegy a fél életem, és akkor még nincs összevágva sem, míg készre vágva csak dobni kell a serpenyőbe.


Meg kérdés, hogy ki eszi ezeket, te vagy a párod. Mert én ha csak ilyeneket ennék, 2 hét után éhen döglenék :D De van aki eléldegél 2 szelet kenyéren, vagy testépítők is a rizs+hús kajákon.


Mondjuk átlag magyar alapból krumpli, tészta, kenyér alapú ételeken él, igazából egyik sem a hű de egészséges kategória.

2016. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

2-es nem értem, mire gondolsz

Eszünk zöldséget is, gyümölcsöt is, halat is, rizst is, csirkét is...csak magam készítem el, nem megveszem lefagyasztva mikró készen, ill nem járok gyorséterembe, nem rendelek kaját.

2016. jan. 4. 17:57
 7/16 A kérdező kommentje:
gyorsétterembe
2016. jan. 4. 17:58
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azzal, hogy főzz egészségesebben, nem kerül sokkal többe.

A többi oké, feltéve, ha olyan dolgokra, amik egyszerűen csak örömet, élményt okoznak (pl. színház, mozi, vagy akár sport, utazás stb) nem sajnálod egyszer-egyszer a pénzt. Ezek is kellenek a tartalmas, boldog élethez.

2016. jan. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Mit főzzek, hogy egészségesebb legyen?

Mi is ezen nőttünk fel, és akkoriban még nem volt egészségtelennek titulálva, holott csak húszonpár éve volt

2016. jan. 4. 18:01
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, es arra gondolok, hogy leirtad, leginkabb miket esztek, az pediv mar egy fel szivroham. Es kb muszaj is, hogy az legyen, mert az olcso cuccokkal ezt lehet csinalni, hogy valami eheto legyen a vege. Egeszsegesebb elkeszitesi modoknal jobban kiut, hogy milyen minosegu az alapanyag.
2016. jan. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!