Mi a menete? Egyáltalán lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Abortuszra kell mennem, viszont nem az itteni (megyei) kórházban szeretném a beavatkozást... Elég hosszú a miértje, nem is részletezném.

Arra lennék kíváncsi, hogy lehetséges-e az, hogy egy másik városban lévő kórházban végezzék el a műtétet? Viszont az orvosomhoz, akihez járok magánrendelésre, hozzá ragaszkodnék. Szóval hogy ő végezze el, csak ne az itteni kórházban. (sajnos tudom, hogy akinek nincs külön orvosa/protekciója, az nem számíthat túl sok jóra az egészségügyben)


Pl. a nagynénémet mikor műtötték (szívprobléma miatt), akkor ő simán mehetett egy másik kórházba. Egyik barátnőmnek is problémája volt a térdével, Pesten műtötték őt is, de állami helyen. Ezért gondoltam, hogy akkor ez lehet működne az abortusznál is. Vagy felejtős?


2019. ápr. 4. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Nem lehet ilyet.
2019. ápr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz másik kórházba, de a dokid ott nem végezheti el, akkor keress egy ottani orvost.
2019. ápr. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Másik kórházba mehetsz, de az orvosod csak akkor csinálhat ott bármit, ha van szerződése azzal a kórházzal is. (Ez egyébként nyilvánvaló, nem? Senki nem dolgozhat hivatalosan egy munkahelyen se szerződés nélkül)
2019. ápr. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy kaptam másik helyen ellátást (nőgyógyászati, de nem abortusz), hogy a magán dokim abban a kórházban dolgozott. Nekem megérte 20 percet utazni a tudatért, hogy jó kezekben vagyok. Esetleg megnézhetnéd, hogy a kiszemelt kórházban kik a nőgyógyászok, majd a szimpatikusat magánban felkereshetnéd, hogy átsegít-e ezen az egészen. Sajnos más utat nem tudok, de hátha van olyan, akinek van ötlete még.
2019. ápr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Mennyi idős a kisbabád, 6 hetes? Már van keze, van lába, van füle. Valószínűleg az anyukája orrát és az apukája füleit örökölte, vagy fordítva.


Képzeld el, hogy nézhet ki most. Gyönyörű, egészséges, élő kisbaba. Ver a szíve, érzi a fájdalmat.


Ezt a kisbabát abortusz esetén darabokban tépnék ki belőled, mert ez történik az abortusz alatt. Nincs olyan módszer, amivel egészben ki lehetne szedni. Az élő kisbabádat darabokban tépnék ki belőled. Én nem tudok szörnyűbb gyakorlatot elképzelni, bármit, ami ennyire kegyetlen és szívtelen, mint ezt tenni egy pici babával, aki érzi a fájdalmat.


Isten adott neked egy babát. Azért, mert megérdemled. Mert képesnek tart arra, hogy jó anya legyél. Most, hogy már tudod mindezt, képes lennél arra, hogy a saját húsodat és véredet ilyen kegyetlen módon kínozd?


Azt tudnád mondani: Sajnálom, szívem, de meg kell halnod, mert rossz időben jöttél?


Szerintem te jobb ember vagy ennél.


[link]


Azt tudod, hogyha akárki is a családból akár csak minimálbérre is van bejelentve, (pl. anyukád, apukád, a párod, az ő szülei, stb) akkor a baba után havonta 100 000 Ft jár a pici két éves koráig?


Ha ennél többet keresel, akkor több. Kb. annyi pénz jár 2 évig, mint a mostani fizetésed, vagy több is.


Tartsd meg mindenképp!


itt egy nagyon jó cikk a juttatásokról:

[link]


Ha szeretnéd, szívesen kiszámolom itt neked, hogy mennyit kapnátok, könyvelő vagyok. mielőtt akármit is tennél, egy számítást megér. Meg ha gondolod, még a pici születése előtt elküldök ingyen egy csomó babaholmit, ami csak a baba születése után kell: kisruhákat, babakocsit, kiságyat, stb.


