Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ali expressre visszaküldeni...

Ali expressre visszaküldeni terméket, cserélni, pénzt vissza kapni lehetséges? Milyen szabályok vonatkoznak, mi a menete?

Figyelt kérdés
2019. aug. 5. 00:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, de nem éri meg.

Mit rontottál el?

2019. aug. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyakoribb a visszatérítés vagy újraküldés. Gondold végig, ha te feladod az 1800-ért vásárolt valamit futárral vagy postán, simán elkérnek 20 - 70 ezret is a szállításra. Nem jó üzlet.

Persze, ha drága dolgot vettél, esetleg lehet értelme.

2019. aug. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még nem rendeltem , fogok csak. Azért kérdezem, ha valami nem jó, akkor van-e 'visszaút'. :)
2019. aug. 5. 10:07
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
44%

Rendelés előtt mérd fel, a kiadandó pénz neked okoz-e fizikai fájdalmat.

Olyan terméket ne rendelj így, aminek az ára nyomós tétel számodra. Már csak azért se, mert ha megfogja a vám, fizetheted a plusz 27% áfát és kb. 3% vámot, az majdnem a termék árának harmada.


Aliexpressen, ha reklamálsz, nem fizetik vissza a TELJES áru értéket.

Ha a terméknek van külön ára plusz szállítási költsége, reklamáció esetén csak a termékárat szokták visszafizetni (amit amúgy te tudsz beállítani a pénz visszakéréskor, ha csak ennyit állítasz be, nem a teljes összeget, általában automatikusan utalnak vissza). Ha a szállítási költséget is vissza akarod kapni, ahhoz vissza kell küldeni a terméket a feladónak, megmondom, sokkal drágábban, mint amennyit ő számolt az árban postaköltségre.


Ha viszont csak ilyen csökkentett visszafizetést állítasz be, NEM KÉRI A VISSZAKÜLDÉST.



Reklamációhoz mindig adj pontos leírást, mi a gond és fotót is csatolj.


A pénz visszafizetése változó, van, hogy 2-3 nap alatt megjön, de előfordul az 1-2 hét is.

2019. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
65%

Tipikus példa.

Rendeltem önfelhúzó karórát 5100 Ft + 1100 Ft árral és szállítási díjjal.

Megjött, nem működött.

Reklamáltam, visszakértem az 5100-at, fotóval és leírással, hogy nem működik az óra.

Visszafizették a pénzt.

Rá egy hónapra próbából bevittem óráshoz, aki 2 nap múlva visszaadta, javítva, ingyen.

Szóval van egy faca automata órám 1100 forintért. :D

2019. aug. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Háhá, szuperek vagytok és köszönöm szépen :)
2019. aug. 9. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!