Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van ez, hogyan tudnám...

Miért van ez, hogyan tudnám megszüntetni?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy június első felében vizsgázom (nem vagyok egyetemista),és félek mert még elég sok át néznivalóm és tanulnivalóm van és félek hogy nem fogom tudni, és csalódnak bennem és én is magamban. Az érettségi nem sikerült úgy ahogy szerettem volna. A 4 év során keményen tanultam,annyit amit más nem nagyon (nem sértésnek szántam),és úgy érzem kiégtem.A sikertelenség miatt a motiváció már nem olyan nagy. Mit tehetnék, kérlek segítsetek.
2010. máj. 25. 18:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Másik probléma ezen belül hogy hamar elfáradok, pedig sokszor nem is csinálok olyan megerőltető dolgot.
2010. máj. 25. 18:34
 2/9 A kérdező kommentje:
Eléggé maximalista vagyok,és be szeretném bizonyítani azoknak akik kételkedtem bennem és magamnak is, hogy többre vagyok képes.Bármilyen jó tanács jöhet.
2010. máj. 25. 18:36
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon fontos lenne.

Már alapvetően kicsi az önbizalmam, és ha később kezdek el tanulni mint akartam (különböző okok miatt), akkor elmegy a kedvem a tanulástól,mert úgy érzem a napi mennyiséget már nem tudom megtanulni. Más is már járt hasonló cipőben?

2010. máj. 25. 18:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

egy tanárom mondta:

"lelkiismeretfurdalás ellen, legjobb a tanulás"

remélem vmit segítettem

2010. máj. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én ilyenkor elhatározom, hogy csak akkor eszek csokit, mikor tanulok, ekkor kénytelen vagyok tanulni, hogy ehessek csokit, ami ráadásul serkenti az agyat, bár hízni lehet tőle, de a vizsgadrukk miatt úgyis lemegy rólad az a kis felesleg. de pl lehet hogy gyerekes dolog de egyszer kaptam egy csillogós tollat amivel kifejezetten élveztem aláhúzogatni a fontos részeket :) és amikor már eszméletlen módon unom a tanulást, kínomban énekelve szoktam olvasni, mindenféle hülye dallamokat szoktam kitalálni. ilyenkor jókat röhögök magamon, és néha még meg is ragadnak bennem dolgok :) remélem tudtam segíteni :)
2010. máj. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

helló!


Ne félj, nincs mitől. Ha nem tudsz beletömni annyi mindent a fejedbe, akkor nem tudsz, nem kell ezért rosszul érezd magad, az a lényeg, hogy amit ki tudsz magadból hozni, azt tedd meg. Ha tudod magadról, hogy nehezebben megy most a tanulás(ami lehetséges, pont a saját magad felesleges stresszelése miatt van), akkor nem kell magad emészd, lásd be, hogy most gyengélkedsz. Ha azért van ténylegesen, amit leírtam a zárójelben, akkor viszont azt tudom tanácsolni megint csak, hogy nincs mitől tartsál, tudod mik a határaid, senki sem várhat el tőled többet. Ha valaki lenéz ezért, akkor ő a rossz, tehát neked nem kell emészd magad.

Én azt tanácsolom, higgadj le egy kicsit most, szedd össze a gondolataid, elemezd magad egy kissé, és írd le mire jutottál. A legfontosabb a nyugalom.


üdv

25/F

2010. máj. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, megfogadom a tanácsokat. Majd írok mi volt.:)
2010. máj. 29. 20:15
 8/9 anonim válasza:
18:31 ez annyira aranyos:D
2010. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sikerült a vizsga :))
2010. júl. 6. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!