Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önmagamat ki tudnám gyógyítani...

Önmagamat ki tudnám gyógyítani a szociopátiából? Volt már akinek sikerült?

Figyelt kérdés

Évek óta őrlődöm rajta de most már közel a 30-hoz egészen biztos, hogy szociopata vagyok. Kicsit hosszú lesz, de leírom a kezdetektől.


Gyerekkorom ambivalensen indult. Szerető családban nőttem fel a gettó közepén. Kamasz koromig nem is voltak barátaim, jól éreztem magam egyedül, imádtam a természetfilmeket és a természettudományokat, sosem voltam olyan, mint az átlagos emberek, mindig tanulmányoztam mindent, beleértve a környezetemet.


Eljött a kamasz kor, egy teljesen új világ tárult elém, megismerkedtem a legmélyebb mocsokkal a földi pokollal. Utána visszavonultam a külvilágtól teljesen, csak a kötelező helyekre mentem (iskola, munkahely) teljesen az internetbe temetkeztem.


Az interneten sem kerestem emberek társaságát, tanulmányokat olvastam, főként biológiai, társadalomtudományi, politikai és gazdasági területeken. Semmilyen piacképes tudást nem halmoztam fel a fő célom az volt, hogy megismerjem a világot, hiába mondta a környezetem, hogy annyit ülök a gép előtt, hogy lehetnék programozó. A fizetés csábító, de nem kötöttek le ezek a dolgok. Ezt csak azért említem meg, mert ezáltal jutottam arra a felismerésre, hogy én valójában utálom az egy helyben ülést imádom az engem körülvevő világot, de hosszú évek alatt teljesen elidegenedtem a világtól.


Az emberekkel való kapcsolatomat minimálisra korlátozom, a teljes nonverbális kommunikációm is átalakult olyanná, hogy senki sem érdeklődik irántam, Facebookon sem vagyok fenn. És igazából magányosnak sem tartom magam. A szüleimmel élek de úgy élünk egymás mellett mint az idegenek. Ha holnap meghalnának is ugyanúgy élnék, ahogy eddig, egyáltalán nem éreznék semmit.


Pszichológiai témakörökben is rengeteget olvastam és gondoltam a skizoid személyiségzavarra is, de ott mindenhol azt írják, hogy nem vágynak szexuális kontaktusra. Én ezzel szemben nemhogy vágyom rá, egyenesen hiperszexuális vagyok. Hogy egy partnerrel elégülök ki rendszeresen vagy váltogatom az sem számít, fontosnak érzem a partnerem igényeit is, viszont érzelmi támogatást nem tudok nyújtani és kötődésre is képtelen vagyok.


Abból kiindulva, hogy ha látom, hogy a liftet is várja valaki, inkább lassabban megyek vagy sokáig keresem a kulcsomat, hogy köszönni se kelljen neki, akár szociális fóbiám is lehetne, de valójában nem félek az emberektől, sőt. Dolgoztam üzletkötőként és hasonló ágazatokban, még jó is voltam benne, csak rájöttem, hogy sosem lehetek kiváló anélkül, hogy pénzt és időt fektetnék a kapcsolataimba.


És ezt is okkal írtam le. Mert ennek felismerése által jutottam el oda, hogy valójában bárkivel bármiről (előzetes ismereteket feltételezve) nagyon jól el tudok beszélgetni, bármivel egyet tudok érteni és annak ellenkezőjével is. Olyan vagyok, akár egy kaméleon.


Ugyanakkor gondban vagyok a személyemre irányuló kérdésekkel. Lényegében bármilyen zenét meghallgatok, bármilyen filmet megnézek, bármilyen könyvet elolvasok, bármilyen földrészre elutazom, bármilyen stílusú ruhát hordok AMENNYIBEN érdekemben áll az adott dolgot megtenni. Néha azt érzem, hogy akár titkosügynök vagy magánnyomozó is lehetne belőlem, annyira fel tudok venni bármilyen személyiséget. Vagy akár színész is, de ott nehezen tudnék elhatárolódni az emberektől.


Három fontos pillére van az életemnek.

1. legyen stabil egzisztenciám, lakhelyem, jövedelmem amiből meg tudok élni. Hogy hol az lényegtelen, számomra a honvágy is ismeretlen fogalom. Akár egy másik bolygón is élnék ha már terraformálva lenne.

2. legyek kielégítve szexuálisan.

3. ki tudjam elégíteni a fizikális és intellektuális szükségleteimet.


És ez a három dolog, amiért bármilyen áldozatot hajlandó lennék meghozni. Nincs bennem harag vagy gyűlölet senki iránt. Ölési vágyat sem érzek, csak nem tartom semmilyen élőlény életét előbbre mint egy szúnyogét.



