Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom, mi folyik bennem...

Nem tudom, mi folyik bennem mostanság, mit jelenthet ez az álom?

Figyelt kérdés

A mai nap álmodtam valami nagyon furcsát. Álmomban egy sötét bérházban voltunk, ahol minden lakás nyitva volt. Éjszaka volt. A folyosókon, a lakásokban sok-sok 20-as éveinek elején járó, teljesen átlagos srácok (a ruházatuk is teljesen átlagos volt) voltak megkötözve, különféle módokon. A többségnek hátra volt kötve a keze, némelyiknek a lábát is összekötözték, valakinek viszont átlyukasztották az orrsövényét, és azon keresztül kötözték egy vízvezetékhez. A tettesek szintén teljesen átlagos, fiatal srácok voltak. Némelyik delikvenst pórázon vitték és megalázóan bántak vele. Némelyiket cipőfűzővel (???) verték, akiknek ez annyira fájt, hogy sírva fakadtak (???). Tudtam, hogy ez egyébként nem ennyire fájdalmas dolog, furcsálltam, hogy miért sírták el magukat. Ugyanakkor valamiért azt is tudtam, hogy nem kell sokat várni arra, hogy szexuálisan is megalázzák őket, aztán valami nagyon ronda módon végezzenek velük. Ott járkáltam, tudtam, hogy engem nem fognak bántani, ha szándékukban is állna, akkor könnyen megvédtem volna magam (nem tudom, honnét volt ez az önbizalom), ugyanakkor rettegtem, elborzadtam, nagyon nyomasztott az egész. A félelemérzet az valami túlvilági érzés volt, ilyet a való életben nem tudnék megélni, legalábbis nem tudnék elképzelni olyan helyzetet, ahol az agyam ennyire torz érzéseket generálna bennem. Nyilván lennének olyan helyzetek, amikor rettentő mód félnék, de ez az érzés valami teljesen más volt, nem tudom másképp elmondani, nagyon torz... Egyébként álmaimban sokszor vannak bennem olyan érzések, amelyek nem "e világiak"... A félelem, a depresszió, a boldogság olyan sémáját érzem belül, ami néha nagyon torz, ez nem tudom mitől van (talán azért, mert magának az álmaimnak is abszurd, torz atmoszférái vannak), olyan érzések, amelyeket egyébként a valóságban sosem éreztem. Mindegy, a lényeg, hogy sokszor figyelem az álmaimat, mert az a belső folyamataimat képezi le. Pl. mostanság sok-sok természeti katasztrófáról álmodtam és szuperviharokról, de azt tudom, hogy ezek az álmok azért vannak, mert tudat alatt pokoli harag van bennem valaki iránt, tombolok, de úgy nagyon mélyen, belül, tudat alatt... Annak a módját is keresem, hogy hogyan engedjem el a haragomat, de az egy másik téma... A lényeg, hogy ezt az álmomat nem tudom megfejteni.


Egy kis segítség. Férfi vagyok, 26 éves. Heteroszexuális. Ugyan nagyon domináns vagyok, de szerintem itt az álom rejtett szexuális jellege irreleváns (aztán lehet, hogy nem). Nemrég vetettem véget a párkapcsolatomnak, kb. 2 hónapja. Kb. egy hete elvesztettem az állásomat, de úgy néz ki, hamarosan megint lesz állásom, ezzel kapcsolatban nincs aggodalom. A munkáltatómra nem haragszom, nincsen negatív érzés irántuk. A családdal most jó a kapcsolat. A barátokkal is. Meló mellett egyébként egyetemen is tanulok, levelező tagozaton. Sok volt a teher és felelősség, most volt időm egy kicsit pihenni, önmagammal foglalkozni. Igen, most egy napon előfordult, hogy egy bulin hozzányúltam partidroghoz egy alkalommal. A mellékhatása annyi volt, hogy nagyon lemerített és az immunrendszeremet is legyengítette, le is betegedtem (ritkán vagyok beteg). Igen, nem vagyok megbékülve a környezetemmel, nem szeretem Budapesten az embereket. Vidék közelebb áll hozzám, de ott nincs munka, ha van, akkor elég keveset fizetnek (vagy nem eleget). Mostanság van időm foglalkozni a belső énemmel, így szakítás után fontos is volt számomra, most is az. Kicsit nyitottabb lettem a spirituális dolgokra. Most jelenleg ez a helyzet velem.


A fentiek tudatában - szerintetek mit jelenthetett a mostani álmom. Nagyon megrémültem tőle, és úgy érzem, fontos, hogy megértsem az álmomat, nem tudom, mit jelképezhet bennem.


Előre is köszönöm a segítségeteket.



2016. nov. 27. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Az álmaid nem a belső folyamataidat képezik le, hanem amilyen hatások érnek napközben, vagy nagyon agyalsz valamin, arról fogsz álmodni. Ha sok negatív dolog ér, és nem tudod feldolgozni, attól az álmod is rossz lehet. Nincs túl sok jelentősége. Ne hagyd, hogy a kellemetlen érzések felülkerekedjenek rajtad.
2016. nov. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A fiatalok megkötözöttsége napnál világosabb:Különböző szenvedélyek rabjai,melyek rabszolgatartói,kegyetlen játékokkal játszadoznak velük.


