Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek is több az elvárás...

Szerintetek is több az elvárás a férfiak számára?

Figyelt kérdés

Magas, izmos, okos, udvarias, mindenttürő ezermester! Ez a(!) férfi, és ha valaki teljesen más, akkor az vagy bzi vagy "csajos" és kitagadják! De a nőknél van kicsit fiús meg nagyon lányos, de őket elfogadják!

16F



2017. júl. 10. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Nana legyen nagy házad,szigettel,vitorlással.De tudod hagy a nagy farkú kertésszel fog dugni amikor nem látod csakszólok :)Mert mondták nekem öreg fickók:nem az a boldog ember akinek sok pénze van hanem akinek...
2017. júl. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Én nem vettem még észre, hogy kitagadtak volna valakit emiatt. De szerintem nincs több elvárás a férfiakal szemben.

(Amúgy nagyon fiús lány vagyok, és nem fogadnak el.)

2017. júl. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
83%

Ez nem így van pl gondolj bele ha a férfiakat megkérik, hogy beszéljen a párjukról, óhatatlanul a "szolgáltatásaival"fogják jellemezni: jól főz, tisztán tartja a lakást, remekül bánik a gyerekekkel, jó barát, szexi feneke van, és így tovább. Ez azért van, mert a férfiakat kizárólag a nő szolgáltatásai és a külleme érdekli.

Ezzel szemben, ha egy nőt kérdeznek ugyanerről, akkor azt fogják felelni, okos, jó a humora és az állása, szép háza van, és így tovább.


A férfiak elvárják,hogy a szex nagyon jó legyen, anál, vagy valamilyen fétis biztos van amit el " kell"fogadni, ütni vágni is szeretik ma már a csajokat, kis mell, nagy fenék alap.


Alapszolgáltatások: étel, mosás, anyáskodás, stb. Szeretet is ott van tehát -a nő ne ismerjen a pasijánál fontosabbat.A férfiak ezen szükségleten szűrnek át mindent, amit tesznek, vagy mondanak.


Szóval én màsként látom. Én  azt látom, persze megint csak a nagy átlagot tekintve, hogy a nő "kiszolgáltatott" de magát is kiszolgáltatja, nincs önbizalma… Ám ez már a tyúk vagy a tojás problémaköre. Hiszen magyarországon amúgy is totális önbizalomhiány van. Női oldalon is meg férfi oldalon is meg minden oldalon, egyébként. A bizonytalanság nem csak a párkapcsolatban jelenik meg.

Ez a társadalom irtózatosan szakad.Sokan szóbeli erőszakkal, lelki terrorral reagálnak, ha nem úgy alakulnak az események, ahogyan azt előre eltervezték. Ennek oka az, hogy ha a férfi érzelmileg nem tudja "megkötni" a másikat, akkor a pszichés fenyítés eszközével próbálja meg uralni. A szavakkal történő bántalmazás is ilyen.( r##nc, k##va, lo##ó) a viccbe csomagolt gúnyolódás, és az ok nélküli megalázás iszonyúan megsebzi a lelket - és ezt a műfajt a férfiak IS magas szinten tudják művelni.


A leginkább kizáró ok a közöny szerintem.A férfiak az empátiát és az érzelmi gazdagságot tartják az egyik legfontosabb dolognak, amit keresnek a nőkben. Ha mindez hiányzik, és érzéketlennek, közönyösnek ítélik meg az illetőt akár mások érzéseivel, akár a világ történéseivel szemben - nemigen lesz kedvük szorosabbra fűzni a szálakat.


Szerintem mindenkinek fontos, hogy önmagát is vizsgálja, ne csak a külvilágot minősítse.Rengeteg nő van, aki kifogástalannak, szinte tökéletesnek érzi a saját személyét, a férfiakkal szemben viszont erősen kritikus. Ez is egy újabb jel, hogy ebből nem lesz igazi párkapcsolat. Az egyenrangú partneri viszonyon alapuló együttműködés csak akkor lehetséges, ha mindkét fél világosan látja a saját gyengeségeit, és hajlandó dolgozni önmagán is. Szóval NEM védem a nőket sem. Csak azt mondom,hogy a férfiaknak is van éppen elég néha magas elvárásaik.



19/L

2017. júl. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én férfiként nem gondolom hogy több lenne, egészen egyszerűen mások ezek az elvárások, már csak természetszerűleg is. Amiért összességében megterhelőbbnek érezheted a férfi szerepet, szerintem minden bizonnyal az hogy még a mai társadalmakban is jellemzően, nehezebben tolerálható hogy egy férfi kiszolgáltatott, megsegített szerepben legyen,és a gyengeség jeleit mutassa, mivel ez gyakran megaláztatottsággal jár. Ez aztán hozza magával hogy a férfiak egy nagyobb nehezsegben könnyebben találják magukat egyedül, elszigetelve a környezetüktől. Statisztikák is világosan mutatják például pszichiátriai kezelés alatt állók eseteben, a nők felülreprezentáltságát, aminek oka semmiképpen sem az hogy kevesebb férfi szorulna szakértő segítségre, egyszerűen nehezebben fordulnak segítségért.
2017. júl. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!