Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szoktatok-e nosztalgiázni?...

Szoktatok-e nosztalgiázni? Megőriztek-e olyan dolgokat, amik 10,15,20 vagy akár több évesek?

Figyelt kérdés

2016. okt. 31. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, rengeteg "kacatom" van. A legtöbb tényleg csak valami apróság, például egy ültetőkártya-tartó az első esküvőről amin felszolgáltam :)
2016. okt. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2*Sü ***** válasza:

> Megőriztek-e olyan dolgokat, amik 10,15,20 vagy akár több évesek?


Egyre kevésbé. Régen én is minden nyaralásnál vettem emléktárgyakat, képeslapokat. Őrizgettem a különböző belépőjegyeket, ilyesmiket. De az ember kvázi soha nem veszi elő ezeket. Visszaemlékezni ezek nélkül is lehet. Persze fényképeket teszek félre, mert digitális formában elfér, de azokat sem szoktam különösebben nézegetni. A tárgyi emlékek meg csak kacatok, amik foglalják a helyet. Az ilyen belépőjegyeket, karszalagokat, miegyebeket ma már nyugodt szívvel dobom ki. Ezek meglétén nem múlik semmi. Végül is az a fontos, amire visszaemlékezel, vagy amilyen tanulságokat levonsz.

2016. okt. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen. Például van olyan edényem, ami több, mint 50 éves. ( Napi használatban van.) A dió darálóm 45 éves. A konyhaasztalom velem egyidős.
2016. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Egyébként Nekem is akadnak olyan dolgaim (nem is kevés), amelyek még a gyermekkoromból maradtak rám. Sosem lenne szívem kidobni őket. :)

2016. nov. 1. 17:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Rengetek mindent megtartok, ami még emlék lehet. Pl. a parkolójegy egy olyan helyre, ahol nagyon jól éreztem magam vele. :))

Vagy az első After eight csokim papírja. Bűn rossz amúgy.

2016. nov. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!