Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám száműzni magambó...

Hogyan tudnám száműzni magamból a magyar mentalitást? Hogy tudnám felvenni a sikeres nyugat-európai emberek gondolkodását?

Figyelt kérdés

Én is menekülni akarok ebből az országból, amint meglesz a diplomám, viszont önkritikával élve minden olyan tulajdonságot, ami miatt ez az ország ilyen mélyre süllyedt, felfedezni véltem magamban. Teljesen tipikus magyar vagyok, külsőre és belsőre is. A külsőbe nem mennék bele, az lényegtelenebb is. Gondolkodásom is olyan mint a magyaroké, irigy vagyok azokra akiknek jobban megy mint nekem, úgy érzem nem érdemelték meg. Megvan bennem a felfelé nyal, lefelé tapos gondolkodás. Elég lusta vagyok, és gyakran próbálom elhárítani magamról a felelősséget, hajlamos vagyok másokat és a világot okolni a sorsom miatt, nem pedig magamba szállni és a saját kezembe venni az életem irányítását, mert másokat okolni sokkal könnyebb. Alkohol problémáim vannak és voltak. Nagyon negatív az élethez, a munkához és az emberekhez való alapvető hozzáállásom. Ez mind-mind kő kemény magyar ember jellemvonása. Sajnos rájöttem, hogy mind az ami elől menekülök, tulajdonképpen én magam is magamban hordozom.

De itt és most meg akarok változni, még mielőtt kimegyek Nyugat-Európába. Olyan akarok lenni mint ők, sikeres és céltudatos és pozitív, életvidám.

Azoknak a tanácsát kérném elsősorban, akik már valamilyen formában jártak és dolgoztak külföldön, hogy ők milyen lépcsőkön mentek keresztül. Olyan emberek tanácsát kérem, akiknek sikerült integrálódniuk a nyugati társadalmakba, és ezekre a felgyűlt tapasztalatokra alapozva lényegre törően bemutatná, milyen egy nyugat-európai ember mentalitása, miket érdemes instant megtanulni a nyugatiaktól? Illetve, hogyan sikerült beilleszkedniük a nyugati társadalomba azok után, hogy Magyarországon nevelkedtek, és feltételezem tele voltatok ti is negatív tapasztalatokkal és gondolatokkal, mielőtt kimentetek. Hogyan sikerült változtatni ezen?

Hol tartotok most egzisztenciálisan, és mindezt mennyi idő alatt sikerült elérnetek?


2016. nov. 25. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Te csak egy troll vagy, de ne aggódj, ez nem tipikusan magyar tulajdonság.
2016. nov. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
nem egy ország szabja meg a személyiséged, hanem te és a környezeted.. ha elcseszett vagy, ne minket okolj.
2016. nov. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Induljunk ki abból, hogy ez így igaz, és őszintén írod.


Abban az esetben veszett fejsze nyele, mert lúzer vagy. Ezen a diploma sem segít, azok között is van hülye elég, nézd meg a politikusokat.


Aki nem tudja honnan jött, nem tiszteli a múltját, máshol sem viszi semmire.


Túl sokat agyalsz, szerezd meg a papírt és aztán jön a neheze. Ha kint akarsz érvényesülni, akkor menj, Nyugaton magasabb az életszínvonal - gondolom nem a közelmúltban tudtad meg ezt - de aki igazán penge, itthon is érvényesül.


Ne hidd, hogy valahol van egy nagy ideál, egy nagy Nyugati Ember, aki tökéletes, egy superman. Ugyanolyanok mint mi, csak ott magasabb az életszínvonal, meg nagyobb a politikailag korrekt agymosás mint itt.


Nem lehetsz diploma előtt állóként ennyire naiv.

2016. nov. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ha te nem trollkodsz itt kérdező akkor egy igazi l.zer idi.ó.a lehetsz és rajtad a diploma se segít.
2016. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Azt akarod mondani hogy a nyugati ember tulajdonsága az èletvidámság? Okos vagy látszik...
2016. nov. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, örülök neki, hogy felismerted magadban azokat a tulajdonságokat, amik másokban sem tetszenek! De kérlek, ne hagyd itt az országot! A normális, épeszű embereknek nem kimenni kéne az országból, hanem bejönniük! Ha sikerült lediplomáznod, és megváltoznod, könyörgöm, ne menj ki az országból, hanem segíts a rosszindulat embereknek megváltozniuk!
2016. nov. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Leírom neked hogyan. Légy céltudatos. Ha megvan a cél, akkor szerezz ismerősöket, akik ott élnek, haverkodjál velük, nyalj be nekik, és kérd a segítségüket. Használj ki mindent és mindenkit, akit csak tudsz, mert a cél szentesíti az eszközt. Tanulj meg hazudni a saját érdekedben, és bánj úgy az emberekkel, hogy azt higgyék szivességet teszel nekik, amikor kihasználod őket. Légy kétszínű, és önző. A nyugatiak szeretik a céltudatos gátlástalan embereket, akik jó színben tüntetik fel magukat. Beiratkozhatsz menedzser kurzusra is, ahol megtanítják neked, hogyan kell másokat manipulálni a saját sikered érdekében. A sikeres nyugati ember szűk látókörű, és teljes mértékben hagyja hogy a nyugati rendszer kihasználja. A nyugati ember számára a seggnyalás létfontosságú, olyan mint a levegővétel. Ám mivel gerinctelen, őt ez egyáltalán nem zavarja, neki ez természetes. Része egy hatalmas gépezetnek, ami a pusztulás felé viszi ezt az erkölcstelen, szégyentelen világot.


A pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve.

2016. nov. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7, ez milyen sületlen duma? Most valami nagyon erkölcsöset akartál mondani, kár, hogy nem sikerült. A nyugati emberek sokkal elfogadóbbak, sokkal rendesebbek, mint az itteniek, ezt kb. mindegyik kint dolgozó magyar tanúsíthatja, kivéve azokat, akik annyira hülyék, hogy még kint sem tudnak életben maradni. Ha mindenki erkölcsös, akkor miért van közel egymillió alkoholista? Miért vannak dugig tele a börtönök?


Meg mellesleg fölösleges volt a tanácsod, mert a kérdező alapból úgy viselkedik az elmondása szerint, mint amit te is írtál. Ő pedig pozitív értelemben akar megváltozni.

2016. nov. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak biztatom a kérdezőt. Ugyan ki akarna szélmalom harcot vívni egy olyan világban, ahol a becsület semmit sem ér. A gyengébbek mindig a könnyebbik utat választják. Amiről a kérdező ír, hogy "magyar mentalitás" hát az nem magyar mentalitás, hanem a Magyarországon élő agymosott emberek csoportjának a mentalitása. Amire a kérdező vágyik, az a jó magyar mentalitás, amit sajnos külföldön nem fog megtalálni, legfeljebb a jólétet. Ideje lenne belátni, hogy a jó magyar mentalitás sárbatiprását a nyugat idézte elő.
2016. nov. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!