Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy ne izguljak?

Mit csináljak, hogy ne izguljak?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem sportolni, kézilabdázni. Senkit sem ismerek és egy kicsit ideges vagyok ,nehogy elbénázzam és 'leégjek' -nem mintha a többiek mindent hibátlanul megcsinálnának - eléggé maximalista vagyok önmagammal szemben, mert ha már valamibe belekezdtem akkor azt csináljam a legjobb tudásom szerint.

És ez az idegeskedés sokszor gátolja azt, hogy megmutassam azt amit valóban tudok, mert ha nem sikerül valamilyen csel ,lövés stb. akkor az önbizalmam romokban hever és újra fel kell építenem magam. Nem szeretem ha problémáimról mások tudnak vagy segítenek ( bár most az kérek...)mert ha egyedül oldom meg akkor az még jobban erősít engem...


2010. ápr. 30. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
A legjobb sportolók is hibáznak,néha bénáznak,de ettől nem lesznek "rosszabbak".Szerintem az idegeskedés sok edzéssel leküzdhető.Úgy értem,hogy előbb-utóbb feloldódsz játék közben,és csak a játék élvezetét fogod érezni,és nem fog érdekelni,hogy mások esetleg mit gondolnak a pályán rólad.A sportokban az kimondottan jó,hogyha önmagaddal maximalista vagy.Szóval szerintem ne azzal foglalkozz,hogy mások milyen véleménnyel vannak rólad,csak önmagaddal foglalkozz,amikor játszol!A hibák elkerülhetetlenek,de ha hibázol,attól még nem leszel rosszabb játékos.
2010. ápr. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne legyél ennyire maximalista magaddal szemben, minden ember hibázhat és hibázik is. Nincs tökéletes ember. :) Tehát ha elrontasz valamit, ne foglalkozz vele, mondogasd azt magadnak, hogy 'Majd legközelebb sikerül!'. És hidd el, így is lesz. Passzolgass a társaidnak is, ne egyedül végezz el mindent! :)
2010. máj. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:)
2010. máj. 1. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!