Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Te hogyan jellemeznéd magad?

Te hogyan jellemeznéd magad?

Figyelt kérdés

2016. szept. 18. 21:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

"Nincs semmi baj,

csak a fejemben nem szűnik a monoton zaj!

Asszem jól vagyok,

a testem virul, a lelkem kicsit halott."


Amúgy nem tudom, kicsit melankólikus, mégis pozitív embernek gondolom magam. :D Vagy most mire vagy kíváncsi? Úgy utálom ezeket a kérdéseket. :D

2016. szept. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
"Fiatal, kisse onbizalomhianyos lany, nehezen bizik meg masokban, de utana mindenben oszinte, emiatt csalodott mar parszor. Tobbnyire megbizhato, a kritikat nehezen viseli, bar ezt nem mutatja. Az iskolaban jol teljesit, az eletben kevesbe, bizonytalan. Az almait nem tudja megvalositani, fel kiallni onnmagaert, a szamara fontos emberekert viszont gondolkodas nelkul megtenne."
2016. szept. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és értékelem a válaszokat. :)


~1: A kérdésem nem volt konkrét, a lényeg azon volt, hogy mi jut az eszedbe, ha saját magadat kell jellemezned. Szóval mindenképp hasznos a válaszod.


~2: Érdekes hogy harmadik személyben beszélsz magadról. :)

Mintha nem igazán tudnál magaddal azonosulni.


Egyébként érdekesség képpen tettem fel a kérdést, ugyanis ezzel mindenki egyfajta tükröt állít maga elé. Visszaolvasva könnyebben tudatosítja az illető hogy mi az, amivel elégedett az életében, és mi az amin esetleg szeretne változtatni. Azután már csak a "hogyan"-t kell kitalálni.


Szerintem ez egy jó játék ami segíthet az önismeret fejlesztésében. Persze mindenki maga dönti el.


Hogy én se maradja ki a sorból, jelenleg így tudom magamat jellemezni:


"Egy alternatív életet élő, zseniális, lelkileg kiegyensúlyozott, levegőben sodródó optimista gólyafos" :D


Köszönöm még egyszer, és mentek a zöld mancsok. ;)

2016. szept. 19. 17:57
 4/23 anonim ***** válasza:
Hogy érted az alternatív életet? :D
2016. szept. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Alternatív, mármint "nem hagyományos". :)


A hagyományos élet alatt a: tanulmányok - karrier - egzisztencia - család - életminőség - önmegvalósítás

lépcsöfokok megmászására való törekvést értem.


Engem hidegen hagy a sorrend is, és a tartalom is :D


Carpe diem.

2016. szept. 19. 23:51
 6/23 anonim ***** válasza:

Hogy éled meg a varpe diemet? Bulizz orrba-szájba, értelem nélkül, vagy valami értelmet is keresel?


Amúgy van egy ilyen barátom, el tudom képzelni, csak mindenki másképp fogja fel.

2016. szept. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nem, ez nem az orrba - szájba bulizós verzió. Annak nem sok értelme van. Gondolom mindenki ismeri azt az érzést, amikor úgy érzi, valamilyen téren le van maradva a korához képest. És ettől frusztrált lesz. Kényszert érez arra, hogy tegyen ellene valamit, mert máskülönben megfosztja magát a "teljes élet" élményétől. Alklamazkodás a társadalmi elvárásokhoz, mókus kerék meg a hasonló közhelyek. Ezek mind külsőségek. A karrier, a család, az életben egy bizonyos betöltött szerep mind úgymond értelmet ad az életnek, ez így általánosan elfogadott. Szerintem ez inkább csak kifogás, vagy menekülés az elől, hogy az ember mélyebb értelmet találjon a létezésének.

Amiről én beszélek, az inkább ilyen spirituális carpe diem. Fő velejárója az állandó bizonytalanság. A bizonytalanság, jövőtől való félelmet szül, amit ha képes vagy kezelni, megszabadulsz az idő rabságának egyik láncától. A másik lánc a múlt hátrahagyása. A haszontalan régi dolgokat "ki kell dobni", s akkor csökken a múlt terhe. Az egód még persze pattoghat hogy valami módon visszaszerezze a társadalombeli identitását, neked csak annyi dolgod van, hogy párszor "jól pofán vered" azt a hisztizős kis p***át (az egóra célzok). Az egó szűk látókörű éppen ezért én inkább leépítem. A dolgok felhalmozása ugyan megkönnyíti az életedet (autó, ház, párkapcsolat, stb.) de azt fent is kell tudni tartani. Energiát áldozol a jólét reményében, aztán végül kiderül, hogy szellemileg nem jutottál előrébb. A semmiben az a jó, hogy könnyű fenntartani. Van időd saját magadra.

Gondolom ezért néz ki a legtöbb buddhista szerzetes úgy, mint egy hajléktalan. Bár szerintem az is egy elfogult életvitel. Az akarat önző és sok esetben káros, mert nehezen alkalmazkodik. Ritkán kapod meg végeredményül azt, amit vártál.

Remélem ezzel az elvont válasszal sikerült mindenkit jól megkavarnom.

2016. szept. 20. 13:18
 8/23 anonim ***** válasza:

Nem sikerült megkavarnod, ismerem az életérzést. :D Megjegyzés: a buddhisták (legalábbis Mo.-n) nem néznek úgy ki, mint a csövesek - Sőt!

Nem sértésnek szánom, csak egy szubjektív vélemény: Szerintem ez az életvitel a gyáva ember carpe diem-e. Fél energiát áldozni önmaga mellett egy párkapcsolatra, egy munkára, bármire, ami nem ő, és bizonytalan. Nem ezek adnak értelmet az életnek, de az élet részei - társadalmilag (tudom... tudom... én is azt vallom, hogy fuck society). Nyilván nem kell túlzásba vinni semmit, de én szeretek ezekre energiát áldozni, miközben magammal is foglalkozok, a lelki fejlődésemmel. Szerintem a carpe diemet meg lehet valósítani a felsorolt tényezők mellett, sőt még több tényező mellett is. Csak legyen energiája az embernek. :)

2016. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Kérdező megértelek, de akkor mit csinálsz? Honnan van pénzed internetre pl? Én nekem gimnazista koromban voltak olyan elképzeléseim, hogy afféle "vándor" leszek majd, megyek erre arra, esetleg kisebb alkalmi munkákat csinálok itt ott a napi betevőért cserébe, világot látok stb. Vagy ki utazok valami napfényes tengerparti szigetre és ott csövezgetek. De nem ez lett belőle, naív voltam. Szóval veled mi a helyzet gyakorlati szempontból?
2016. szept. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Hogy én is írjak magamról: Szintén egy optimista lelkileg kiegyensújozott (és spirituálisan is... asszem) ember vagyok, de félénk vagyok és lusta. Azt gondolom magamról, hogy lekileg nagyon rendben vagyok, szeretem magam, nem hazudok magamnak (szerintem az egó ezt csinálja, hazudik) Tulajdonképpen sikerült úgy elérnem a felnőtt kort, hogy "megtisztultam", ezért hálás is vagyok a sorsnak. A kérdés már csak az, hogy mit csináljak. Jó emberismerő vagyok, látom, hogy a legtöbb ember szenved, de tehetetlennek érzem magam. Bár már kezd alakulni egy kép arról, hogy hogyan kéne élnem, már csak a gyakorlatba kéne átvinni. A karrier, a pénz nem igen érdekel, de hát csak dolgozok és használom a pénzt, mert ide születtem és ezek részei az életnek, nem is zavarnak különösebben. Úgy nagyjából ennyi :D
2016. szept. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!