Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan erősítsem meg magamban...

Hogyan erősítsem meg magamban azt, hogy nem a pénz és a materialista szemlélet a boldog élet kulcsa?

Figyelt kérdés
Nincs gondom azzal, akinél az első a pénz, de a facebook világában, és ott, ahol mindenkinek a gondolata ki van szórva az útra,elég nehéz a saját gondolataidban fürdeni. Gondolom sokan vannak azon az elven, hogy inkább egy rosszabbul fizető munkát csinálok, minthogy egy jobban fizetőt, ahol rosszul érzem magam, csak a pénz miatt, és most nem azokról az emberekről beszélek, akiknek rossz munkájuk van, és irigységből mondják ezt, vagy azért,mert már beletörődtek. Eszerint az ideológia szerint szeretnék élni. Le se írom, hogy milyen végzettségem van (nem vagyok alulkvalifikált), én még abban az álomvilágban élek, ahol a papír nem számít,csak a tudás, valamint a személyiség. Tudom, ezzel sokan nem értenek egyet, de nem is ez a kérdésem lényege valójában. Sokkal több olyan embert ismerek/ismertem, akik boldogak voltak, nem pedig gazdagok, és ha a kettő közül kellene választani, akkor az első kellene. Nyilván van olyan,hogy mind a kettő játszik, de elég ritka. Összetömörítve : Van, aki eszerint él, és ha igen, hogyan tudja erősíteni magát ebben, illetve kizárni a "társadalmi elvárásokat"?

#pénz #elvárás #ideológia #társadalmi elvárás #antimaterialista #pénzfüggő
2017. szept. 5. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem erositeni kell magadban...Ra kell jonnod magadtol, mi Tesz boldogga, Ki kell probalni, es kell az onbizalom, hogy meg merd tenni, es ra fogsz jonni egy ido utan senki velemenye nem szamit, nem erdekes hogy nezel ki, mit csinalsz, mert TE vagy. Lesznek sajat gondolataid is boven, de ehhez nagyon sok ido szukseges, es olyan emberek tarsasaga akik NEM normalisak(Igen jol irtam), akik elfogadjak ami nem hetkoznapi es kozben Ok maguk sem hetkoznapiak, akikkel lehet MINDEN korlat nelkul beszelgetni, ez nagyon fontos. Amig csak a feluletet kaparaszod, es megprobalsz barminek is megfelelni kulso nyomasra addig sokra nem mesz.
2017. szept. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Meggyőződésem van mindenről, ami érdekel, vagy hajtok érte. Nem is arról van szó itt,hogy befolyásolnának a többiek, hanem mindenhonnan ömlik a szemét. Mindenkit külső alapján ítélnek meg, a munkája/fizetése alapján. Ha híres vagy,akkor többet számít a szavad és a többségi társadalom próbál beskatulyázni, amikor nekem az életben mindig is a boldogság elérése volt a cél, már gyerekkoromtól fogva. Nem tudnak befolyásolni, egyszerűen 0-24 az megy mindenhol,hogy felszínes embereket kell bámulni, ha új munkahely után nézel,akkor mindenképpen találkozol a síró vagy éppen a lenéző emberekkel, és egyszerűen nem tudsz alkalmazkodni.
2017. szept. 7. 16:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Udvozollek a koreimben :) Mit lehet tenni, csak amit irtam, megfelelo emberekkel veszed magad korul. Megvalogatod mit nezel es hallgatol, es kesz. A munkahely meg szerencse kerdese is, Volt 2 olyan fonokom is akiert Tuzbe tennem a kezemet, es igen barati viszonyban vagyunk, igy azt csinaltam amit akartam, nem zaklatott senki, munka elkeszult, jo volt, en meg egyedul es nem kellett senki hulyeseget hallgatnom. Maskepp nem megy, ha nincs ilyen lehetoseg akkor marad a hetkoznapi zombi mod, eppen ezzel kuzdok, jol fizetnek, de a hatam kozepere sem kivanom az egeszet, DE csinalom mert a mindenki a Penz prostitualtja ez alol egyenlore nincs kivetel sajnos...Bar mar torom az agyam teljesen mason mert igy nem jo.
2017. szept. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én inkább dolgozom kevesebb pénzért jobb helyen, mint fordítva. Mivel senki sem érti meg a másikat teljesen, és nem látja át a helyzetét a másiknak, ezért nem is értheti meg, ha mondjuk azt mondom, hogy marhára nem mozgat a pénz.
2017. szept. 8. 23:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudom mlyen erzes, ha nem mozgat a penz. Engem sem erdekel, nem eletcelom, egy szukseges rosz.
2017. szept. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Talán éppen azért volt meg mindig mindenre a kellő pénzem, mert nagyon nem érdekelt maga a pénz. És soha nem méricskéltem magam a nálam gazdagabbakhoz, hogy neki ilyen márkájú cipője, meg olyan kocsija van. A családi béke és boldogság a legfontosabb.

Tegnap paprikás krumlit bográcsoltunk otthon a kertben.

De jobban éreztük magunkat, mintha a legelitebb étteremben ebédeltünk volta egy raklap pénzért...

2017. szept. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ebben egyetertunk :) Volt olyan is hogy probaltam magam mericskelni masokhoz, de csak orrlogatas lett a vege mert nem ertettem hogyan csinaljak. Aztan rajottem forditva sokkal jobb, semmim sincs gyakorlatilag, amit felreteszek penzt azt is csak olyan cellal mint a baratosnem sulija pl.

Ami van azon felul elkoltjuk, nem erdekes, nem leszek boldogabb tole mindegy mennyi nulla van a bankszamlan. Kiprobaltam, es pont ugyan olyan xar-rule ereztem magam mint semmivel.


A munka igen fontos en 4 evig olyan helyen dolgoztam(tanulo) amit mindenki szeretne. Sajnos pont az lett a vege, hiszen ha elorebb helyezel mindent a gazadasagi erdeknel akkor nincs tovabb. Sajnos igy lett.

Szreztem baratokat, meg voltam(vagyok) becsulve, es szerettem csinalni. Most inkabb kihivakent ertekelem a helyzetem, ismet tanulokent. Szinte 0 megbecsules(csak a penz jo) es igen az en hibam is, valami megvaltozott a gondolkodasmodomban. De csinalom, hatha lesz valami.

2017. szept. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!