Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tegyem érdekesebbé a...

Hogyan tegyem érdekesebbé a valóságom?

Figyelt kérdés

Noha mindig is úgy gondoltam,gondolom hogy a világ végtelenül érdekes.Tényleg az.De a saját életemet valahogy nem tartom annak.Nem mondom hogy unalmas bár néha mikor elgondolkozók rajta vagy csak kiürítem a fejem bevillan hogy az élet elég közönyös és unalmas.

Végül is az embert születése óta hozzá kötik a rendszerhez óvoda,iskola,középiskola,főiskola vagy munka,majd nyugdíj(még)amikor elméletileg már megpihenhetne az ember csakhogy akóra már az élete ideje elégé kevés és az egészsége is már romlott.Mivel már nincs hasznára a rendszernek meg van engedve hogy meghaljon.Ez fölég kis hazánkban figyelhető jól meg de most nem erre akarok kilyukadni.Az ember végig éli az életét de az éveiben nagyon kevés vagy épen semmi élet nem lesz.

Ezt a rendszert leginkább társadalomnak nevezném persze ki jobb ki rosszabb helyzetben van benne.És az egésznek a lényege a pénz a pénz amit mondhatunk jelen világunkban az istennek is.

nagyon sok ember mindenét eldobja azért hogy többet,kevesebbet gyűjtsön belőle.Persze nem akarom vitatni a pénz értékét én is elismerem.De a pénz csak a boldogtalanságunk enyhítésére jó. Minél több pénzt gyűjtünk annál inkább enyhítsük a boldogtalanságunkat de attól hogy valaki nem boldogtalan még nem lesz boldog.És lehet pont azért leszünk boldogtalanok mert annyi mindent vesztünk el áldozunk fel a pénz megszerzéséért.

Persze én is írhatók akármit attól még én is szeretnék pénzt sőt nem is keveset.Végül is elég sok hobbim elfoglaltságom van amiket nagyon szeretek és el vagyok velük.Olvasás,rajzolás,edzés,szeretem a jó történeteket film sorozat...a csillagos égboltot,a természetes stb stb és még nagyon sok mindent főleg így elmélkedni a világ dolgain.Mégis valahogy hiányzik valami nagyon fontos dolog ami még régebben megvolt bennem.Mert most ugyan elvagyok de nem érzem úgy mintha én tényleg élnék.Valahogy mindig is egyedül voltam ami persze nemigen zavart végül is a személyiségem is INTJ amivel teljesen egyet is értek:)

Talán lehet hogy ez hiányzik az életemből a kapcsolatok vagy nem is tudom.Elég sok mindent próbáltam hogy rájöjjek mi is lehet az ami hiányzik belőlem már elég régóta de már valahogy lelkileg olyan fáradtnak érzem magam. Ezért hát megkérdezlek titeket.

Én magam 18 éves fiú vagyok gondolom ez kicsit meglepő lehet így a végére.

Mindenesetre köszönöm hogy elolvastad:)

Van ötleted vagy te is hasonló helyzetben vagy ?


2017. ápr. 21. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Na itt aztán mindenről volt egy gondolatod és most ha írnék mindegyikre, akkor könyv szerzői jogdíjat nyújtanék be.


Maradjunk annyiban, hogy jól elbeszélgetted az unalmas óráid idejét.

Mert minden gondolatodra egy halom választ lehetne kipengetni.


Javaslom, lehetőleg egy, vagy két kérdést tegyél fel, mert ez már sok.

2017. ápr. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazad van elég sok mindenről írtam.De mint te is említetted ezek csak az én személyes gondolataim.Csak azért írtam le őket hogy talán így egyszerűbben kapok választ.De a kérdésem változatlanul az amit címnek is megadtam.Bocsánat ha összekevertelek:)
2017. ápr. 22. 19:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is "érdekes" életem van. A hétköznapjaimon egy perc szabadidőm nincs, napi 12-13 órám van, 7-21-ig suliban vagyok, a hétvégéim meg arra mennek rá, hogy ezt kipihenjem.

Néha órákon vagy este 23-24.00ig olvasok, mert azt nagyon szeretek, de konkrétan az iskola lehetne az egyetlen hely, ahol kapcsolatokat alakíthatnék.

Szerencsére lett középiskola előtt egy olyan baráti társaságom, akikkel heti 2x együtt vagyunk (péntek este meg vasárnap)


Szóval mivel mikor csak megtehetem, olvasok, ezért (ugye a könyvekhez képest) annyira sivárnak tűnik az életem.


Viszont szerintem nemsokára a főiskola nekem ezen rengeteget fog változtatni.

Elmegyek otthonról, önellátó leszek (nem anyagilag), ki kell alakítanom új baráti kört, és mivel az ország másik felére tervezek menni, ezért teljesen egyedül tájékozódnom kell, fel kell találnom magam.


A te esetedben szerintem is valami különleges személy nagyon érdekessé tehetné a dolgokat, ha tényleg találsz valaki olyat, akkor rajta keresztül elég máshogy fogsz látni mindent.

Nekem is néha feldobja a napjaimat, ha valamilyen fiú szeretne ismerkedni, de sajnos még nem találtam olyan személyt, aki tényleg megfogott volna.


Egyébként nekem a hit is nagyon sokat segít.

17/L

2017. ápr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!