Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Te inkább a királyok között...

Te inkább a királyok között lennél a hülye, vagy a hülyék között a király?

Figyelt kérdés

Ezt sokféle képen lehet érteni. Mindkettőt meg lehet indokolni.


Neked most milyen konkrét példa jut erről az eszedbe? Melyiket választod? Miért?



2017. okt. 30. 09:46
 1/10 piriiiii ***** válasza:
100%

Egyik sem jó...

És a kérdés is butaság szerintem. Egy ember nyilvánvalóan nem fogja magát lehülyézni. És ezt a hülyeséget természetesen sokféleképp lehet értelmezni.

De hülyék közt királynak lenni sem jó, ha valaki ezt is mondja és elkezdi megindokolni, hogy miért véli magát királynak, le lesz szólva, hogy ne fényezze itt magát.

Szeretnék királyok között király lenni. Vagy király lenni olyan hülyék közt, akikből lehet király, és nem húznak le a saját szintjükre.

De hülye lenni? Az miért is lenne jó?

Mindenképp a fejlődés a lényeg. És én magamra szeretek számítani, nem másokra, akár királyok, akár nem.

Igazi királynak lenni nagyon nehéz és fájdalmas, pláne, ha sok a hülye az ember körül... de csak ennek van értelme.

Már rengetegszer gondolkodtam ezen... és mindig oda jutok, hogy a királyságomat, bármilyen nagy felelősség, fájdalom és lemondás is jár vele, nem adnám oda semmiért.

2017. okt. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Konkrét példa:


Kis faluban leszek-e polgármester, vagy a fővárosban leszek-e alsegédjegyző helyettes? Főpolgi mégsem lehet mindenki.

2017. okt. 30. 10:30
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván az első. Senki sem akar a huszonkettedik senki lenni a fővárosban, ha kiskirály lehet egy faluban.
2017. okt. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez nem mindenkinek egyértelmű. Van, akinek bizonyos típusú embereknek a társasága annyira derogáló, hogy mégis a másikat választja.
2017. nov. 2. 08:28
 5/10 anonim válasza:
100%
Királyok közt a hülye, ott van kitől tanulni.
2017. nov. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez is egy szempont.
2017. nov. 4. 08:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit értünk azalatt, hogy hülyék között a király? A leghülyébb vagy a legokosabb?Illetve a legkevésbé hülye.Ha ez utóbbit, akkor inkább hülyék között a király.
2017. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Természetesen úgy értem, hogy egy magasabb szintű csoportban jobb-e alul lenni, vagy egy alacsonyabb szintű csoportban jobb-e felül lenni.

Azt a konkrét helyzet dönti el, hogy kinek mi az alacsonyabb és a magasabb szint.


Példa:

Táborban van két szoba. Egyikben kisebb srácok, másikban nagyobbak. Mindkettőben van még 1-1 hely. Te korban kb a kettő között vagy, választhatsz. A kisebbek között te lennél a nagy, te lennél a szobaparancsnok. A nagyobbak között szavad is alig lenne, de mégiscsak benne lennél a nagyok bulijában. Na mi a jobb?

2017. nov. 13. 15:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegyik egyenrangu
2018. márc. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egyik sem fekszik, mert mind2 esetben kilógsz másságoddal, nézhető úgy is, hogy a butaságoddal. Hiszen Hülyék közt királynak lenni(az élükön állni a kiemelkedő analfabétasággal) ugyanaz az eset mint, hogy királyok közt alábbvaló hülyének lenni. Röviden,: így is, úgy is kiemel a "kevesebb" ész. Ugyanakkor kicsit pozitívabb értelmezésben inkább lennénk szerintem mind az előbbiek, mivel, hogy az emberek többsége a felsőbbrendű avagy "jobb" szereppel tudna azonosulni.
2020. dec. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!