Te,aki kipróbáltad-szabadságodnál fogva- a drogot,rájöttél annak veszélyeire,ártalmaira,s így védett vagy valamennyire ellene.


Harag:

Az egy olyan méreg,melyet mi termelünk önmagunkban,önmagunk ellen,s ellenségünk élvezettel nyugtázza,mint szenvedünk miatta.Az elfojtott harag olyan,mint a ciánkapszulla lenyelése.Önpusztítás.Legjobb ellenszere a humor,s bizonyos esetekben az intelligens emberek fegyvere,az irónia,önirónia.


Ha írnál haragod forrásáról,többet segíthetnék.

2016. nov. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A haragom forrása a következő. Összejöttem egy nálam 7 évvel idősebb nővel. Kiderült, hogy nem passzolunk semmilyen téren, de azért az illúzió kergetések megvoltak. Később leültem a barátnőmmel, és szakítottam vele, ugyanakkor azt beszéltük meg, hogy marad a jó viszony köztünk, nincsen harag. Később minden előjel nélkül megszakította velem a kapcsolatot, és a hátam mögött mindenféle xarembernek lehordott. Rengeteg érzelmet és energiát fektettem bele a kapcsolatba, és ez a hála. Semmi probléma nem lett volna, ha ezeket a dolgokat a szemembe mondja, mert volt olyan bensőséges viszony köztünk - részemről -, hogy bármit elmondhattunk egymásnak, de ő inkább tipikus magyar módjára azt csinálta, hogy a pofámba belemosolygott, szépeket mondott, stb., a hátam mögött meg lehordott mindennek, gyáva egy alak. Ráadásul még csomó gusztustalan hazugságot is terjesztett rólam. Igen, folyamatosan bekamuzom magamnak, hogy már elengedtem, már nem érdekel a dolog, közben meg belül tombolok még mindig, és nem tudom, hogyan tudnám elengedni a haragomat. Tudom, hallottam ezt a dumát, hogy az én döntésem, h megszabaduljak tőle, hát én meg szeretnék szabadulni a haragomtól, de nem találom a módját, mert amikor eldöntöm folyamatosan, hogy elengedem, elfelejtem, tulajdonképpen csak annyit csinálok, hogy elrejtem magam elől, de attól még ott van! Ez a haragom forrása.


Az meg egy másik dolog, hogy egyébként az országban - főleg Budapesten - élő emberekkel nem vagyok megbékélve, nem vagyok megbékélve azzal a felfogással, ami itt működik, azzal a nihil felfogással.

2016. nov. 28. 12:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen világos a haragod oka,de tudomásul kell venned,hogy a haragod olyan mérget termel benned,amit te fogyasztol.


Egy megoldási javaslat:


1.Értsd meg szegény exedet!

Elveszített téged,és fut ki az idejéből.Öregszik.Barátai előtt meg kell védenie magát,s ezért nem tehet mást,mint téged bemocskolni.(Amiért szakítottatok nem vállalhatja fel büszkén.)


2.Nézz a tükörbe,és keresd saját sarad!Ha van,szabadulj meg tőle!Mindennél fontosabb,hogy önmagadra tiszta szemekkel büszkén nézhess!Mások véleménye rólad,az ők problémájuk,s nem a tied!

3.Exed önmagát pusztítja,amikor rágalmaz,mert mindenki tudhatja,hogy háta mögött őt is ugyanúgy rágalmazza,mint téged.

Igazán sajnálatra méltó ember!

Csak a foltját találhatja meg.Barátai olyanok,mit ő,s a te barátaid olyanok,mint te vagy,akiknek téged nem kell bemutatni.

4.Jóval győzd le a gonoszt!

Ha exedről csupán a jó dolgokat mondod el barátaidnak,akár szenttéavatásod is kezdeményezhetik.Emberi nagyságod hatványozódik,s ő megszégyenül.


Mit szólsz ezekhez?

2016. nov. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A 2. pont megvolt, beismertem és elfogadtam a hibáimat. Belátom, én is sok hibát vétettem a kapcsolat alatt, de nem olyat, amiért megérdemelném a sajnálatra méltó exemtől ezt a hátba döfést. Ezt tiszta lelkiismerettel tudom mondani vele, hogy folyamatosan korrekt voltam vele. Önmagammal már nem igazán, erre a jövőben fokozottan oda fogok figyelni... Illetve arra, hogy merjem kimondani önmagamnak a dolgokat és akkor egy rossz kapcsolatból még időben, sérülésmentesen ki tudok lépni.


A 4. pont már késő... Azt elcsesztem, visszacsinálni már nem tudom... :)

2016. dec. 3. 11:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Botlásaink kövei olyan építőanyagok,melyekből lépcsőket építhetünk,melyeken feljebb,és feljebb juthatunk.
2016. dec. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!