Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Folyamatos szégyenérzet?

Folyamatos szégyenérzet?

Figyelt kérdés

Mostanában figyeltem fel erre, illetve saját magam megismerésére is az elmúlt időkben fordítottam több figyelmet, van pár "zűröm", az biztos, de most ebbe bele sem mennék, hanem inkább abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy az állandó, folyamatos szégyenérzetet hogyan tudnám leküzdeni? Hogy ettől ne legyek olyan visszahúzódó, illetve feszült, ideges. Mert az vagyok. Megfigyeltem amúgy azt is, hogy leginkább akkor jelentkezik, vagy akkor igen erős, ha a szüleimmel beszélek, ebből gondolom, hogy hozzájuk van valami köze az egésznek. Ilyen elmondhatatlan megalázottság, kisebbrendűség érzés, meg tényleg mintha valami olyat csináltam volna, mintha nem lennék ember többé, vagy nem is tudom... elég nehéz megfogalmazni, bocsássatok meg. :D Na de mindegy, a lényeg, hogy akivel volt hasonló, vagy tudna segíteni, hogyan bírkózzak meg ezzel, hogy ne akadjak fenn ezáltal a napi dolgaimban, el tudjak menni dolgozni mondjuk suli mellett, és ne érezzem azt, hogy a legkisebb felelősséggel járó munkát sem tudom elvégezni rendesen, annak nagyon hálás lennék!

Üdv,

20L



2019. febr. 10. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen ember vagy és milyen szeretnél lenni?

A barátaid társaságában is érzed vagy csak idegenek esetén?

Szeretsz beszélni?

2019. febr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na pont emiatt fura egyébként az egész, és azért is említettem meg külön a szüleimet, mert idegenekkel, vagy olyanakkal akiket csak kevésbé ismerek, nagyon szeretek, és általában, néha több-kevesebb sikerrel el is tudok beszélgetni, ha nem gondolkozom közben túl sokat, és megpróbálok nem túl görcsös lenni. Az egyetem elkezdése óta fejlődtem enben sokat egyébként. Barátom nem sok van, de velük is abszolút jól működik a kommunikáció. Tényleg, inkabb csak otthon, a falumban, a családom, rokonaim körében van ez az érzés, mintha teljesen más ember lennék, mint amúgy a hétköznapokon, mint a barátaimmal vagyok, vagy mint például mikor randizok valakivel, stb. Mintha itthon el kellene szégyelnem azt, aki igazából vagyok (ugye, az előbb említett esetekben), és az okozza ezt a frusztrációt, meg azt, hogy nagyon lehetetlenül kommunikálok a szüleimmel, semmit sem tudok és nem is merek nekik különösen emiatt, nem is nagyon szeretek otthon lenni már, pedig néha hiányzik, meg várom, hogy hazamehessek egy fárasztó hét után, de legtöbbször egy-két napnál többet nem bírok emiatt a szörnyű érzés miatt, mintha itthon nem vállalhatnam fel, hogy ki vagyok. Legalábbis én így érzem. Csak aztán meg ugye van olyan, amikor eluralkodik rajtam az érzés meg a gondolat suliidőben is, hogy mi van, ha igazából az vagyok igazából, aki otthon vagyok, és nem véletlenül hunyászkodom meg a szüleim előtt, mások előtt is meg kellene, nem helyes mindenkivel ez a közvetlen "magamat adom stílus", és nem is áll jól - efféle gondolatok, csak hogy demonstráljam. Elég nehéz helyzet, és egyre rosszabbnak érzem, ezért is kértem a segítséget, de pszichológushoz is nagyon mennék már, csak titokban szeretném intézni, hogy a szüleim ne tudjanak róla, valószínűleg rosszul érintené őket, ha megtudnák, lehet részben miattuk kell dokihoz járnom. Persze, lehet, az én hibám amúgy az egész, csak eddig még túl lusta voltam változtatni vagy valami, akkor viszont mélyebb önismeret kellene, mert ha nem tudom, mitől okozom ezt magamnak, akkor elég nehéz lesz leküzdeni. :D
2019. febr. 10. 23:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos a szüleid a hibásak.

Neharagudj,hogy ezt ìrom,de az èn anyam nagyon tud manipulálni.

Tiszteld a szüleid de ha lehet kevès időt tölts velük!

2019. febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
2022. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!