Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az idő rohamos múlása?

Az idő rohamos múlása?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy nem rég volt a 17.-ik születésnapom. Eléggé kiakadtam ettől a számtól.

Nem rég voltam még csak 13-14 éves, és rossz belegondolni hogy hamarosan felnőtté válok.(nem a 18.-ik életkorra értem) Még csak barátnőm sem volt. Úgy voltam vele, hogy ráér, még gyerek vagyok..

Emlékszem, hogy régebben a jelenlegi korommal egyidősek bejöttek az iskolába és nosztalgiáztak a tanárokkal. Akkoriban elképzelhetetlennek tartottam, hogy én is olyanná válok mint ők, szinte felnőttnek tartottam őket. Vagy a régebbi gagyi disney sorozatok amikben velem egykorúak lehettek a "sztárok". Félek az átlag fele vezető úttól, ami hamarosan itt lesz. Dolgozol, család(ha nem lesz, biztos arra fognám majd a szar élet okát).

Elő szokott jönni néha ez a depresszív állapot, az idő ilyen gyors múlása miatt, amit észre sem vettem. Azt hittem, hogy a szülinapom után elillan ez az érzet, de ennek már 1 hónapja. Nem könnyű ezt az egészet megfogalmazni, mert rengeteg gondolat ötlik fel bennem mikor ezen a dolgon rágódok. Kérlek írjatok bármit ezzel a témában kapcsolatban. 17/F


2016. aug. 11. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem is, gyakran érzek hasonlót... Szinte állandóan bennem van egy elmélyült szomorúság, amely a részemmé vált az évek során, és a múltat siratja / hívja vissza. 23 éves (f) vagyok.
2016. aug. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Én is sokat gondolkodok ezen... mit tettem eddig merre tartok stb stb s közben alig van időm. De én mondjuk nem tartok attól hogy mi lesz. Inkább várom, hogy megtörténjen ha rossz ha jó ha hamar lesz ha nem vagy nem is lesz semmi. Sok embert foglakoztat ez a téma mert múlik az idő és akár tetszik akár nem egyszer meghal az ember. S igazából csak egy porszemek vagyunk egy nagy egészben ami az élet. S meghalunk jönnek mások. De ez kit érdekel? :D Én mindig arra koncentrálok hogy ne szalasszak el egy lehetőséget sem, s próbálok segíteni a barátaimnak hogy ők se tegyék(most is próbálok). S ne félj az átlag úttól :) mert az a legszebb amikor megtalálod életed párját s egymás mellet lesztek netán gyerekkel vagy anélkül az már mindegy mert az a te életed lesz vagyis a ti életetek és az nem átlagos!!! Csak az az átlagos amit annak ítélnek. Ne légy emiatt depressziós inkább légy ön magad. :) Ne aggódj az élet miatt hiszen teli van jó dolgokkal ami lehet csak veled fog megtörténni.
2016. aug. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sokan félnek a felnőttkorral járó felelősségtől. Nem kell tőle félni. Kikerülsz a komfortzónádból, rájössz, hogy alapjában véve csak magadra számíthatsz, és az életedet legfőképpen Te alakítod. Minél több megpróbáltatáson mész át, annál érettebb leszel. A személyiséged is letisztul, és idővel arra is rájössz, hogy mire van szükséged az életben.

Nem kell átlagosnak lenni ahhoz hogy valaki felnőtté váljon. Az élet nem társadalmi sztereotípiákról szól. Sosem tudhatod, hogy mi vár rád, úgyhogy ne hagyd, hogy elkeserítsen a jelen. A múltat pedig sose sirasd, mert akármilyen jónak is tűnt akkor, a jelen tapasztalataival unalmasnak találnád és kínszenvedésként élnéd meg.

Tiéd a döntés szabadsága, és a felelősség terhe. Olykor félelmetes, de egyébként izgalmas. Az idővel nem kell foglalkozni, káros az egészségre. Ne hallgass a környezeted nyomására, mert azok aztán végképp nem tudják neked mire van szükséged. Hallgass a megérzéseidre, és figyelj a szükségleteidre.

2016. aug. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem a felnőttséggel járó felelősségtől félek, hanem, hogy minden eltűnik, ami körülöttem van/volt. Ha csak visszagondolok arra, hogy kicsiként a játszótéren szaladgáltam, meg fociztunk a többiekkel, vagy az általános iskolára, ahol még végtelennek tűnt az idő mindig elfog a szomorúság, és ez egyre csak rosszabb lesz. 18/F
2016. aug. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az természetes, hogy egyes dolgok eltűnnek, viszont mindig jönnek helyettük új dolgok. Ezt el kell fogadnod. Amikor először mentél alapiskolába, akkor is biztosan féltél attól, hogy ott mi vár rád. Ma már örömmel gondolsz vissza rá, mert sok jó élményed is volt abból az időszakból. Mindenki fél a változástól, az ismeretlentől. Minden kornak meg van a maga szépsége. Ha nyomaszt a körülötted élő felnőttek világa, hát akkor élj másképp.

A szomorúság és a depresszió a jövő bizonytalanságának az érzéséből fakad. Amíg hátrafelé nézel, nem jutsz előre, legfeljebb megbotlasz. Gondold át a helyzetedet, és készíts egy tervet magadnak, aztán indulj el az úton. A többi majd alakul. Az első lépést neked kell megtenned, az a legfontosabb és egyben a legnehezebb is. Le kell győznöd a félelmeidet.

2016. aug. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem félek, csak szomorú vagyok. Nem a változástól, hanem hogy már sose leszek pl gyerek, sose lesznek olyan élményeim, amiket akkor szereztem, és lehet, hogy még sok minden fog történni, de bizonyos érzéseket már nem fogok megtapasztalni, és ezek hiányoznak. A másik, hogy bármilyen új dolog is jön, idővel majd megszűnik létezni, és ugyanúgy hiányozni fog.
2016. aug. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A jelenben élj, ne a múltban. Ne foglalkozz olyannal, amire nem tudsz hatással lenni. A múltat nem tudod visszahozni és megváltoztatni sem. Az idő nem számít, csak a jelenlét. Foglalkozz a jelenlegi igényeiddel, és ne merengj a múlton, mert felesleges, és káros. Az elmúlás az élet része. Szükségszerű és létfontosságú. Ezt el kell fogadnod.
2016. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!