Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mi a legszebb...

Szerintetek mi a legszebb festmény?

Figyelt kérdés

2018. aug. 19. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:

A kérdésednek nem sok köze van az önismerethez.

Az, hogy ki melyik festő festményét találja a legszebbnek, ez ízlésfüggő. Léteznek irányzatok, léteznek különböző kategóriák, léteznek időszakok. Így nehéz lenne a választás, és valószínű, akik kedvelik a festészetet, azok közül nem akadna egyetlen ember sem, aki azt ki merné jelenteni, hogy: XY. ..... című festménye a legszebb.

A kérdésed feltevésekor tehát tulajdonképpen mire is gondoltál?

2018. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt akartam kérdezni evvel hogy pl. Küldötök egy képet és azt mondjátok hogy nekem ez azért tetszik mert nagyon élethü. És azért önismereti kérdés mert közkutatáshoz szeretném a válaszokat
2018. aug. 23. 15:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Így már értem, és próbálok keresni olyat a neten, amelyek szerintem a legszebb festmények. Kicsi türelem, mert meg is kell találnom őket.
2018. aug. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezek közül bármelyik, nézd meg pl. a belső enteriőröket, a színek sokszínűségét és mégis teljes egységét. A kissé elnagyolt részleteket, amelyek azonban teljes pontosságú hatást keltenek.

[link]

Nekem Munkácsy a kedvencem, találsz tőle még rengeteg festményt, és bármelyiket is nézed - nem kell a világhírűeket - mindegyikben van valami jó értelemben vett "földhöz ragadt" valóság, valami olyan, ami megragadja a figyelmet, odavonzza a tekintetet. Az ecsetkezelésről már nem is beszélve.

Tudom, vannak világhírű és legismertebb, legértékesebb festmények, de nem biztos, hogy azok a legszebbek. Nekem ez a véleményem.

2018. aug. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

FRIDA KAHLO:

Önarckép majmokkal

Mózes vagy a teremtés csírája

A remény fája


KLIMT:

Judit

Arany könnyek


JOHN BRAMBLITT:

Reggeli erdő


TAMARA DE LEMPICKA:

Önarckép bugattiban


AMRITA Sher-Gil:

Wedding painting

Falusi család

Villagers market (bocsi, ezeket nemtudom, hogy fordították)

Most ennyi jutott eszembe, mint kedvenc festmények, 'legszebbet' nem tudok, és nem is lehet kiemelni

2018. aug. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!