Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem sikerül soha semmi,...

Miért nem sikerül soha semmi, amit igazáb szeretnék?

Figyelt kérdés

Az az egyetlen, amit szeretnék, hogy a suli menjen olyan jól, amennyire csak lehet. Egyszerűen én soha nem tudok normális dolgozatot írni. Elegem van abból, látom, hogy mindenkinek könnyebben megy a tanulás és a suli is. Azt hozzátenném, hogy elég erős a gimi, ahol tanulok és itt már nem játék megy.

Elcserélnék minden anyagi javat, vagy bármit, ha ez az egy, amit igazáb szeretnék sikerülne. BME-re szeretnék majd jelentkezni, viszont félek tőle, ha a gimi ilyen nehezen megy, akkor mi lenne ott.

Alig alszom, állandóan fáradt vagyok, fogytam is a sok stressz miatt, ami a közelmúltban ért. Az emberek viselkedése is kikészít, nagyon undorítóan viselkednek egynéhányan, akik megkapták azt a kiváltságot, hogy nem vagy alig kell tanulniuk valamit. Nagyképűek es a pofámba röhögnek szinte már. És nem tudok visszavágni semmivel.

Meg olyanra ne legyenek már nagyképűek, amiért nem ők szenvedtek meg, hanem mint egy ajándékot, kaptak.

Az ilyen helyzetek kezelésével kacsolatban is szeretnék kérni segítséget!

Nagyon kérlek, olyanokat ne írjatok,hogy ne foglalkozzak vele! Probáltam már és sajnos nem sikerült, nem tudom megtenni, én nem ilyen vagyok.


Köszönöm a válaszokat


2017. dec. 4. 17:58
 1/2 superbhyper válasza:

szio


1)

Emberek vagyunk. Kulonbozoek. Van aki egyaltalan nem tud tanulni, van aki nehezen, van aki konnyen es van akinek alig-alig kell. Ezt el kell fogadni.

"Van aki arra szuletik, h a folyoparton uldogeljen. Van akibe folyton belecsap a villam. Van akinek kivallo a hallasa. Van aki muvesznek szuletik. Van aki uszik. Van aki gombokat gyart. Van aki Shakespeare-t szaval. Es vannak szuletett anyak. Es van olyan ember, aki tancol."

Az is lehet h tullovod a celt, pl fizikus zsenikent szeretnel elni, de nem annak szulettel. Ettol meg lehet, h talalsz egy olyan foglalkozast, ami ezen a vonalon mozog es oromod leled benne. Ergo nem fizikus zsenikent dolgozol, hanem fizikuskent. (Itt megjegyeznem, h egyik szakma sem lenezendo, az utcasepro sem. Mindenkire szukseg van.)



2)

Ha az elsovel megbaratkoztal, akkor azert "hogy a suli menjen olyan jól, amennyire csak lehet", Te annyit tehetsz, h megprobalsz kitarto, szorgalmas es allhatatos lenni. Csak a celod tartsd a szemed elott. Nem baj ha hibazol, vagy nem irsz normalis dolgozatot. Ido kerdese es a fenti harmas eljuttat a celodhoz. DE: soha, de soha ne nezd le magad, ne korhold magad, h ez vagy az nem sikerul es ne hasonlitsd magad masokhoz. Max. csak azert, h ihletett, otletet csenj el a sajat fejlodesed erdekeben, de ne a masik karara. Tehat ne lopd el az otletet, hanem tanulj belole, gazdagitsd a tudasod tarhazat.


3)

Ne azert tanulj, h masoknak vissza tudj vagni. A celodert es onmagadert tanulj. Ha nagyon szeretnel valamit, akkor valoszinu azt szereted/szeretned is csinalni. Ez a szeretet oromtelive teszi amit csinalsz, es konnyedebbe a tanulast.


4)

Kulonbozoek vagyunk. Vannak genya emberek pl. politika hemzseg toluk mindenhol, de mas teren is. Ezen nem tudsz valtoztatni, de nem is kell. Allitolag a vilag ugy jo ahogy van. Probalj meg ne itelkezni. Onmagam idezve: az emberek donteseit nem megerteni, hanem elfogadni kell. Ha pistike kigunyol, akkor azt probald megerteni, h pistike csak igy tud onmaga lenni. Ha nem gunyolna akkor mar nem pistike lenne. Hanem Terez anya. Es milyen lenne a vilag ha csak Terez anyak vennenek korul. pff. A masok negativ viselkedese az o dolguk, nem fogod tudni megvaltoztatni oket, ebben nekik kell valtozniuk (nyilvan a tobbseg fel sem fogja h allnak masokhoz). Van egy mondas: hogy mas mit gondol rolam az nem az en bajom.


Ez utobbi pont azert is hasznos, mert ha megprobalod magadeva tenni, akkor kevesebbet fogsz idegeskedni masok hulyesege miatt -> nem stresszeled magad -> jobban tudsz figyelni a tanulasra -> es jobban is fog menni.


Na minden jot!

2017. dec. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 superbhyper válasza:

ja es meg egy:

5)

a hit: higgyel onmagadban! Hidd el h sikerulni fog elerni a celod. Lehet nem 1 ev mulva, lehet hosszabb ido, de ha nem tudod magad elkepzelni ugy h sikerul elerned a celod, akkor ez fejlodesed gatjava valik. Ezert tobbszor kepzeld el magad h mar elerted a celod. Nyugodtan jatsz el a gondolattal, nem kerul semmibe.


udv

na megyek palacsinatat sutni

2017. dec. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!