Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyiket választanátok?

Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

szerelemesnek lenni valakibe vagy szeretni valakit teljes szívedből

ezt úgy értem, hogy egy személynél és nem ez is az is

mert tapasztaltam mind a kettőt és azt vettem észre hogy ha szerelemes voltam az illetőbe elment az eszem és szinte féltem jaj mi lesz, viszont ahogy szeretni kezdtem sokkal jobban vágyom rá mint az előtt és nyugodtabb is vagyok meg az eszem is megmaradt:D

előre is köszönöm a válaszokat lehet nem ide illik de volt itt már számítógépes kérdés is jó lesz és szép estét mindenkinek jó éjszakát:)


2010. máj. 8. 22:14
 1/3 haggyámán ***** válasza:
A kettő nem ugyanaz véletlenül? Amúgy a szerelemnél lehúzódik az a bizonyos rózsaszín köd, semmi rosszat nem látsz meg. Ez ennyiben rosszabb, de jobban szeretek szerelmes lenni.
2010. máj. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Szerelemesnek lenni", még sose voltam.


20/L

2010. máj. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én teljesen értelek, kedves kérdező! Velem ugyanez volt a helyzet.

Nálam a szerelem azt jelentette, hogy elkezd őrülten verni a szívem, ha rámnéz, nem tudok megszólalni, ha ott van, hülyét csinálok magamból, elvesztem az eszem, remegek, hogy most mit csináljak, mit fog rólam gondolni stb.

Ez így szép és jó is volt, csakhogy sosem működött. Miután így nem lehet összehozni egy kapcsolatot, egyszerűen nem önmagadat adod. Ráadásul ezek az érzelmek nem valami tartósak, általában csak szalmaláng, vagy csak addig jó, amig elérhetetlen.

Aztán rájöttem, hogy van egy másfajta szerelem. Az, ami nem egy ilyen forró szenvedélyen alapul, sokkal inkább mély szereteten. Amikor olyan tudsz lenni egy kapcslatban, amilyen igazából vagy (vagy amilyen lenni szeretnél), amikor jó vele lenni minden percben, és kialakul egy nagyon mély ragaszkodás a lángoló felszín alatt.

Én a másodikat választottam, és évek óta boldog vagyok a párommal. Talán ez a tartós szerelem titka.

2010. máj. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!