Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen laptop hűtőt érdemes...

Milyen laptop hűtőt érdemes venni? Illetve van értelme magának a hűtőnek?

Figyelt kérdés

Sok rosszatt hallottam róla, hogy a port méginkább a gép belsejébe juttatja.


Igazából alap használaton nem melegszik a laptopom, de közbe szoktam rajta játszani (DIablo 3, vagy ilyen játékok) és feltünt, hogy fél óra után már a billentyűzet is érezhetően meleg, illetve nagyon hangos a laptop. Ezért gondolkozok rajta, hogy kellene egy hütő hozzá talán.


A laptop: acer aspire 5 a515-51g-81wf

Fél éves kb a laptop.



2019. aug. 5. 20:14
 1/7 Mr. V. ***** válasza:
100%

Amíg a melegedésben nem áll meg, addig nincs gond, de mivel a laptopon nem lesz több szellőző nyílás, így maximum egy műanyag burkolatot tudsz vele hűteni és nem magát a processzort. Így érzetre lehet hogy hidegebb a gép, de belül ugyanolyan "lázas".

Szóval nincs értelme. Ha ágyban használnád, ott lenne, mert a többség alulról szívja a levegőt és a takaró/párna nem enged át eleget, a hűtő viszont a 2 között van, így még kikapcsolt hűtő állapotban is tud hűlni a gép a saját ventilátorának köszönhetően.

Asztali használat esetén semmi jelentősége és valóban inkább koncentrálja a porcicákat, mint csak a laptop hűtője. Inkább azt érdemes évente 1x kitisztítani, hogy tudjon áramolni a levegő (ágyban használva fél évente).

2019. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém egy fém talp, U alakra hajlítva. Így aztán, ha nm is jár a ventilátor, akkor is jár a levegő alatta. Szerintem e kedvezőbb, mint az általában fa, tehát jó hőszigetelő asztal.


A fizika törvényei szerint, ha a házat hűtöd, akkor belül jobban érzi magát, mintha a házat sem hűtöd. :)

2019. aug. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Fa asztalon van hasznalva mindig, sosincs agyban. Es a szelen van hatul a szellozo nyilasa, ott erezni is azon a pontjan asztalnak hogy meleg.

De most is inkabb kikapcsoltam fel ora jatek utan mert konkretan sutott a gep, igaz a fem boritas miatt is lehet hogy jobban erzodik a melegseg nem?

2019. aug. 5. 23:28
 4/7 A kérdező kommentje:

Na vegul vettem egy tesco minosegu olcsot.

Istenigazabol alul erzem, hogy huti, mivel ott nem meleg.

De a bille tyuzet feletti reszen az a keskeny sav erezhetoen melegszik ugyanugy.


Mindenkepp ki lesz pucolva, csak nincs ra idom jelenleg.

2019. aug. 9. 09:13
 5/7 anonim válasza:
100%

Először is van értelme. Nem sokat hűt, de nem árt beszerezni. Valóban csak a laptop alját hűti, de ha fémvázas, nem műanyag az alja, akkor meg pláne. Tudni illik, a fémek általában jól vezetik a hőt. Ha csak az alját is hűti, az is több, mint a semmi az előbb említett hővezetőség miatt.

Másodszor ne tacskós gagyit vegyél. Persze a tacskóban is vannak drágábbak, de inkább egy számítógépszaküzletbe menj be és szánj rá legalább 6-7 ezeret, annyiért már jókat lehet kapni. De inkább egy 10-est.

10 ezer felett is vannak laptop hűtők, de azok nem érik meg. Szóval max 10 ezret áldozz be érte!

2019. aug. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolso!

Koszonom a tanacsot, valoban eszrevettem hogy nem sokkal de huti a gepet. Beszervalok majd egy kicsit dragabbat!

2019. aug. 20. 00:16
 7/7 anonim válasza:
100%

#5-ös vagyok

Különben az sem fog (sokkal) jobban hűteni, de sokkal hosszabb az élettartama, minőségibb anyagból van (nem törik meg a kábel, nem törik el a hűtő, nem reped meg, de ami a legfontosabb: nem egy hamar lesz csapágyas a ventilátor)

Egy jobb fajta hűtő is max 5 fokot fog hűteni a laptop belsejében.

2019. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!