Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Torz a fejhallgató hangja a...

Torz a fejhallgató hangja a laptophoz csatlakoztatva. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Egy éves HP pavilion laptopom van, windows 10-el. A fejhallgatónak "doboz" szerű hangja van, ha csatlakoztatom. Leginkább mintha hiányozna belőle a mélység, basszus... A fejhallgatónak nincsen baja, ugyan ez a füles a telefonommal prímán működik, valamit több fülest is próbáltam és minden ugyan úgy viselkedik. A hangillesztő programot frissítettem, hibakeresést lefutattam és még mindig ugyan az a baj. A vokál tökéletesen átjön egy zenében de a dobnak, basszusnak nincs súlya.

Előre is köszönöm szépen a segítséget.



2019. aug. 17. 17:39
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

A jack csatlakozó negatív (leghosszabb) része nem érintkezik, ezért a 2 oldal pozitívja közötti különbséget hallod csak, ami sztereó esetén egy picit visszhangos hatást kelt és ugye a vokál többnyire mindig enyhén visszhangos (egyik oldalon századmásodpercekkel késleltetik), hogy teltebb legyen, ezért hallod azt jobban, míg a dob mindkét oldalon egyszerre szólna, de így az kioltja egymást.


Nagyon sok olcsó vagy kínai csatlakozó nem szabványméret és itt tized milliméterekről van szó. Egy profi csatlakozót, márkás fejhallgatót ha beledugsz, azzal többnyire működik rendesen. (Én is tapasztaltam ilyet teljesen új kábellel.) Vagy veszel egy jack-jack átalakítót, ami jó méret (én is így oldottam meg), vagy darabokra szeded a mostani csatlakozót a gépben (tehát szét kell szedned a gépet) és ott beljebb nyomod a negatív érintkezőt.

2019. aug. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ, kipróbálom egy jobb fülessel.
2019. aug. 20. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!