Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen irányba induljak? 12...

Milyen irányba induljak? 12 éves lány vagyok, nagyon aggaszt, hogy nem tudom eldönteni, mivel szeretnék foglalkozni a jövőben. Imádom az irodalmat, elég jól fogalmazok, de ha bölcsészkarra mennék, ott a későbbiekben nincsenek jól fizetett állások.

Figyelt kérdés

Valami ötletetek van? Vagy szerintetek is tegyek le a bölcsészkarról? És ha igen, hogyan tovább?

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2016. jan. 13. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk menj jogra vagy közgázra.
2016. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nagyon korai meg ezen ilyen melysegben toprengeni.


Tanulj nyelveket, es teljesits jol a suliban, hogy amikor eljon az ido, tenyleg legyen valasztasi lehetoseged.

2016. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek. Tudom, hogy korai, de részben ettől is függ, hogy jövőre milyen suliba felvételizzek... Szóval egyelőre elég lehet a nyelvtudás a későbbiekhez?
2016. jan. 13. 14:32
 4/10 anonim ***** válasza:

gondolom valami gimibe mesz, nem?


valassz egy jo gimit, tanulj nyelveket, jelenleg ennyi a feladatod.


es ismerd meg a vilagot, ismerkedj foglalkozasokkal, hogy el tudd donteni mi erdekel.

2016. jan. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, gimibe felvételizek jövőre, de még nem tudom, melyikbe szeretnék igazán... Gondolkoztam az Apáczain, de a sok negatív vélemény elvette a kedvem.

Egyébként az újságírás jól fizetett állás? Megérné azzal foglalkozni, vagy teljesen más irányban kéne gondolkoznom?

2016. jan. 13. 15:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Tanulj nyelvet, az kell mindenhová. Aztán legyél idegenvezető például.
2016. jan. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vagy dolgozz valami jó szállodában, akár animátor munkával együtt.
2016. jan. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga egyébként is sok pontot hoz, például ha tovább akarsz tanulni egyetemen.
2016. jan. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Tényleg nagyon jól fogalmazol, és - sokakkal ellentétben - a központozást is igényesen használod. A nyelvtanári pálya is érdekes lehet számodra. Ott egyetemen bölcsészkarra járnál, tonnaszám kellene olvasnod a kötelező irodalmat, és a fizetés sem rossz. Bár azt nem tudom, mennyire van a tanári pályán álláslehetőség.
2016. jan. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Sokat segítettetek, nem olyan egyhangúak a válaszok, mint az osztályomban (ott mindenki írói pályát, jogászatot és közgazdaságtant javasolt)

2016. jan. 14. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!