Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok senkit sem...

Miért nem tudok senkit sem úgy igazán szeretni?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta az életem egy szenvedés, az anyám alkoholista állandóan veszekszünk, állandóan ordit velem mindent megtilt de elvárja, hogy őszinte legyen. Nekem mindig hazudnom kell. Nincs beleszólásom a saját életembe. Szó szerint gyülölöm őt, mert kiskorom óta nézem, hogy iszik. Ő nem anyának való. Annyira kiirtotta belőlem a reményt a sok igérgetéssel, hogy senkit nem tudok szeretni. Mindenkit távoltartok magamtól.

Az iskolában se olyanok az osztálytársaim fele csak megtűr a másik fele utál.. Utálok élni, semmi értelme az életemnek. Öngyilkos lennék a legszivesebben és várom, hogy történjen valami ami erőt ad, hogy megtegyem. A földi élet nekem már nem tud adni semmit. Meg a halál nem megoldás.

Változtatni szeretnék. Pszichologushoz is járok de ő se ér semmit. Ráfogja arra, hogy kamasz vagyok.

Nem látom a kiutat és utálom magam amiért ennyire nem tudok érezni mások iránt semmit az anyám miatt.

Csak a gyülölet, bosszú.

Lehet ezen változtatni? Valakinek hasonló?


2017. dec. 8. 18:04
 1/5 anonim válasza:

szedd össze magad egy kicsit!

mond meg az anyukádnak, hogy ez így nincs rendben...

hívd el őt beszélni és próbáld tisztázni a dolgokat

ha megölöd magad, az nem segít!

próbálj pozitívabb lenni!

hidd el, a halál nem megoldás!

meg tudod csinálni, nem olyan nehéz a földön az élet, el kell fogadni, hogy nincs értelme az életnek.

csak kérlek, NE öld meg magadat!

2017. dec. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem ölöm meg magam csak ilyen gondolataim vannak.

Valahogy már nem látom a reményt a kiutat.

2017. dec. 8. 18:13
 3/5 anonim válasza:
Lehet valtoztatni. :) Egy kedves ismerősöm erre azt mondaná, hogy az ember csak 18 éves koráig foghatja a szüleire a dolgokat. Utánna már nem kell tőle függened, mert ez a te életed és lehet hogy igazságtalan amiért te ebbe születtél, és azért kell dolgoznod, hogy 'normális' életed legyen de hidd el ki lehet ebből törni. Teljes mértékben átérzem a reménytelenséged, de szerintem először is (kövezz meg vagy akármi, tudom hogy nen ezt a választ várod) próbáld meg édesanyádat elfogadni és kissé jobban megismerni miért is lett ő ilyen amilyen, mert nem hiszem hogy ez lett volna az életcélja. Ezután próbáld meg önmagadat elfogadni és azt amiben vagy. Nem kell olyannak lenned mint masok, olyan életet élned mint mások, neked ezzel kell harcolnod és ez nem szégyen. Baromi nehéz lesz, de ha elhiszed hogy van kiút akkor meg fogod találni. :)
2017. dec. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veled és igazad is van, csak annyira kiölte belőlem a reménytelenséget, és minden jót, amit nehéz visszaszerezni. De én próbálok tenni ez ellen.
2017. dec. 10. 17:22
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egy kedves ismerősöm erre azt mondaná, hogy az ember csak 18 éves koráig foghatja a szüleire a dolgokat."


Ezt a baromságot!

2022. jún. 3. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!