Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is látja a hangokat?...

Más is látja a hangokat? (szineztéták)

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és nagyjából két éve derült ki hogy szineztéziás vagyok. Nálam kicsikorom óta ez úgy van, hogy konkrétan látom magam előtt az emberek hangját színekben, de nem csak az övékét, kb minden hangot (például a türkizkék a legjobb barátnőm hangjának a színe, a türkizzöld pedig amikor krétával írnak a táblára). Igazából nem csak a hangokat, hanem az égtájokat, irányokat, ízeket, érzéseket is látom magam előtt, a fejemben pedig a betűknek és a számoknak a színeit látom. Nemrég tudtam meg, hogy amúgy ez nem mindenkinél van meg, én szabályosan azt hittem éveken át, hogy ez mindenkinél így van, egészen addig, míg a pszichológustanonc tesóm ki nem jelentette, hogy igencsak nagy tévhitekben éltem eddig :D voltam pszichológusnál, ő azt mondta, hogy a szineztéták legtöbbször a fejükben "látják" a színeket és ö ilyet még nem hallott, hogy valaki konkrétan látta volna őket ténylegesen a szeme előtt..szóval a kérdésem az lenne, hogy más szineztéziások is vannak így hozzám hasonlóan? :)

2016. okt. 11. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Üdv, én is szinesztéziás vagyok. De te most akkor konkrétan fizikailag látod ezeket a színeket? Mert én is fejben látom, ilyenről még nem hallottam - illetve... hallottam, de az már más téma, nem tudom mennyire érdekel a spiritualitás, esetleg ilyen téren lenne érdemes keresgélned. Elméletileg láthatsz aurákat, kifejtem ha szeretnéd.
2016. okt. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, fizikailag (is) látok egy csomó mindent, de írtam privit:)
2016. okt. 11. 23:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Az emberek többsége a számokat és betűket színesben képzeli el. Volt erről szó, hogy a legtöbb ember a 3-as citromsárgásnak képzeli el, a 6-os narancssárgának, a 4-es kékesnek. Ezeken kívül én a 20-as fehérnek látom, viszont ezeken kívül a legtöbb szám sötétes.


A betűkről annyit, hogy az A-betűt citrom és narancssárga keverékének képzelem el, a B-t fehéresnek, a C-t kéknek, a D-t aranyszínűnek, az E-t kékesszürkének, a F-et sötétszürkének, a G-t és H-t fehérnek, a K-t barnának, az L-t zöldnek, az M és N sárga, az R piros, Z pedig zöld. Nem tudom, hogy mások is ugyanezeket a színeket látják-e, amikor számokra vagy betűkre gondolnak.

2016. okt. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ilyesmi nekem is van, leginkább a hét napjainál, de csak homályosan. De azt hogy érted, hogy fizikailag látod ezeket? Ha sétálsz az utcán és valaki felordít, hirtelen látsz egy színt ami mindent kitakat és belemész egy oszlopba? Mer ez kb ezt jelentené.
2016. okt. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát valami olyasmi, de annyira nem erősek ezek a színek, hogy mindent kitakarjon..inkább mint egy bazinagy köd vagy füstfelhő
2016. okt. 12. 22:06
 6/11 anonim ***** válasza:

#4


A csütörtök neked is méregzöld, a szombat meg fehér vagy csontszínű? A szerda bordó, a hétfő szürke, a vasárnap halványpiros. Neked milyenek?

2016. okt. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hétfő: sárga

Kedd: vörös

Szerda: ez 2 szín, fehér és lila

Csürtök: bordó és szürke

Péntek: kék és zöld

Szombat: simán bordó, de világosabb, mint a csütörtök bordója és sötétebb, mint a kedd

Vasárnap: Sárga és bordó


érdekes, hogy a vörös és bordó közötti átmenet sokszor szerepel nekem, de vannak árnyalatnyi különbségek, illetve több nap 2 színből áll össze.

2016. okt. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Illetve nekem még az ízeknél van mélyebb íz és magasabb, olyasmi módon, mint a hangoknál. Ilyen van itt másnak?
2016. okt. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Talán nekem is van. Az édes a mélyebb, a savanyú, meg keserű a magasabb. Gondolom nálad is így van.
2016. okt. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De ebbe csak most gondoltam bele. Ez így nagyon nem szoktam figyelni.
2016. okt. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!