2016. jún. 2. 12:07
 1/9 anonim válasza:
Érdekes történetet írtál le. Soha nem kötődtél senkihez érzelmileg? Mert ha nem,akkor ötletem sincs, hogy mi lehet ez. Annak örülök, hogy nincsenek ölési vágyaid. :) Ettől függetlenül nincs azzal gond, ha teljesen jól elvagy egyedül és ameddig ez így marad, valamint a környezetednek sem ártasz vele, akkor nincs okod ezen agyalni. Éld az eddigi életed tovább.
2016. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az értékrended nem egyezik a környezeted értékrendjével, ezért elhatárolódtál tőle, mivelhogy sem megváltoztatni nem tudod, sem pedig elfogadni azt illetve beilleszkedni. Nincs ebben semmi rossz, csak a megfelelő embereket kell megtalálnod, akik hasonlóan gondolkodnak, mint Te. Ami azt illeti örülj neki, hogy elhatárolódtál, mert a jelen társadalom értékrendje a béka segge alatt van. A személyiséged eddig nem tudott azonosulni semmivel sem, ezért van a közöny. Amit tenni tudsz ez ügyben az az, hogy elfogadod a helyzetet, felülemelkedsz rajta, és a lelkiismereted szerint cselekszel. Előbb utóbb megtalálod a helyed a világban.
2016. jún. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Írj könyvet.
2016. jún. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy ez nem pszichopátia/szociopátia.

Egy pszichopata/szociopata nem foglalkozik azzal, hogy ő az, nem zavarja, de még csak nem is akar "kigyógyulni" belőle.

2017. jan. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan diagnosztizálnál, kedves utolsó?
2017. jan. 31. 23:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Mivel az antiszociális személyiségzavarban "szenvedőknek" nem probléma a kapcsolat más emberekkel, ugyanis eszközként használják/manipulálják a többi embert. Tehát valójában te nem vagy sem pszichopata, sem szociopata. Illetve ők nem gyk-n kérdezgetik azt, higy hogyan gyógyuljanak ki belőle, mert nem is érzik azt, hogy ki kellene gyógyulni.

Mindenesetre mivel nem vagyok sem pszichológus, sem pszichiáter, és internetes oldalon keresztül pár mondat után nem lehet diagnosztizálni, emiatt csak az aszociális/introvertált személyiségben vagyok csak biztos.

Viszont ajánlanám, hogy keress fel egy szakértőt. Megtalálhatod a harmóniát, amit az előnyödre használhatsz fel. Illetve gyakorolhatod a társas kapcsolatot, ami szintén az előnyödre válhat.

2017. febr. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Olvastam Hervey Cleckley könyvét és minden rám illik egyetlen dolgot kivéve: Nem merek kockázatot vállalni, sőt, fokozott mértékben kerülöm a kockázatokat.


És nem félelemből vagy szorongásból, hanem inkább erős apátiából. Ha pl. van velem valaki és úgy érzem, "bizonyítanom" kell neki, akkor bármilyen őrültségre képes vagyok, csak egyszerűen nem látom neki amúgy értelmét.


Kb. ugyanakkora érzelmet váltana ki belőlem, ha fejbe lőnék egy terhes kismamát, mintha eldobnék egy nejlonzacskót az utcán (utálok szemetelni). Mindkettő miatt rosszul érezném magam, mert NEM ÉSSZERŰ cselekedet. De semmivel sem éreznék semmilyen lelki fájdalmat.


Most erre jöhet a részben logikus érv, hogy honnan tudom, ha még nem öltem embert, de


1. Haltak már meg olyan ismerőseim, akiket nagyon kedveltem és az is olyan érzés volt, mint mikor valami pótolhatatlan tárgyam tönkre megy. Rossz, de sem sírni nem tudok, sem mély érzelmeket megélni.

2. Öltem már állatot. Itt is érvényes, amit fent írtam. Nem éreztem késztetést rá, állatkínzásra főleg nem, de ott is mély apátia jellemzett. Ugyanazt éreztem, mikor a gyerekek kóbor kutyákat döfködtek fából faragott lándzsákkal, hajléktalan emberrel csinálták ugyanezt vagy mikor valaki fárasztó vicceket mesél.


Mindegyiknél fogom a fejemet, hogy ezeknek semmi értelme, de nem érzek belül semmit.


Az aszociális emberek általában az átlagnál is mélyebben élik meg az érzelmeiket, ezért is húzódnak vissza, mert még az átlagos emberi képmutatást sem tudják feldolgozni.


Én ezzel szemben sakkbábuknak tekintem az embereket csak lusta vagyok sakkozni és nem érzek benne kihívást.

2017. febr. 3. 01:12
 8/9 anonim válasza:
Ezek alapján nem vagy a szociopátia közelében sem. A legutóbbi hozzászólásod alapján sem. Elég erőltetett volt. A leírásod magadról pedig inkább egy besavanyodott embert képét festi, ebből kéne inkább kigyógyulni és nem címkéket aggatni magadra, mert nem ez a megoldás.
2018. ápr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves kérdező,


Sikerült valamerre lépned az antiszociális dologgal ? Megkerestél szakembert, és ha igen, mennyit haladtál előre a kérdésben 2-3 év alatt ?

Ha haladtál, mi volt az a technika, szakértő, módszer, ami segített ?

2019. ápr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!