Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Honnan érdemes kezdeni?

Honnan érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

A kérdésem sokak számára furcsa lehet, ami érthető is, 25 éves vagyok sajnos gyermek koromban nem tanultam annyit amennyit kellett volna, sajnos nincs magas intelligenciám, mint itt sokaknak, de valamiért napról-napra az az érzés ejt rabul, hogy tudni akarok mindent, éveken keresztül a kereszténység rabja voltam, ezért mindent ami valódi tudáshoz juttathatott volna elvétettem, sikerült kiszabadulnom belőle, de most itt vagyok 25 évesen és tanulni akarok, mindent mindenről. Nyilván genetikai adottságból kifolyólag, és a sok elpazarolt évnek köszönhetően talán már soha nem szerezhetek diplomát, és megfelelően elegendő tudást amire vágyom, de amit lehet megakarok tenni, hogy műveltebb legyek, és a lehető legtöbbet megtudjam a világról.


Szóval a kérdésem, hogyan kezdjek neki, biológiai, fizika, matematika? Annyira szomjazom a tudásra, de akkora hatalmas az a halmaz amiből választani lehet, hogy nem tudom mivel kezdjek.


Szívesen fogadok minden segítséget, ha ajánlotok könyveket, stb.


2016. júl. 22. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
mi érdekel a legjobban?
2016. júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Leérettségiztél? Hogy sikerült? Ha egy mód van rá, próbálj meg továbbtanulni. Ha pillanatnyilag nincs, akkor is ez legyen a cél.


Ne egyedül állj neki a tanulásnak. Akik már tudják, hogyan működnek a tudományok, egy-egy részkérdést jól meg tudnak tanulni egyedül is, de akik még sosem foglalkoztak ilyesmivel, szinte mindig leragadnak jelentéktelen apróságoknál, kihagynak alapvető témákat, ami miatt aztán semmit nem értenek, és bedőlnek mindenféle patasztvakításnak.

2016. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok, érettségiztem tesi tanár akartam lenni, de nem voltam elég határozott ezért elszalasztottam, testnevelésem 90% feletti lett, az angolom 60% feletti, a magyarom 40%feletti, a történelmem 50%feletti, sajnos a matekom nagyon rossz lett, éppen 20% lett, ezek mind középszinten.


Azóta persze szereztem három szakmát, és dolgoztam is, most pénzügyi munkaterületen fogok dolgozni.


Igazából minden érdekel, történelem, biológia, fizika, matek, matekból szeretnék majd a jövőben újra érettségizni, hogy legalább egy 60% feletti eredményem legyen.


Az a baj, nem tudom, hogyan lássak neki, nem vagyok milliomos ezért, nem tudok külön tanárokhoz járni.

2016. júl. 22. 11:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor érdemes mélyebb ismereteket szerezned egy adott területen, hogyha azt később kamatoztatni tudod. Én emiatt a nyelvtanulást ajánlanám: angol, német, francia.


Biológiát akkor tanulj, hogyha pl. orvos szeretnél lenni. Fizikát és matematikát pedig akkor, hogyha mérnök. Történelmet, hogyha pedig tanár. De ezekben az esetekben fősulin vagy egyetemen kell tanulnod, esetleg OKJ.


Hogyha pedig "csak" művelődni szeretnél önszántadból otthon, akkor olvass klasszikus irodalmat minden korból. Valamint olvass filozófiát. Esetleg ugye a nyelvtanulás.


De először gondolkozz el azon, hogy minek a hatására kezdtél "szomjazni a tudásra"? Inkább élményeket szerezz, tanulj meg ÉLNI.

2016. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Valamint ajánlom ezt a lejátszási listát: https://www.youtube.com/watch?v=PrT8EEAPf-s&list=PL_m5i4Bl8o..
2016. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne Puzsért hallgass, hanem ismeretterjesztő filmeket nézz.


Puzsér nem egy buta ember, sok okos gondolata van, de inkább filozófiai, mintsem tudományos. Kérdező küld el nekem privátban az e-mail címed, és én elküldöm rá a matek jegyzetemet, amit éppen írok. "Matematika alapjai" a címe. Érdekes lesz, mert tulajdonképpen sok filozófiai dolog is le van írva, de mindez matematikai megközelítésből.


Illetve akármilyen tudományos kérdésed van, itt a GYK "Tudományok" kategóriájában nyugodtan felteheted őket. Én volt, hogy napi 4-5 kérdést is föltettem. Persze attól is függ a válaszok minősége, hogy melyik témakörbe rakod fel őket, én általában az "Alkalmazott tudományok"-ba szoktam felrakni.


Kérdező! Miért van az, hogy télen kevesebb a villám, mint nyáron?

NA! Ez egy tökéletes tudományos kérdés! Ilyen érdekes, már-már kissé futurisztikus kérdéseket találj ki te magad! Aztán tedd fel őket, hidd el, nagyon jó válaszokat szoktak adni. Van, hogy egy hónap múlva kapod csak meg a megfelelő választ, de akkor is megéri.


Amit én most az előbb föltettem neked kérdésnek, azután te magad is nézz utána, rengeteg hasonló kérdést tettek már föl ilyesmikről.

2016. júl. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!