Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az miért van, hogy a szüleim...

Az miért van, hogy a szüleim génjei közül inkább Anya oldalárol örököltem SOKKAL többet? 16F A részletek lent találhatóak.

Figyelt kérdés

Apukám: Az a tipikus, nordikus (ha úgy tetszik, északi/skandináv) típus. 2m magas, szőke hajú, kék szemű, erős testfelépítésű, és nagyon világos bőrű. Még az arcformája is olyan "vikinges"

Anyukám: 174 cm magas, sötétbarna hajú, világos/mogyoróbarna szemű, (a bőre neki is világos, maximum 1 árnyalattal sötétebb Apáénál,) ő inkább kicsit zömökebb alkat. Anya felmenői között több német is volt, (anyukám fél német).

És itt vagyok én: 16 évesen mondhatni középmagas vagyok (kb 3 hete töltöttem a 16 ot) a magam 183 cm ével. A hajam sötétbarna, a szemem világosbarna, a bőröm viszont eléggé érdekes. Ha nem vagyok lebarnulva, akkor nagyon fehér, olyasmi mint apáé. VIszont ha én egyszer egy nyári napon kimerészkedek a napra.... olyan lesz a bőröm mint azoknak az embereknek, akiket "tesóknak" vagy "fémkereskedőknek" hív a köznyelv. a fejformám nem is tudom mihez hasonlítsam... keskeny fejem van, az arccsontom csak kicsit látszik ki. Szóval. MIért hasonlítok ennyire kevés dologban apára ??

UI: Az apukám szülei mind a ketten szőke hajúak, és kék szeműek. Az anyukám szülei közül pedig a nagypapám fekete hajú és kék szemű, a nagymamám (aki német) ő pedig barnás zöldes szemű, sötét hajú.



2016. aug. 10. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

a domináns - recesszív öröklődés miatt


a sötétbarna hajszín és a barna szemszín dominánsabb a szőke haj kék szemmel szemben


ezért hasonlítasz jobban anyukádra, mert neki dominánsabb génjei vannak :)

2016. aug. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. aug. 11. 02:20
 3/4 anonim válasza:
Meg azlrt is mert inkább a fiúk inkább az anyukájukra, a lányok az apukájukra hasonlítanak :)
2016. aug. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Meg azért is, mert inkább a fiúk az anyukájukra, a lányok az apukájukra hasonlítanak :)
2016. aug. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!