Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy találjak önmagamra? Hogy...

Hogy találjak önmagamra? Hogy győzzem le a keserűséget/érdektelenséget?

Figyelt kérdés

Eddig még sosem voltam ilyen. Mindig optimista voltam, tele álmokkal meg tervekkel, bár ezek miatt is kicsit a jövőben éltem, ez sem jó. Viszont már kezdtem belefáradni a mindennapi gondokba, amiket nem szeretnék most mind leírni miken kellett/kell keresztülmennem. Pl régi álmom volt külföld, sikerült kimennem, de rosszul alakultak a dolgok és vissza kellett jönnöm. De az az igazság, hogy ott hiába volt meg az anyagi biztonság, boldog ott sem voltam jobban mint itthon, sőt hiányoztak az otthoniak, családom, barátaim. De itt sem érzem boldognak magam.

Egyszerűen fogalmazva: kiüresedettnek érzem az életem, és már nem nem is tudom. Mintha unnám az egészet. Unom az egyforma napokat, esetleg éveket, hogy nem történik semmi. Az egész élet olyan monotonnak tűnik néha.

Nincs semmi, amiért küzdhetnék, mert nincs jelenleg semmi célom, ami érdekelne, nem tudom. Próbálom megtalálni a hivatásomat is, amit majd dolgozni szeretnék, de nem találom.

Volt/van valaki már ezzel az érzéssel? Segített/het valami? Vagy talán csak idő kell, míg újra visszatér az életkedvem?


2010. máj. 10. 14:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Írjon bárki aki volt már mélyponton. 19/L
2010. máj. 10. 14:59
 2/5 anonim ***** válasza:
uh mintha csak az én érzéseimet írtad volna le. csak nálam még hatalmas az önbizalom hiány is. most probálom fejleszteni magam, megtalálni magam. F/20
2010. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
elég szar ha semmi életcélod nincs. semmi?
2010. máj. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem az utóbbi egy évem volt ilyen, és mintha kezdene visszajönni az életkedvem. Ez a jobbik eset, ha idővel visszatér. Tudod az élet sem állandó, olyan mint egy "sinus" görbe. Sőt nem tudom ismered-e a bioritmust, ami szintén egy ehhez hasonló görbe. Valószínűleg most egy ilyen görbe alján vagy. Az emberek sokszor pedig megijednek ettől, pedig nem kell. Csak az a lényeg: semmi sem állandó, kivéve a változást. ^^


18f.

2010. máj. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az élet hosszú és fájdalmas. Be vagy zárva egy testbe, amit te irányítasz, vagyis bocs te magad vagy az a test, mivel lélek meg ilyesmi nem léteznek szerintem. Van egy adott hangszíned, egy hangerőd, méreteid stb. Ha az a vágyad, hogy nagypofájú kritikus legyél esélyed sincs, hogy megvalósítsd, ha halkabban beszélsz vagy esetleg nem olyan jól cseng a hangod. Nem mindenki azt kapja amit érdemel, mindenki azt kap amit kap.
2010. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!