Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hol lehet megnézni Magyarorszá...

Hol lehet megnézni Magyarország áramfogyasztásának statisztikáját városokra lebontva?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a kérdésem, hogy Budapest és Debrecen óránként hány MW áramot fogyaszt vagy hol tudom ezeket az adatokat megnézni?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. aug. 13. 08:40
 1/5 anonim válasza:
ksh-nak az oldalán vannak statisztikák. Bár azt nem tudom,hogy városokra lebontva is vannak-e adatok, országos biztosan. Nézz szét rajta.
2019. aug. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rém kíváncsi vagyok rá, sikerül-e találni. Pláne, hogy a kérdés igazából a napi grafikonról szól. Szerintem ilyen nem lesz.
2019. aug. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából ezt találtam, mint cikket.


"A debreceni az első olyan magyarországi erőmű, amely nem az MVM Rt.-vel, hanem közvetlenül az áramszolgáltatóval kötött hosszútávú áramvásárlási szerződést, vagyis piaci alapon épült. A 95 megawatt villamos teljesítményű erőmű közvetlenül a Titász Rt. hálózatához kapcsolódik, az áramszolgáltató igényének 15 százalékát fedezi. A hőenergia nagyobb részét pedig a debreceni kommunális hálózatb táplálják."


Az energiainfo.hu-n.


Ezt nem tudom pontosan értelmezni, de ha 95MW 15% akkor Debrecen 650MW áramot fogyaszt óránként. Abból kiindulva, hogy Budapest közel 100km2 nagyobb, mint Debrecen és 1,5millióval nagyobb a lakossága, így ha tippelnem kéne Budapest órás áram szükséglete 800MW(max) ami úgy legfeljebb a két legnagyobb magyar városra kiosztva 1500MW. Ha azt nézzük, hogy Magyarország ~6900MW áramot használ óránként akkor lehet megközelítőleg helyes a feltételezésem.


Viszont ez nem hivatalos csak feltételezés!

2019. aug. 14. 15:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Huhh, hát még az is lehetne, hogy leszakadnál erről a MW-ról, mint energiáról, merthogy ez teljesítmény.


Budapestet én megbecsülném 1000-1200 MW TELJESÍTMÉNYRE de!!! csúcsidőben, mivel ugyebár az országos majdnem hétezer is a csúcsra vonatkozik. Az ELMŰ az 1600-1700 MW körül igényel, de ugyebár ebben benne vannak a környező városok is. Hajnalban ez sokkal kevesebb, például.

2019. aug. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Engem főleg a csúcsidő érdekel hiszen azon gondolkoztam hogyan tudná egy város saját magát fenntartani. Például egy atomháború után ,de vegyünk a legszélsőségesebb zombi vírus vagy valamilyen járvány okozta brutális elhatározás. Ha hirtelen Budapest ~2milliós lakossága egy héten belül lecsökkene 2000 vagy kevesebb főre akkor hogyan tudná ez a 2000 ember Budapestet árammal ellátni, mármint az egészet (még ha nincs is rá szükségük). Nem biztos, hogy ez a 2000fő csupa mérnököket tartalmazna akik a Paksi erőműt működésre bírnak.


Tisztában vagyok vele, hogyha 2000főre csökkene akkor nem lenne 1000MW Budapest csúcsidős teljesítménye, de még talán 10MW se, hogy a város közúti lámpáit , üzemeit és a megmaradt kétezer embert is kiszolgálja. Hogy ezekhez hány generátor kellene vagy más alternatív energia forrás.


Ha valakinek nem lenne egyértelmű nem csak Budapest népessége csökkene, hanem világszerte ilyen mértékben.

2019. aug. 14. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!