[link]


Ahová Isten babát ad, oda erőt is ad. Erős nő vagy, harcolj a kisbabádért!

2019. ápr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11%

Nekem mindig is szimpatikus volt az, ha valaki egyszerűen tudja magáról, hogy nem való anyának, és inkább nem vállal gyereket - azaz nem ad rá egyáltalán semmi lehetőséget, hogy megfoganhasson benne egy baba. Viszont ha már úgy történt, hogy nem akartad, de mégis megfogant benned egy másik ember élete, aki erről 0%-ban tehet!!, te viszont legalább 50%ban!, akkor azt figyelembe vehetnéd, hogy az abortusszal az ő teste 100%-ban, ÖRÖKRE és TELJES BIZONYOSSÁGGAL MEGSZŰNIK; míg ha megadod neki az élethez való esélyét és jogát, és megszülöd, azzal a te tested csak max 10-20%ban fog ESETLEGESEN MEGVÁLTOZNI ÁTMENETILEG (képzeld, nem egy olyat ismerek, akinek tök jó alakja van 3 gyerek után is, és iszonyúan buknak rá a pasik), és ez csak a SZÉPSÉGED ESETLEGES VÁLTOZÁSA, nem pedig a TESTED FELDARABOLÁSA ÉS KUKÁBA DOBÁSA! Szóval a te életstílusodhoz nem való gyerek? És az ő életstílusához való a halál? Alkalmatlan vagy anyának? És gyilkosnak alkalmas vagy? Nem hinném, valahogy ennél érzőbb lénynek tűnsz. Nem tudom pontosan, miért érzem így, de valahogy mégis.

Nem muszáj megtartanod, ha 9 hónap alatt vagy legalább a szülőszobában, mikor meglátod-megfogod, nem szeretsz bele, akkor nagy valószínűséggel mindkettőtök számára jobb lesz, ha odaadod olyanoknak, akik nagyon várni és szeretni fogják. Ciki a saját gyerekedet örökbe adni? És meggyilkoltatni nem cikisebb pár fokozattal?

Kérlek, ne haragudj a drasztikus kifejezésekért! Tudod, én azért vagyok ennyire szenvedélyes a témában, mert mindenkit szeretnék megóvni attól, amin én és a babám keresztülmentünk. Én NEM TUDTAM, senki nem mondta el érthetően, egyértelműen, hogy a magzat pár naposan-hetesen már érez fizikailag és lelkileg is, már szeret engem, az anyukáját, ezt NAGYON SOKAN baromságnak tartják, csak ők nem olvastak annyi pszichológiai kutatást, és nem jártak annyit pszichológusnál, mint én. Bizonyos relaxációs technikák alkalmazásával képzett szakember vissza tud vinni magzati korodba, és előhívhatók az akkori, lelki és fizikai emlékek. Persze, egy pár hetes magzatnak nyilván még nincs olyan tudata, mint egy felnőttnek, de attól még él és érez, és egy cukin mosolygó egyéves babának sincs egy felnőtthöz mérhető tudata, őt mégsem lehet legálisan cafatokra tépni és kidobni.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit gondolsz ezekről a dolgokról, amiket írtam, de tényleg, őszintén. Tudom, hogy nem dönthetek helyetted, csak azt szerettem volna, hogy te tisztábban láss a döntésed előtt, mint én 24 évesen. Várom a válaszodat :-)

2019. ápr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Kezeltesd magad utolsó. Nem vagy százas.
2019. ápr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

"Azt tudod, hogyha akárki is a családból akár csak minimálbérre is van bejelentve, (pl. anyukád, apukád, a párod, az ő szülei, stb) akkor a baba után havonta 100 000 Ft jár a pici két éves koráig?

Ha ennél többet keresel, akkor több. Kb. annyi pénz jár 2 évig, mint a mostani fizetésed, vagy több is."


És az aljas hazugoknak mi jár?

2019. ápr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!