Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet (vagy lehetségese...

Hogyan lehet (vagy lehetségese) "eltörölni" a szociopátiára való hajlamot?

Figyelt kérdés

2016. okt. 19. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Igazából sehogy. Mindig az adott illetőnek (szociopatának) kell erőt vennie magán, hogy átgondolja a döntéseit, hogy azok mennyire voltak humánusak. Ha valamit dönt, akkor szépen végiggondolja, hogy "egyáltalán nem érzek semmi sajnálatot ezen ártatlan haldokló emberek iránt, de tudom, hogy ártatlanok, és inkább olyannak kéne szenvednie, aki rossz, hiszen az számomra is kár okozhat adott esetben."


Tehát az érzéketlenségét olyanok felé irányítja, akik gonoszak, vagy akik őneki is árthatnak. Nyilván egy szelíd rendes ember nem fog bántani senkit, így egy ember számára előnyös, hogy olyanokkal veszi körül magát, akik nem árthatnak neki. Nyilván nem fogja bűnözőkkel körülenni magát, hiszen egy szociopata is, attól, hogy nem képes beleélni magát mások érzéseibe, még igenis fáj neki, hogyha szétverik kalapáccsal az ujjait, vagy ha ellopnak tőle nagy értékű vagyont, vagy ha lejáratják. Egyszerűen fáj, és sajnálja, és mérges! És tudja, hogy ez igazságtalanság, mert adott esetben ő sem tett ilyet mással! És ha már érzi az igazságtalanságot, akkor már jó úton halad, akkor már, ha ezt meg azt a személyt igazságtalanul bántják! És saját érzéketlen lelkét, lelki erejét olyanok ellen fordítani, akik rosszak a világban! Ha továbbra is érzéketlen marad, de a bűnt gyűlöli, akkor csupán a bosszúszomja miatt is a bűn és a bűnözők ellen van. Én szociopatának mondanám magam, de soha nem bántanék ártatlan embert. És az Istenhitem miatt már bűnözőt sem (max nagyon ritka esetben). A legtöbb gonosz, rosszindulatú ember szociopata, vagy pszichopata. Már gyerekkorától kezdve! Ha egy ember valakit ok nélkül bánt, csak hogy élvezze, az is már pszichopata, csak veled meg a többi emberrel a környezetében kedves, így nem tűnik föl nekik. Elhiteti, hogy kedves, pedig nem az. Pl. ilyenek voltak régebben a gonosz papok. Jónak adták ki magukat. Egy normális gonosz ember egyszerűen gonosz, nem adja ki magát másnak. Egy pszichopata gonosz ember azt mondja magáról, hogy ő a jó, és te vagy a rossz. A szemed előtt erőszakol meg egy 7 éves kislányt, és öli meg 170 késszúrással, és utána lenyalja róla a vért, és utána rászarik a fejére (szándékosan nem akartam ennél durvább dolgokat mondani). És utána azt mondja, hogy te egy beteg ember vagy, mert te szerinted ez bűn, és meg kell halnod ezért. Ezért veled is megcsinálja ugyanezt. Na, ilyenek a pszichopaták sok estben (csak nincs lehetőségük ezt kimutatni), de az őrületüket és kegyetlenségüket a valódi rossz ellen tudják fordítani, mihelyt rájönnek, hogy mennyire rossz, ha velük gonoszkodik valaki. Mindenkinek ajánlom, hogy utálja a rosszat és szeresse a jót, akkor is, ha szociopata, vagy pszichopata. Ha nekem sikerült, nektek is fog.

2016. okt. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez valóban ilyen egyszerű lenne?Érzem,hogy a gondolataim nagyon rossz irányt vesznek és és tisztában is vagyok azzal a gonoszsággal.De egyszerűen nem tudom visszafogni őket.Látom a körülöttem levő embereket,az ártatlan,védtelen életüket és nem tudom megállni,hogy ne jelenjen meg a szemem előtt a kép,ahogy...hát,nem jó dolgokat csinálok velük.Félek.Nem tudom,hogy a gondolatban való kínzásaim meddig fajulhatnak.Szeretném minél előbb megállítani.
2016. okt. 19. 15:26
 3/3 Krisz85 ***** válasza:
Tisztában vagy vele, mi az hogy szociopata?! Segítek, az aki az ingyenes parkolóhelyen a háztömb előtt a szomszéd autóját felgyújtja mondván az az ő helye és miért parkolt a szomszéd az ő helyére./természetesen közterületen felfestett szabad parkolóhelyekről beszélünk./ Na az a szociopata. Az, hogy legszívesebben én is néha a szomszédaimat szitává lőném, de nem teszem meg, ettől még nem vagyok szociopata, szociopata az, aki meg is teszi, ráadásul eszméletlen indokokkal. Tudod általában az olyan ember hajlamos erre, aki másoktól azt várja el, amilyen ő maga. Tehát ha Te kussban élsz egyedül, de a nagycsaládos szomszédodban üvöltenek a gyerekek, akkor nyilván fel vagy háborodva, hogy miért nincs már csend. Mive Te egyedül vagy és csendben ezt várod a 8 tagú családtól is, akik melletted laknak. és még sorolhatnám stb stb. Önismeret, és önképzés, illetve konfliktuskerülő technikák tömkelege szükséges hozzá, hogy ezt kiöld magadból.
2016. nov. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!