Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti meg tudjátok ítélni saját...

Ti meg tudjátok ítélni saját magatokról, hogy okosok vagytok?

Figyelt kérdés

Nagyképűség nélkül.Én szerintem nem vagyok egy buta lány,és az osztálytársaim nagy részénél szerintem több eszem van,már amit látok belölük.Ezt meglehet így állapítani magamról?Ti hogy vagytok vele,minek érzitek magatokat?

14/L



2017. aug. 20. 14:38
1 2
 1/14 anonim válasza:
4%
Lehet nem vagy buta. A kérdés hogy csinos vagy-e?
2017. aug. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is ilyen érzésem volt egész végig suliban... Mondhatni koraérett voltam. Viszont kinőttem, mert rájöttem, hogy egyéb dolgokban meg elmaradok a többiektől :D


18/f

2017. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meg tudtam állapítani magamról, hogy okos vagyok. Ezt onnan is tudom, hogy tisztában vagyok vele, mi az amit nem tudok, és azt kitől kell megkérdezni. Sokan annyira buták, hogy még azt sem tudják, hogy mit nem tudnak.
2017. aug. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Buta ember hajlamosabb okosnak hinni magát :)
2017. aug. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

alapvetően az embernek tisztában kellenne lenni azzal,hogy okos e vagy buta.Igen,az is igaz,hogy a buta okosnak tartja magát,és ugyanez vissza.De ugyanakkor egy okos ember nem tarthatja magát hülyének.Szertintem,jó ha tisztában van azzal,hogy igen is tud valamit,és nem azt szajkózza,h jaj de hülye vagyok.A másik része ennek,hogy egy okos embernek azt is tudnia kell,ismernie kell magát ahhoz eléggé,hogy miben nem annyira kiemelkedő.És ha egy okos ember új dolgokat tanul,akkor rájön,hogy mennyi mindent nem tud,és egyre nagyobb benne a vágy,hogy többet tudjon.

Én alapvetően tisztában vagyok azzal,hogy mit tudok.Ha olyan társaságban vagyok,ahol nálam okosabb emberek vannak nem tartom magam annyira okosnak,mint ha hülyék társaságába lennék.De egy okos embernek mindig olyan emberek társaságát kell keresni,ahol nem ő a legokosabb,mivel ezáltál mások tudják inspirálni őt.

2017. aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Általában a legtöbb ember okosabbnak hiszi magát a valóságosnál, és különösen a tinik!

Akkor vagy okos, ha jól látod a saját tudásod, a környezeted, és a korlátaidat is.

Az írásod alapján te a környezeted nem látod különösebben jól.

2017. aug. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az alkoholista,p*csagatyás-haspólós-adidas sapkás,""depressziós"" lányok között,akiknek egyszerre három kapcsolatuk van,abból kettő az ország másik végén,mjúzikális osztálytársaimnál szerintem igenis több eszem van.De ti is biztosan ismertek hasonló egyedeket,nem kell bemutatni őket.
2017. aug. 20. 19:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ember!

Ugye nem akarod magad hozzájuk mérni?

Ez olyan, mintha besétálnál egy elmegyógyintézetbe, aztán ugrálnál a boldogságtól, hogy neked százas az iq-d.

Keress egy normális társaságot, és azzal hasonlítsd össze magad.

Amúgy nyilván neked is vannak olyan értékes tulajdonságaid, amiben elmaradsz az osztálytársaidtól.

2017. aug. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Joe001 ***** válasza:

Azt hogy okos e az ember , azt nem saját maga állapítja meg magáról . Lehet csak abban a környezetben gondolod magad annak .

Máshol lehet épp buta lennél .


Az "okosság" tág fogalom , és bölcsesség is kell társuljon hozzá ... mert ha az ember sokat okoskodik , általában ellenszenvet vált ki másokból , a túlzott mindent tudásával , holott lehet nincs igaza .


A bölcsességet pedig csak évek tapasztalatával lehet szerezni , és az többet ér minden okosságnál :)

2017. aug. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Valaki írta,hogy a környezetem tudását nem látom jól,ez arra volt válasz.
2017. aug. 21. 00:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!