Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintem a politikáról...

Szerintem a politikáról beszélgetni nem más mint jól felidegesíteni magunkat a másik fél nézeteltérése miatt? De akkor miért kell annyira ezt erőltetni?

Figyelt kérdés

nagymamám lakásából csakúgy "sugárzik a politika" , egész nap megy H*r TV, és tök fárasztó, meg mindig erről beszélgetnek ,mire jó ez


és most léci ne arról vitatkozzunk hogy miért MSZP és miért FIDESZ vagy JOBBIK stb. hanem hogy miért kell annyit az átlagembernek politizálnia, ááááááááááááááá


16/F


2010. ápr. 20. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom.Én nem foglalkozok vele.Nem értek hozzá, akkor meg minek beszéljek róla?!
2010. ápr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az emberek legnagyobb része nem ért a politikához mégis erről beszél állandóan, a munkahelyemen hallgatom ezeket a vitákat minden nap. Hihetetlen mennyi hülye ember van. Nem tudják elfogadni ha valaki nem ért egyet velük vagy másképp gondolkodik mint ők.
2010. ápr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Engem kifejezetten érdekel a (párt)politika, és határozott véleményen is van. (A jel. pill., és már 8 éve regnáló pártot leváltós véleményem. :)) De amit egyesek művelnek, hogy egész nap ez a két tévé megy, és másról nem lehet velük beszélgetni, mint politikáról, kiakaszt. Annyi érdekes, értelmes és izgalmas dolog van a világon...


A kérdésedre válaszolva: szerintem valamiféle frusztráltság lehet mögötte. Mivel az MSZP-SZDSZ + libi média igenis durván elnyomja a másmilyen véleményeket, a túloldalban könnyen ki tud alakulni a frusztráltság. És az már csak vérmérséklet kérdése, hogy kukát borogat, vagy HírTV-t néz és másról sem beszél.

2010. ápr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és még egy. Amíg van Magyarországon számottevő támogatottsággal olyan politikai erő, ami nem az itt élők szolgálatában és képviseletében elkötelezett, ez nem is fog lényegesen változni. Addig nincs mivel "észérvelni", addig marad a hit - tekintve, hogy az MSZP és az SZDSZ mellett is csak hit-érvek szólnak, észérvet nem igazán lehet mondani.
2010. ápr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne a politika..De ami itt van az csak gusztustalanság! Mindegyik párt részéről, és ez engem nagyon elszomorít, mert csak megosztja az amúgy is széthúzó társadalmat, és a politikusok ezt még tovább ingerlik. Szerintem azok beszéljenek a politikáról akik értenek hozzá, és ne azoknak legyen nagy a szája akik csak a más kocsiját tudják felégetni, és buták mint a segg.
2010. ápr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Alapjábavéve a politika szép dolog lenne, és azért fontos, mert rolunk szol (kéne szoljon). Ha nem politizalunk mi, politizal mas helyettunk, csak nem biztos, h az nekunk is megfelel. Hat ezert. Az a baj, h gusztustalansaggal, csalassal, és ilyesmikkel televan mar a politikai vilag, a hirek, és ezzel is megprobaljak tobbekkozott azt elérni, h minel tobbenunknek menjen el a kedve a politikatol, h majd helyettunk politizalhassanak ők.
2010. ápr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, és öregeknél meg azért, mert azt hiszik, h most akkor ertelmes dolgot csinalnak, vagy pedig unatkoznak, de nem talalnak jobbat.
2010. ápr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Totál hidegen hagy az egész. Utolsó hazug férgek döntenek rólunk, de nélkülünk. A választási rendszer miatt hazudhatnak bármit kampány alatt, aztán csinálhatnak bármit, következmény nélkül Ez van, ez lesz. Szóval engem nem érdekel már az egész. Mindegy is, politikai híreket nem olvasok, nézek; tévét, rádiót meg egyébként sem. Ha társaságban erről van szó, igyekszem témát váltani, ha lehetetlen, akkor valami ürüggyel távozom. Választási időszakban aktivistáktól három méter távolság, illetve zene a fülbe. Aztán ennyi. Tőlem öljék egymást az emberek, én teszek rá. Szerencsére a barátaim és a családom nagyobb része így gondolkodik, szóval nincs ebből vita általában.
2010. ápr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!