Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi legyen a következő lépés?

Mi legyen a következő lépés?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, sokan nem fognak azonosulni a kérdéssel és hülyének néznek majd. Egy munkahely váltással kapcsolatos dilemmában vagyok. Az előző munkahelyemről decemberben léptem meg 5 év után. Igazából elég egyszerű multijelenség miatt: teljes tiszteletlenség, szakmai megkérdőjelezések sokasága, túlórák kötelező jelleggel, 7 főnökkel és ordibálásokkal tűzdelve. Ebből adódóan gyakori stressz és türelmetlenség. Viszont két pozitív tényezővel, szemtelenül magas bérrel, ezt a volt főnököm is elmondta nekem és nagy szakmai tapasztalattal. Gyakorlatilag kifejtette, hogy sehol nem fogok ennyit keresni. (sajnos ezzel én is tisztában vagyok). Csúnyán hangzik, de már megszoktam a stresszt és a hajtást és a közvetlen kollégáimat nagyon szerettem. Azonban a család oldaláról egy standard elvárás volt, hogy felmondjak. Gyakorlatilag többen is döntéshelyzetbe kényszerítettek.

A jelenlegi munkahelyem a másik véglet. Gyakorlatilag negyed annyi bérért annyi a feladatom, hogy felkelek és a munkaidő után hazamegyek. A kollégák kukák, meg sem szólalnak, szóval nagy társalgásba elegyedni velük nem lehet. Van, hogy munkaidőben 1-2 órát alszanak. A főnököm eddig 4-5-ször láttam 5-10 percre két hónap alatt. Ebből egyszer munkát kértem tőle, egyszer pedig kifejtettem neki, hogy ez szakmailag és egzisztenciálisan nekem egy nagy visszalépés. Természetesen semmi nem történt. Itt hosszabb távon egyszerűen megszürkülök és szakmailag butulok, gyakorlatilag ezt követően csak ilyen munkákat kapok majd, mert szakmailag buta leszek.

Nem igazán egyszerű a váltás, hiszen egy kis településről van szó 2-3 céggel. Tehát még azt sem mondhatom, hogy pestiesen odébb állok. Elköltözni nem szeretnék, mert itt a családom és minden ideköt. Ha felmondok, akkor gyakorlatilag vagy munkanélküli leszek, vagy visszakunyizhatom magam a másik céghez, ami után brutális családi vita lenne és persze hülyét is csinálnék magamból, hogy eljöttem. És tudom: "Miért nem jártam utána, hogy melyik milyen hely stb." Sajnos ez is megtörtént, de gyakorlatilag családi oldalról döntéshelyzetbe lettem kényszerítve.

Mi legyen a következő lépés, aki volt már hasonló helyzetben, vagy át tudja érezni, az kérem adjon tanácsot. Köszönöm!



#Szakmai elégedetlenség #unalmas munkahely
2018. febr. 7. 08:17
 1/1 Izabella220 válasza:
Hát lényegében neked a család döntése meghatározó.Ha rajtad múlott volna sztem nem váltasz.Hát én a helyedben hosszú távra néznék előre.És a szerint döntenék amelyik anyagilag és pszichésen kifizetödőbb.
2018. febr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!