Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Táblagép, tablet - az alább...

Táblagép, tablet - az alább felsoroltakra melyikek megfelelőek, amik árban is azért megfizethető kategóriában vannak?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkodom egy tableten, mert betegség, néha egyéb ok miatt sajnos sokszor nem tudok leülni huzamosan egy számítógép elé, de az internetet akkor is használni szeretném, ha épp olyankor szükségem lenne rá. Főként azt. Viszont nem vagyok otthon egyáltalán ebben a témában, ezért segítségre lenne szükségem olyanoktól, akiknek már vannak ilyen tapasztalatai!

A könnyűség, alapvetőbb dolgok "kéznél levése", könnyű kezelhetőség, és bárhova magammal vivés (pl. ágyba, konyhába, vagy alkalomadtán utazás) miatt gondoltam táblagépre. Sajnos túl sokat nem tudnék szánni rá, ezért az árkategória kb. 30-40-de max. 50 ezer Ft között valahol, bár mondjuk nekem már ez is sok kicsit.


Aztán szeretném a következőket is "elérni" olykor a sima, megszokott google-os böngészés mellett:

- internetbank (online vagy a bank letöltős szoftverével)

- facebook és annak üzenője, valamint facebook-os csoportok

- boltok, üzletek honlapjai (pl. akciós újságok online megnézésével együtt), esetlegesen ott rendelésleadás

- receptes oldalak átnézése, receptek lementése

- képek másolása és kivágása, alap szerkesztése, képre rövid szöveg ráírása (pl. IrfanView, Paint programokkal - ezeket ismerem egyszerűbbként, bár igaz, Windows alatt és fogalmam sincs, egy tabltenél mi ebben a helyzet), és a képek lementése (legtöbbször külső memóriára, amit máskor laptophoz használok), esetleg valami mappába ideiglenesen és onnan üzenetben átküldése másnak

- e-mailek megtekintése, küldése (gmail-os)

- jegyzet, számológép

- szövegszerkesztő alap dolgokra (mint pl. Windows-on a Word vagy OpenOffice Writer, WordPad), szöveg bemásolása, lementése, dokumentumok elolvasása, ha valamit nem lehet online, hanem csak letöltéssel olvasni vagy meg akarom tartani is fontossága miatt

- időnként nem túl bonyolult játékok: ingyen póker online (pl. PokerStars, FullTilt..) vagy esetleg letölthetős (mint pl. a PokerTH), és ún. gagyi kis zuhatag játékok :) (ahol színes kis dolgokat, pl. gyümiket, ákombákomokat, mintákat kell egy sorban vagy oszlopban lekattintani, egymás mellett minél többet, azok eltűnnek és váltja őket más, lejebb kerül a sor...), vagy Mahjong - nem túl sokszor játszok, de néha kell egy ilyen kis lelazítás :))

- esetleg egy-egy video megnézése, és zene meghallgatása (youtube vagy online film, visszanézhető tv-műsor, esetleg valami egyszerűbb médialejátszó előzőleg letöltött zenékhez), vagy neadjisten valamely e-book elolvasása

- nem hiperszuper műtermi, de azért jó minőségű fényképek készítése, ha úgy adódik és gyorsan kell, más meg nincsen kéznél hozzá


A kérdés az - mert ezt se tudom -, hogy a felsorolt dolgok futnak-e egy tableten (én csak Windows-os hátteret ismerek és azon futó programokat, de egy tablet tudja-e azokat értelmezni, vagy valahogy át kell konvertálni stb., egyáltalán mennyire különböznek a tablethez való szoftverek, programok a Windows-ostól), melyik elérhető a felsoroltakból és használható vele, melyik nem, és melyikhez milyen program kell egy tabletnél, és az honnan szerezhető be (alapból rajta vannak ezek a funkciók, vagy külön le kell töltögetni, s ha igen, mit - kizárólag ingyenes progik jöhetnek szóba)?

Egy-egy feltöltéssel nagyjából meddig bírja egy tablet aksija általános használat mellett (pár óra hossza egyhuzamban), valamint hálózati adapteres csatlakozás lehetséges-e vele, azzal működtethető-e egyfolytában?

Illetve, a megadott keret között milyen tabletet tudnátok ajánlani ezekre a célokra? (Sajnos csak addig lehet nyújtózni, ameddig a takaró ér...)

Vásárlás esetén majd mi az, amire feltétlenül oda kell figyelni, miféle adatok, és milyen teljesítmény az, ami mindenképp a minimum mindehhez?


(Egyébként egy régi laptopom van, amit idehaza is upc-s wifi-vel szoktam használni, de nincs olyan állapotban, hogy hurcolásszam, és annyira számomra nem is könnyű, hogy csak úgy hozzam-vigyem. Asztalon viszont jól működik, csak hát nagyon jó lenne sokszor egyéb helyen is hozzáférni dolgokhoz, amikor laptoppal nem megy! Okosteló meg nincs, nem is nagyon lesz, nem telefonálgatásra kellene a tablet amúgy sem, amit egyébként szintén wifivel szeretnék használni.)


Mondjatok okosakat, nagyon kérlek, nagyon sokat segítenétek vele, amit előre is nagyon szépen köszönök!!! Minden hozzáértő, hasznos tanácsot, tapasztalatot, meglátást szívesen veszek!



2019. aug. 5. 12:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem van egy Samsung Galaxy Tab A tabletem, nagyon sokat segitett, amikor egy baleset miatt hónapokig a kórházban voltam. Ugyan az osztályon nem volt wifi, de egy emelettel feljebb igen. Jellemző a mai kórházi viszonyokra. Saját belépési PIN kód, 1 email fiók, ingyenes Office, Chrome és Firefox böngésző stb.
2019. aug. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kamerától eltekintve gyakorlatilag bármelyik megfelel. Talán egy 7 vagy 8 hüvelykest a legkönnyebb hurcolászni, és szerintem legalább 2GB RAM azért nem árt, bár kompromisszumokkal kevesebbel is használhatók. Javaslom a jó öreg árukeresőt...

[link]

Egyébként léteznek Windows-os tabletek is, bár újonnan egyre kevesebb. Androidon is vannak pl. irodai programok, sőt még Word Mobile meg hasonlók is, bár ezek nem ingyen. Addig is nézelődhetsz pl. a Google Play Áruházban.

[link]

A drágábbak fél napig is bírják, az olcsóbbak pár órát.

2019. aug. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!