Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek menyire igaz hogy...

Szerintetek menyire igaz hogy ha valaki jól tud angolul akkor kitárul előtte a világ?

Figyelt kérdés
2017. dec. 14. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Én még nem érzem ezt a hatást...
2017. dec. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon igaz.
2017. dec. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan MÉG nem tudok jól angolul, de valamennyire igen és megdöbbetnö, mennyivel több információhoz hozzáférek - és mennyivel több mindent meg tudok érdeni, nemcsak nyelvi értelemben.


Remélem, idövel tényleg jól fogok tudni és akkor még több lehetöség nyílik meg elöttem.

2017. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb jó dzakirodalmat angolul találod meg. Kretén félrefordítások vagy hejj de jópofának ítélt kitalált szavak nélkül amiket az életben nem találsz meg sehol, mert olyan rettenetes tükörfordítás...


Több minden elérhető angolul. Játék, könyv, film...stb.

2017. dec. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Helló!


Manapság: Teljesen igaz.

Üdv.

2017. dec. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmasan igaz.


2. éve élek külföldön (de már második helyen), és pl rengeteg olyan embert ismertem meg, vagy barátkoztam velük össze, akikkel ugye csak angolul tudok kommunikálni. Ezáltal mondhatni sokat is 'tanultam' tőlük, amit tudok hasznosítani.


+ a már fent említett szakirodalom 'gond': mikor otthon írtam a szakdolgozatomat, s nem volt az angolom annyira upper level, a témámhoz egészen megszenvedtem a magyar nyelvű szakirodalom összeszedésével, mivel nem volt túl sok belőle. Míg most hogy angolul írom mesterszakos diplomamunkám, sokkalta egyszerűbb az egész, lévén hogy szinte 'végtelen' forrás áll rendelkezésre, s ami még jobb, hogy különböző geográfiai területekről: azaz persze van amerikai és angol által írt szakkönyv is, ugyanakkor akár horvát, svéd, brazil, stb által angolul írt könyvek is vannak. S igen érdekes (és hasznos) tud lenni adott szakkutatásoknál az ilyen más háttérrel, más környezetben, de azonos nyelven írt könyvekben említett módszerek összevetése

2017. dec. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Teljesen igaz,sőt,javaslom az üzleti angol elsajátítását is. (Bár sokan magyarul sem fognak fel pl. egy banki szerződést... :P)
2017. dec. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Röcsögei Péter ***** válasza:
Igaz, persze nem közvetlenül amiatt. hanem, mert sokkal több emberrel tudsz kommunikálni, és sokfélét megismersz a világ sok részéről. Aki az anyanyelvén sem nagyon barátkozós (mint én), annak tök mindegy. 10 éve kommunikálok angolul neten, főleg elektronika és programozás témában a munkámból kifolyólag, és angolul nézek filmeket is, de élő szóban nagyon nehézkes nekem, mert társalogni magyarul is keveset szoktam, és gondolkodnom kell, mit akarnék mondani. Erre mondják, hogy pszichológiai akadálya van a nyelvtanulásnak. Nekem akkor sem tárulna ki a világ, ha mindenki tudna magyarul.
2017. dec. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gergely8989 válasza:
46%
A Német fontosabb Európában mint az angol
2017. dec. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!