Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Felvegyem a matek faktot?

Felvegyem a matek faktot?

Figyelt kérdés
Hamarosan faktot kell választanom és már hármat kiválasztottam de elvileg már három is sok és ha kettőt választok az a legideálisabb. Eddig törit, föcit és infót akarok. Ebből a töri és a föci biztos, az infót főleg azért venném fel mert jól jöhet. De felvenném a matekot. Persze jól jön mindenhol de nem ilyen matematikusnak készülnék természetesen de talán jobban menne akkor a középszintű érettségi. Nem vagyok zseni belőle, 4 néha 5-ösöm van régebben volt már 3-asom is. Viszont ha jól tudom 3 a max és így is nehéz lesz ennyivel, azt mondják. De infó meg matek is hasznos lenne.. Szerintetek? A válaszokat előre is köszönöm! 17L

2018. márc. 31. 16:08
 1/2 anonim válasza:
Szia. Én is 3 faktot fogok felvenni (kémia, matek, infó) és a 4 szerintem is sok. Ha nem szeretnél a későbbiekben bármit is kezdeni a matekkal, akkor szerintem ne vedd fel. Az hogy jobban fog menni a középszintű érettségi, abban lehet hogy igazad van, viszont ott az emelt szintűre készülnek.
2018. márc. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem szeretnélek elkeseríteni, viszont a matek fakt (emelt matek), nem készít fel sajnos a közép érettségire, mivel ott már eleve feltételezik, h Te tudod azt az anyagot, ami kell középre és ott csak arra építetek rá (legalábbis nálunk így volt).


Sokan ezért nálunk is ezt választották (azt gondolták ők is, h ezzel felkészülnek a középre és le is morzsolódtak, rájöttek, h nem ez az ő faktjuk).


Az elején nyilván van közép anyag "bemelegítésnek" ismlteltek először, ami kb max 1 feladat, h lássátok miben változik emelt szinten a dolog.


Nálunk viszont hála égnek a matek tanár indított külön érettségire felkészítő órákat délután, ahol egész jól elmagyarázza a dolgokat, buktatókat, trükköket stb. Mondjuk, mivel végzős vagyok, mi órán is ilyeneket csinálunk, így könnyű.


Saját tapasztalatról beszélek, nem tudom, máshol hogy van, én is matek faktos vagyok, plusz jártam külön tanárhoz (mondjuk emeltre készültem, majd meggondoltam magam).


Egyébként a neten rengeteg videó van, ami segít a felkészülésben, egy-egy anyagrészt magyaráznak el. A legjobban egyébként úgy tudsz felkészülni, ha kitöktöd a régebbi feleadatlapokat és begyakorlod, ált. uazok a feladatok vannak csak máshogy megfogalmazva. Ja és ha gondolod írj privátot, akár én is segíthetek, ha gondolod. ;)


19/F


ui.: Bocsi, hogy ilyen hosszú lett

2018. ápr. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!