Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért hiszi azt a legtöbb...

Miért hiszi azt a legtöbb ember, hogy még kell felelni bárkinek is, amikor nem kell?

Figyelt kérdés
Belénk nevelik elnyomóink,hogy még kell felelni másoknak.Nem kell megfelelni,hanem önmagunknak kell lenni. Gyűlölöm a megfelelési kényszert és a sznobizmust. Csak az számít,hogy jól érezzük magunkat,és ne kifele mutogassunk,meg ne feleljünk meg. Az egyediség teszi szebbé ezt a sznob,konformista,maximalista,külsőorientált,egyéniségellenes világot.

#egyediség #egyéniség #eredetiség #sokszínűség #konformizmus #kivagyiság #konformitás #megfelelési kényszerbetegség #birkaszellemű #szarok a divatra meg a társadalmi elvárások ra
2016. dec. 4. 00:59
 1/4 anonim ***** válasza:

"Belénk nevelik elnyomóink,hogy még kell felelni másoknak.Nem kell megfelelni,hanem önmagunknak kell lenni. Gyűlölöm a megfelelési kényszert és a sznobizmust."


Vigyázz, mert félreérthető, amit mondasz! A rossznak NEM SZABAD megfelelni, a haveri társaságnak, aki belevisz a rosszba. De ahogy mondod, ebből a "ne feleljünk meg másoknak" szöveg félreértelmezéséből született meg a "kamaszkori lázadás" címszó alatt az az elmebaj, amit a legtöbb kamasz produkál. Azt mondja, hogy lázad, meg hogy egyéniség, de csak odáig jut, hogy szemtelen tanárokkal, és b*szogatja a legrendesebb tanulókat. EZ NEM LÁZADÁS!! Ez nem nem meg felelés! Ez szimpla gonoszkodás! De van, aminek MEG KELL FELELNI! De csak annak, ami jó, ami építő, ami előbbre viszi a társadalmat és az egyént! És nem szabad megfelelni a rossznak, a radikális elnyomó nézeteknek, vagy éppen megjátszani magunkat mások előtt, csak hogy elfogadjanak. Én magam is a jóhoz igazodok, a jó dolgoknak akarok megfelelni, normális életet élni, és tartani magamat ahhoz a nézeteimhez, amit vallok, és amiről tudom, hogy igazam van!

2016. dec. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Természetesen én értettem, hogy te is így gondolod, de esetleg mások számára félreérthető lehet a "nem megfelelés".
2016. dec. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

részben igaz, részben nem.


Ha meg akarok élni és pénzt akarok keresni, akkor meg kell felelnem az adott állásra kiírt feltételeknek. Ha vállalkozó vagyok és el akarom adni a termékem/szolgáltatásom, akkor is meg kell felelnem a vevők igényeinek!


Persze csak azt lesni, hogy mások mit mondanak, az hülyeség és beteges is!

2016. dec. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell megfelelni senkinek csak egyvalakinek...nézz a tükörbe. Az előző válaszolóknak nyilván lövésük sincs mekkora agymosott barmok,akiknek megfelelési kényszerük van. Kérdező,te ne legyél olyan!

Azért hiszik azt mert ostoba idióta konformista csürhe,akik a mainstream média hazugságain nőttek fel,és aki nem azt szajkózza,amit ők azt lehurrogják,hogy fújkonteó,büdöskonteó,nemszabad.

2017. szept. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!