Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek van rá esély,...

Szerintetek van rá esély, hogy találjak egy igaz barátot ebben a mai rohanó világban?

Figyelt kérdés

Nagyon hiányzik egy ember az életemből, akire mindig számíthatok, akit meglátogathatok vagy felhívatok csak úgy bármikor, akivel van közös témánk és érdeklődési körünk, akivel elmehetnék moziba. Volt egy barátnőm ,aki azt mondhatom a legjobb, igaz barátom volt, a kapcsolatunk évekig tartó barátságon alapult (általános iskola alsó osztályában ismerkedtünk össze és 7 évig voltunk szinte sülve-főve együtt) de sajnos megromlott a viszonyunk, mivel "bepasizott" és komoly többéves kapcsolat lett a dologból. A fiú lett számára a legfontosabb, most ő tölti be az én egykori helyemet. Vele kirándul, vele tanul, vele csinál mindent. Én ebbe már beletörődtem, persze néha beszélgetünk de jóformán már közös témánk sincs, így eléggé erőltetettek a próbálkozásaink arra,hogy újból barátnők legyünk. Amikor elváltank útjaink, teljesen más irányba fejlődtünk mindketten. Én elég szabad szellem vagyok,mondhatni 'különc'. Spontán vagyok, szeretek utazni, érdekelnek a kreatív dolgok (írás, festés) és a spiritualitás is. Szeretek kipróbálni különféle dolgokat,pl. meditáció és mindenféle sportot is pl.karate,jóga. Ő ezt nem igazán tolerálja, mivel elég szűklátókörű, az érdeklődési körét a barátja,és az iskola , nyáron pedig a barátja és a strand tölti ki.

Vannak "barátaim" most is, de ők inkább csak haverok. Iskolában találkozunk csak, vagy maximum egy-két alkalomkor ,amikor a helyi bárban lógunk vagy olyan nagyon ritka és különleges alkalmakkor, amikor elmegyünk egy koncertre vagy egy filmet megnézni de ez tényleg ritka. Nincs senki akihez hétvégén átugorhatnék beszélgetni vagy DVD-zni. :( Ez eléggé megvisel...

Jövőre ballagok, abban bízom,hogy talán BP.-n találok majd valakit , akit barátomnak nevezhetek. Mekkora esély van rá,hogy igazi baráti kapcsolatot alakítsak ki ennyi idősen (20 évesen ballagok) egy nagyvárosban?


2010. máj. 1. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Van barátod? Úgy értem szerelmed. Mert nekem sincsen barátom, mindenki annyira éretlen. Nekem is ő jelenti számomra az igaz barátot és a szerelmemet egyben. De azért remélem találsz majd valakit, aki igaz barátod lesz! :)
2010. máj. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok.Kisiskolás korunkban 3-an voltunk legjobb barátnők,mi voltunk a "3 grácia".Ez a barátság idősebb korunkban is megmaradt.Aztán az egyik lánnyal eléggé megromlott a viszonyunk.Nem összevesztünk,egyszerűen csak eltávolodtunk egymástól.A másik lánnyal idáig nagyon jól megvoltunk.Másfél év van köztünk,én most egyetemre járok,de ő még középiskolás.Ez engem soha nem zavart,mert ő érettebb a koránál,mindig is egy hullámhosszon voltunk.De mostanában sulin kívül nagyon sokat lóg az osztálytársaival,és engem meg hetekik fel sem hív,nem is érdekli,mi van velem.Én pedig nem szeretek eljárni így velük,én már kinőttem ebből a középsulis életből.Nagyon sokszor sírom vissza azokat az időket amikor olyan jól elvoltunk,de ha ő inkább az osztálytársaival szeretne lenni,akkor én megértem,de azért ez akkor is rosszul esik.Persze nekem is vannak barátaim az egyetemen,akikkel jól elvagyunk,de nekem is hiányoznak azok a dolgok,amiket te is írtál,pl. a hétvégi DVD-zések,beülni valahova csak úgy,meg ilyesmi.Szóval ezt végső soron nem panasznak szánom,csak azt akarom érzékeltetni,hogy megértelek.Szerintem amúgy akármennyi idősen is lehet igaz barátokat találni,20 évesen nem vagy még elkésve!Remélem,én sem!
2010. máj. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem is úgy érzem szökségem lenne egy ilyen valakire :S

szerintem a legtöbb amit tehetsz,hogy mindenkivel kedves vagy, megdícséred őket,nem mondasz senkiről semmi rosszat a háta mögött, érdeklődsz az emberek iránt,és ha nyitott vagy,akkor könnyeben megtalál az igaz barát

2010. máj. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem pl. volt 2 nagyon jó barátnőm, de eltávolodtunk egymástól, így lassan 3éve szinte nem is köszönünk egymásnak. Rossz érzés, hogy akik a barátaim voltak, azokkal még annyit sem tudunk egymásnak mondani, hogy: szia!

De nem látom értelmét, hogy kibéküljek velük és újrakezdjük.

Pesten nem tudom, hogy mekkora annak az esélye, hogy barátokat szerezz; szerintem teljesen másvilág az, mint vidék. Az emberek átnéznek rajtad, a bocsánat szót nem ismerik; én azt tapasztalom, hogy vidéki-vidéki érti meg egymást fent Pesten. De ez az én véleményem.

Sok sikert kívánok neked is és a többi választ adónak is hogy találjanak barátokat.

˝Ahhoz, hogy barátokat szerezz, neked is barátnak kell lenni.˝

2010. máj. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!