Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudom kimondani a Z...

Miért nem tudom kimondani a Z betűt?

Figyelt kérdés
Kimondani ki tudom, de nem helyesen. Néha furán hangzik. A C és Sz betűvel is ez a gondom. Hogyan kell őhmket helyesen ejteni?

2019. febr. 23. 15:42
 1/6 A kérdező kommentje:
őket*
2019. febr. 23. 15:43
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

c - cé

sz - esz

z - zé


Nem tudom hogy máshogy írhatnám le..Járj logopédushoz (nem szégyen ez) Vagy ha a fogaid miatt van ez a probléma (elmézést ezért a megfogalmazásért) akkor fogászat.

2019. febr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondj ki helyette más betűt, az még viccesebb.


[link]

2019. febr. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak néha fura,akkor nem lehet olyan vészes.

A nyelv elejének két oldala ér a fogad feletti, íny/szájpadlás részhez.A nyelved hegye szintén vagy itt,vagy az alsó fogsorod tetejénél,de nem ér hozzá,csak megfeszül a levegőben.


Szerintem próbáld a t hanghoz illeszteni a nyelved,csak lentebb,a nyelvhegyed pont a fog/íny találkozásnál legyen.

A hegyét vedd el,h csak az oldalsó rész maradjon(ilyenkor mintha hátrébb/lentebb kerülne,és nem fog sok érződni az oldalából sem).

Ha így kifújod a levegőt akkor már hasonlít.

Eztán nyomd jobban a nyelved az ínyedhez,ott ahol most hozzáér.(kicsit olyan érzés mintha felvenné az oldasó görbületet,de nem jelentős).


ez az sz.

a z ugyanez csak zöngés.


nem vagyok logopédus,csak próbáltam megfigyelni magam xd nekik biztos vannak jó gyakorlataik rá.

bár ha általában ki tudod ejteni,feleslegesen sokat írok.

2019. febr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De hisz épp most mondtad ki, battya meg!
2019. febr. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

az én testvérem is nagyon pöszés. hiába ment olyan sokszor lgopédushoz. oviskora óta teljesen középsuliig. nagyon sok ostoba verset kellet mondania és tanulnia. mindhiába. egyszer kimonta az R betűt,de nem figyelt csak én hallottam meg.

sz, zs, s, r sokat nem tud a mai napig. 27 éves már. nagyon sokszor kinevették és még ma is sajnos.



de ahogy láttam rajta neki jóval lejjebb is van a felső állkapcsa és lejjebb is vannak a fogai és nagyobb a szájpadlása.

lehet h neked is ezek miatt nem sikerül a beszéd.


Z- a felső fogsorodhoz közel legyen. a felső két fogadat érje. először erősen nyomd oda a nyelved és úgy mond ki-ilyenkor hülyén hangzik. aztán egyre gyengébben érje a nyelved a két első felülső fogaidat.

vagy csukd össze jól a fogaidat és úgy próbáld meg először ráérezni.-ekkor zs-sebben hangzik.ijenkor a nyelved az alsó fogaidat érje és csak azt is érheti. aztán felváltva zárt fogakkal és nyitott fogakkal enyhén odanyomva a két felső fogaidhoz a nyelvedet.


ha zárt fogakkal a myelvedet hátra teszed akkor zs- t hallhatsz. minél közelebb teszed a nyelved a fogaidhoz annál inkább Z -nek kell lennie.



C- pont az ellenkezője. ijenkor az alsó fogsorodat nyomd oda a nyelvedet.


Sz- a szájpadlásodhoz nyomd oda a nyelvedet. a szájpadlásodon lévő dudorra.majd a szájpadlás és a felső fogsoraid középúton. majd szintén a két felső fogaidra gyengén nyomva.


ezeknél a betűknél fontos a kilégzés. erőteljesebben fújd ki a levegőt.

szívd be a levegőt majd a hasaddal nyomd ki a levegőt. később már nem kell ez a hasas légzés.


sajnos a tesóm nem tudta megfogadni ezeket a tanácsaimat,mert neki nagyon lejjebb vannak a dolgok.

fontos a száj belső szerkezete. fogak elhejezkedése és maga a szájpadlás is és még a kilégzés is.

2019. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!