Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha lenne három kívánságod mi...

Ha lenne három kívánságod mi lenne az?

Figyelt kérdés

Én ezeket kívánnám :

1.Ne legyen több háború

2.Senki se legyen gazdag vagy szegény tehát a kettő között

3.Ne legyenek önzők és másnak rosszat akaró emberek


16/L



2018. jún. 3. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem bőven elég lenne 1 kívánság is. Hogy minden kívánságom teljesüljön.
2018. jún. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. Éljek örökké.

2. Legyen zéró tolerancia a magyar korrupció ellen. Akár életfogytig tartó szabadságvesztést kapjanak akik eddig korruptak voltak, vagy munkatáborban dolgozzák le bűneik kétszeresét.

3. A harmadikat még nem tudom, az első kettő a legfontosabb.

2018. jún. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

- legyek okos

- 1 sör

- mégegy sör

2018. jún. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1,perfektül beszéljem a világ összes nyelvét

2,sose legyenek anyagi gondjaim

3 találkozhassak a testvéremmel:D

2018. jún. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egészség


Egészség


Szerencse

2018. jún. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Mindig legyen aki szeret és akit szerethetek.

Engem több nem érdekel.

2018. jún. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 2*Sü ***** válasza:

Frappáns, de válaszmegkerülő válasz lenne, ha azt mondanám, hogy teljesüljön minden kívánságom, vagy legyek mindenható. Viszont akkor előtte kérnék végtelen nagy bölcsességet és előrelátást is…


Mert nehéz kérdés ez. Szokták volt mondani, hogy vigyázz mit kívánsz, mert a végén még lehet, hogy teljesül. Egy-egy első blikkre egyértelműen pozitívnak tűnő változás lehet, hogy közvetve jóval negatívabb hatást kelt.


Pl. kívánhatnám, hogy szűnjön meg minden a betegség a földön. Jól hangzik ugye? De ez vezethet túlnépesedéshez, az meg vezethet fokozottabb környezetterheléshez, és a vége lehet az is a történetnek, hogy ugyan a világon milliárdok lettek egészségesebbek, betegség hiányában nem haltak meg, de egytől-egyig elpusztulnak egy globális környezeti kataklizmában. Mert a betegség rossz annak, aki beteg. De a betegség is közrejátszik a népességnövekedés fékezéséhez.


Ne legyen háború? Ne legyen önzés és rosszakarat? Jól hangzik. De ehhez meg kellene szüntetni a háborút, illetve az önzést kiváltó okokat is. De lehet, hogy ezzel olyan tulajdonságait szüntetnénk meg az embernek, aminek több előnye van, mint kára. Lehet, hogy szélsőséges esetben egy tulajdonság háborúhoz, önzéshez vezet, de más formát és mértéket öltve lehet, hogy ugyanez a tulajdonság tesz minket találékonnyá, kitartóvá. Lehet, hogy ennek a pozitív hatásnak a hiányában sokkal rosszabb végzet várna ránk, mint így háborúkkal, önzéssel. Ha mindenkin frontális lobotómiát hajtanánk végre, akkor biztos, hogy nem lenne többé se háború, se önzés, se rosszakarat. De más se. Pl. enni sem lenne mit, nem is lennénk rá képesek önállóan, tehát nem kellene pár hétnél több, hogy kihaljon az egész emberi faj.


Senki ne legyen gazdag vagy szegény? Ez is jól hangzik. De akkor – néhány elenyésző kivételtől eltekintve – senki nem megy holnap, se holnapután dolgozni. Miért menne? Hiszen az anyagi helyzete nem függ tőle, hogy jól, szorgalmasan, hanyagul, ímmel-ámmal, vagy éppen semennyire nem dolgozik. A földműves nem fog hektárokat megművelni, csak annyit, amire neki szüksége van. Másnak miért dolgozzon látástól vakulásig? Bár az anyagi különbségeknek vannak nagyon durva negatívumai, de az erőszakkal való kompenzációja az emberiség igen gyors kihalásához vezetne. Még az a szerencse, hogy te kívántál hozzá önzetlenséget, így még lenne esélye annak, hogy valaki önzetlenségből másnak is takarít be paradicsomot, önzetlenségből megszereli a vízvezeték hálózatot.


Mit kívánnék tehát? Nehéz kérdés lenne, nagyon alaposan át kellene gondolni. Igen erősen elgondolkodnék újra Marcus Aurelius azon kijelentésén, hogy „Minden ami történik, igazságosan történik.”. De most hirtelen hajlok arra, hogy jelentéktelen, vagy személyes apróságokat kívánnék. Mondjuk két sört, meg egy pizzát. Ezzel bizonyára nem fogom a feje tetejére állítani a világot.

2018. jún. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én egyet kívánnék amivel bármit elérhetek: tudás
2018. jún. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. halhatatlanság

2. A testem örökké legyen 17 éves (akkor voltam a legjobb formámban)

3. Nézzek ki úgy mint egy kpop idol.


(Nahh, kicsit se vagyok megalomániás egoista barom neeeménneeem)

2018. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!