Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek optimista, és...

Hogyan legyek optimista, és formáljam át a gondolkodásomat?

Figyelt kérdés
Azt mondják, minden rosszban van valami jó,és ha a sors bezár egy kaput, kinyit egy ablakot...Szeretnék hinni benne...
2010. máj. 28. 07:26
 1/3 anonim ***** válasza:

helló!


Igaz amit írsz, hogy minden rosszban van valami jó, de lehetséges, hogy te egyedül magadtól nem tudod észrevenni, mert nem visz arra el a gondolkodásod, ehhez valószínűleg először külső segítség kellhet, egy olyan emberé, aki tud neked olyan perspektívát mutatni, ahonnan egy számodra rossznak tűnő dolog, pozitív megvilágítást kap. Remélem érted valamelyest. Történik veled bármilyen dolog, jusson eszedbe ez, és ülj le higgadtan gondold végig, és vizsgálj meg minden nézőpontot, elméletileg találni fogsz egy olyat, ahol nem negatív az érzés. De ha te optimista akarsz lenni, az nem biztos hogy olyan jó...hiszen ha mindenből csak a jót várod, akkor csalódások érhetnek, ha beleéled magad. Szerintem az ilyen közömbös hozzáállás a legjobb (pesszimista és optimista egyaránt) Remélem tudtam segíteni valamennyit. :)


üdv

25/F

2010. máj. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hát sztem egyszerűen csak gondolj bele..egyszer élünk..nem tudom,h hány éves vagy...de kitudja,h mennyi időd van hátra..és miért ne lehetnénk boldogok..ez alatt az idő alatt.Légy boldog...csak ezt tudom mondani..próbáld meg élvezni az életed...csináld azt,amit szeretnél,élj a barátaidnak...ne pazarold el az idődet ... tényleg...mosolyogj sokat...és meglátod a többiek is vidámabbak lesznek..és ha te látod,hogy ők is vidámak,akkor automatikusan te is átveszed ezt tőlük:)

sok szerencsét:)

2010. máj. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Középkorú nő vagyok....
2010. máj. 29. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!