Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen könyveket, vagy mit...

Milyen könyveket, vagy mit ajánlanátok egy világéletében zárkózott, önállótlan, nem életrevaló srácnak?

Figyelt kérdés

Nem is feltétlenül az önállótlanság a lényeg, de nagyon keveset tudok a való életről, az emberekről, és főként önmagamról. Így elég nehéz kitalálnom hogyan tovább, milyen irányt vegyen az életem. Sok a hiányosságom, le vagyok maradva szinte mindenben, mintha mások jobban csinálnák ezt az élet nevű valamit... :)


Teljesen leterhel ez a spontán, pörgő külvilág, mintha csak bolondot csinálnék magamból. Ugyanakkor zavar a magány, az egyedüllét nyugalma, csendje. Meg szeretnék erősödni, hogy én is élhessem azt az életet amit mások, szenzitív személyiség vagyok. Csak telnek a fiatal éveim így, pereg le mellettem az élet. :/

És önállósodni kéne, talpra állni. Társaságban is mindig csak követtem másokat, csendesebb voltam. Mindig is zavartak a hangosabb, magabiztosabb, pimasz, érzéketlen, kevés empátiával megáldott emberek. Nem tudtam nekik visszavágni, kezelni sem ha piszkáltak, a saját érzéseimet sem.



2016. jún. 18. 20:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Lehet csak bebeszélem magamnak ezt a sok mindent, vagy depis vagyok, már nem tudom.
2016. jún. 18. 23:11
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Az önismereted megvan. Az értelmed szintén. Ezek nagyon jó alapok. Ezeket érdemes is nagyon megbecsülnöd.


Nem kötelező mindenkinek pörögnie, sőt! Szerintem jó irányban haladsz, csak próbálj meg bizakodó lenni, nézd meg olyan szempontból az életedet, hogy mennyi mindenért lehetsz hálás.


Hogy értetted, hogy milyen könyvet javasolnánk neked? Személyiségfejlesztés témában? Vagy csak úgy, szórakozásnak, kikapcsolódásnak?

2016. jún. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. :) Igen, önismereti, önfejlesztő könyvekre gondoltam, vagy olyanokra, amikből sokat tanulhatna egy magamfaja, keveset élt ember.

Például az emberekről, stb. Legyen tanulsága, leszűrhető legyen belőle élettapasztalat. Bár a józan észt nem tanítják, és van egy olyan érzésem, hogy nekem kéne kitapasztalni az életem. Csak gondoltam hátha ismer valaki ilyen könyvet, ilyesmi is jól jöhetne, érdekelne.

2016. jún. 19. 11:34
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Tanulj meg programozni. Tanulj matematikát. Válassz egy hobbit, amit egyedül is tudsz csinálni.
2016. jún. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Testhezállóbb lenne az informatika világa ezek alapján? :D

De nekem is ez a terület jutott eszembe, ha már eddig össze voltam nőve a géppel. Éjjel-nappal játszottam. :/

Más területekhez túl nagyot kéne változnom, vagy nem is tudom.

2016. jún. 19. 18:33
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Jajj kérdező, nehogy játsz! Dús gazdagra keresheted magad, ha értesz a programozáshoz, és a matematikához. Én jó vagyok matekból, jegyzetet is írok, ha kell mindet átküldöm, viszont programozásból vannak problémáim. Ma lesz a 3. napja, hogy elkezdtem tanulgatni, de még az alapok alapjait sem értettem meg.
2016. jún. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Mintha csak magamat olvasnám :). Bár te intelligensebb vagy, én nem tudnám így megfogalmazni a dolgokat. Remélem megtalálod az utadat és rálelsz a boldogságra!

Egyébként hány éves vagy?

2016. jún. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!