Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

az a helyzet hogy most tavasszal terveztem volna leadni a jelentkezésemet egyetemre, de anyám lebeszélt róla

már járok magyar szakra, 3 szemesztert letudtam, de nagy valószínűséggel nem ezen a területen fogok dolgozni, így teljesen feleslegesnek és időpocsékolásnak érzem az egészet (az mellékes hogy bölcsészterületen amúgy is nehéz normálisan elhelyezkedni, az egyetlen kilátás ha utána tanítanám ezt, amit nem akarok és nem is fogok)

alapból azért vagyok itt mert anno 2 évvel ezelőtt nem tudtam eldönteni hogy melyik képzésre menjek azok közül amiket kinéztem ezért anyám nyaggatott hogy ide jöjjek

de már eléggé megbántam, és most év elején is rábeszélt hogy maradjak de nagyon zavar hogy már másodszorra tukmálja rám ezt

nem szeretem, nem érdekel, és emiatt a tananyaggal is csak szenvedek, mást töredék ennyi idő alatt jobban megtanulnék

a közösséget sem zártam a szívembe, bár a csoporttársak nagyrészével jóban vagyok, de mégis sokukat inkább elkerülöm mert kibírhatatlanul okoskodnak és próbálják a másikat kioktatni az élettel kapcsolatban, és nem egy oktató borzalmas, nem tudnak oktatni, fosul adják le az anyagot és utána a számonkérésben tök mást kérdeznek vissza, éppen ezért félek hogy idén nem sikerülnek olyan tárgyaim amikből már korábban is rosszul álltam és lehet csúsznék, de akkor 1000% hogy elmennék, nem fogok még 2 évet itt szenvedni

egyébként államis vagyok, szóval szülők nem finanszíroznak semmit, anyámnak is csak szívességből engedtem hogy erre rábeszéljen mert nagyon akarta

szerintetek valahogy vészeljem túl ezt a szemesztert és ősszel jelentkezzek át keresztféléves képzésre máshova?



2017. ápr. 4. 00:56
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem tudtad eldönteni 2 éve, hogy hova menjél, akkor anyukádat ne hibáztasd. Nem volt kötelező ráhallgatnod. Ősszel jelentkezz át olyan képzésre, ami érdekel és hasznos is.
2017. ápr. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha anyád nem finanszíroz semmit, akkor dolgozol suli mellett és abból veszed a bérletet, tankönyveket, meg minden mást, amire szükséged van?
2017. ápr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nincs tankönyv

előadásokon jegyzetelünk vagy ha mégis van valami könyv akkor azt valaki mindig megosztja pdf formátumban

gyakorlaton dettó, kötelezőket a könyvtárból veszünk ki

2017. ápr. 4. 23:18
 4/8 A kérdező kommentje:
a bérlet itt meg nem számottevő, mivel gyalog 15 percnyire lakunk az egyetemtől
2017. ápr. 4. 23:19
 5/8 anonim válasza:

ha államis vagy azt neked kell majd visszaadnod az államnak munkával, vagy a saját pénzeddel

ha nem finanszíroznak nincs beleszólásuk

és különben is ha egyetemre jársz és másodéves vagy tippre minimum 20-21 éves lehetsz, felnőtt ember vagy, te döntesz az életeddel kapcsolatban

ha ezt nem akarod csinálni és mást akarsz, akkor tanuld azt, már ha nem elrugaszkodott elképzeléseid vannak, pl. festő vagy szobrász akarsz lenni

nekem volt egy ismerősöm aki vegyész volt 50 évig, és minden napot gyűlölt mert utálta a munkáját és az apja erőszakolta rá fiatalkorában mint "családi hagyományt" mivel az apja és az ő apja is az volt

60 év után pedig egy depressziós emberként halt meg

2017. ápr. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
*50 év után pedig egy depressziós emberként halt meg
2017. ápr. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

hát ez nem egy szép élettörténet :/

egyébként közgazdaságtanra akarok átmenni, sokkal több lehetőséget látok benne, a matekot szerettem és elég jól ment gimiben, érettségim is jó volt, kicsit rágyúrok ősszel emeltet is simán csinálhatok, szóval érdekel is

csak aztán megint elkezdene anyám rinyálni, év elején is próbáltam vele normálisan megbeszélni, aztán mondta ő ebben nem dönt de azért 20 percig magyarázta hogy nekem ez miért kell és miért ne menjek máshova

2017. ápr. 5. 01:07
 8/8 anonim válasza:

de akkor miért nem vagy határozottabb? az első válaszoló is leírta, nem az ő hibája ha rá hallgatsz

meg különben is, már felnőttél, nem fogja életed végéig megmondani mit csinálj, ez már nem olyan mint mikor azt mondják neked hogy általános iskolába kell járnod..

2017. ápr. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!