Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek melyik élet a...

Szerintetek melyik élet a kényelmesebb?

Figyelt kérdés

Már évek óta nincs senkim, se barátok se barátnő, végét jártam a depressziós fázisoknak, az a fajta életstílust éltem, hogy kívülről úgy tűnt minden rendben közben itthon éppen nem dőltem bele a konyhakésbe sokszor.

Viszont mostanában kollégák hatására főleg egyre többet iszok, nem is tudom mióta nem telt el úgy hétvége, hogy ne legyek teljesen szétcsapva és néha este is úgy alszok el, már cigizés is szóba jött, magyarul minden amit eddig kerültem most 2x-esen jelen van, félek attól, hogy hova vezet ez a dolog. Az életem nem sokat javult viszont sokkal elviselhetőbb...

Félek az alkoholizmustól, apám is ebbe halt bele, soha nem akartam oda jutni...a többiről nem is beszélve.

Szerintetek érdemes lenne pszichológushoz menni? Volt már aki pozitívan csalódott bennük?



2016. márc. 9. 21:36
 1/5 A kérdező kommentje:
bocs átlöknétek másik kategóriába? mellé kattintottam....
2016. márc. 9. 21:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak a pszichológus tud ezen segíteni.Szerintem járj minél többet közösségekbe és megoldódnak a problémák nagy része,de amúgy ahhoz hogy helyreállíts mindent nagy önuralom szükséges.Sok sikert!
2016. márc. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Először is szerintem kategóriát tévesztettél ezzel a kérdéssel, de azért megválaszolom neked. Én azt mondom hogy inkább élek egy olyan életet amiben jól, de legalább jobban érzem magam, és iszom eg cigizek minthogy olyan életem legyen amiben habár egészségesen élek de mégis megfojt, szó szerint. Az ha hétvégén iszol egy kicsit, még nem leszel alkoholista. Minden gimnazista és egyetemista ezt csinálja éveken át, még is jól megvan a többségük. De az tuti hogy a pia meg nem fogja oldani a problémádat, csak elfedi, elviselhetőbbé teszi. De ha te ettől egy picit is jobban érzed magad akkor nem kell teljen mértékben felhagynod vele, csak mérsékelten csináld. Kéne valami hobbi vagy valami olyan tevékenység ami ösztönzőleg hatna rád. Legyen valami célod. Egy barátnő mondjuk! Én szerintem manapság már teljesen normális ha az ember pszcihológushoz fordul, nincs abban semmi. Egy próbát mindenképpen megér.
2016. márc. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos gyakorlatilag elindultál a lejtőn lefelé. Szerintem nem feltétlenül kell ide orvos. Inkább valami amivel elfoglalod magadat, és örömödet leled benne. Pl ha van valamihez jó érzéked, vagy különösen érdekel valami keress aszerint valami hobbit. Rengeteg hobbi van, amihez rendes kis közösségek társulnak, így barátokat is találhatsz. Lehet ez akár sport, túrázás, autós ill. motoros klub, modellezés, állatokkal kapcsolatos, kertészkedés, képzőművészet, céllövés bármi. Hidd el, hogy jó lesz, ha lefoglalod magadat, valamivel amit szeretsz csinálni és közben még barátokat is találsz.
2016. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Phoney ***** válasza:

Hosszú távon soha nem kényelmes az ivás, szóval ebbe ne kezdj bele. Nagyon hamar eljön az, hogy már az ivás lesz a legnagyobb problémád, anélkül, hogy észrevennéd. Sok alkoholista érzi úgy, hogy így jobb neki, de nem ahhoz képest jobb, amilyen előtte volt, hanem csak ahhoz képest, hogyha megpróbálja letenni – mert alkoholistaként már komoly érzelmi megpróbáltatás józanul szembenézni a romokban lévő életével.


Pszichológushoz menni mindig érdemes, ha bajod van, feltéve, hogy hajlandó vagy szembenézni azzal, amit hallani fogsz tőle.

2016. márc. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!